آخرین مهلت ثبت نام نهضت ملی مسکن؛ پایان اسفند


به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، ثبت نام تمامی گروه ها در طرح نهضت ملی مسکن اعم از مجرد و متاهل در حال انجام است که مهلت آن تا 29 اسفند به پایان می رسد.

به گزارش ایسنا، فرصت مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن به نشانی saman.mrud.ir برای تمامی گروه ها از جمله افراد مجرد بالای 23 سال پیش از این تا 20 بهمن ماه اعلام شده بود. تا پایان سال جاری تمدید شد و همانطور که محمود محمودزاده – معاون وزیر راه و شهرسازی – به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت، این بار در 29 اسفندماه به پایان می رسد و پس از آن، تحلیل و اصلاح اطلاعات داوطلبان ثبت نام شده انجام می شود. تکمیل و به پایان رسید.

البته گفته می شود در حال حاضر بیش از 95 درصد از کل نامزدهای نهضت ملی مسکن انتخاب و برای کنترل وضعیت سکونت به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها اعزام شده اند. محمودزاده روز گذشته از افزایش تولید مسکن به 520 هزار واحد در سال خبر داد و وعده داد که در ابتدای سال آینده حرکت بزرگ ساخت و ساز در کشور خواهیم داشت.

وی همچنین امروز اعلام کرد: در مقطعی باید سایت اپلیکیشن طرح نهضت ملی مسکن بسته شود و ارزیابی های کلی و ساماندهی درخواست ها انجام شود که از پایان اسفندماه آغاز می شود. ضمناً در صورت وجود درخواست بعدی، در آینده نسبت به تمدید ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تصمیم گیری خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در حال حاضر تمامی گروه های واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن در حال ثبت نام هستند و محدود به مردان مجرد بالای ۲۳ سال نمی شود. همچنین درخواست در تمامی شهرهای کشور انجام می شود.

محمودزاده چند روز پیش در مورد تخصیص داوطلبانی که پیامک وضعیت آنها ارسال نشده است وی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که قبلاً در برنامه اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند و هنوز نتایج آنها مشخص و اعلام نشده است، می توانند به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها و یا شرکت شهرسازی جدید در محل سکونت خود و شهرستان ها مراجعه کنند. با کمتر از 100000 نفر به بنیاد مسکن. برای اطلاع از نتیجه ثبت نام خود مراجعه کنید.

بنابر این گزارش، «جنبش ملی مسکن» مصوب 8 اوت 1400 یکی از برنامه‌های بزرگ دولت سیزدهم است. با تلفیق نهضت ملی مسکن و اقدام ملی مسکن، دولت در نظر دارد در مدت چهار سال چهار میلیون واحد مسکونی بسازد. بانک ها موظف شدند سالانه 360 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح جهش تولید و عرضه مسکن اختصاص دهند. بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط وزارت راه و شهرسازی تا تاریخ 10 اسفند 1400 320000 واحد تکمیل شده یا آماده استقرار هستند و زمین برای یک میلیون واحد تهیه شد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی قول داد تا پایان امسال 800 هزار واحد نهضت ملی مسکن به فاز اجرایی برسد. وام این واحدها در تهران 450 میلیون تومان، سایر کلانشهرها 400 میلیون تومان، مراکز استان ها 350 میلیون تومان، سایر مناطق شهری 300 میلیون تومان و روستاها 250 میلیون تومان با حداکثر سود 18 درصد است. بر اساس آخرین برآوردها قیمت هر مترمربع واحد نهضت ملی مسکن 4.7 میلیون تومان خواهد بود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.