آمریکا: ما همچنان آماده مذاکره با کره شمالی هستیم


با وجود تعهد رهبر کره شمالی به تقویت توان هسته ای کشورش، دولت آمریکا تاکید کرد که آماده مذاکره با پیونگ یانگ است.

به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما همچنان علاقه مند به مشارکت در دیپلماسی و گفتگو با کره شمالی درباره پایان دادن به برنامه هسته ای این کشور هستیم.

وی افزود: همچنین موظف به مقابله با تحرکات اخیر کره شمالی از جمله شلیک دو موشک بالستیک قاره پیما هستیم.

پرایس گفت: بیانیه رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، صحت ارزیابی ما را تایید می کند که پیونگ یانگ تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

آمادگی آمریکا برای مذاکره با کره شمالی در حالی اعلام شد که رهبر کره شمالی در جریان رژه نظامی کشورش که شامل نمایش موشک های دوربرد و سایر تسلیحات بود، قول داده بود نیروهای هسته ای کشورش را «با بیشترین سرعت» تقویت کند و تهدید کرد. که در صورت تحریک از آنها استفاده کنید.

وی خطاب به نیروها و افراد حاضر در رژه گفت: اقداماتی را که در راستای تقویت و توسعه نیروهای هسته ای کشورمان با بالاترین سرعت انجام می شود، ادامه خواهیم داد. ماموریت اصلی نیروهای هسته ای ما جلوگیری از جنگ است، اما اگر شرایط ناخوشایندی در کشور ما ایجاد شود، نیروهای هسته ای ما نمی توانند خود را به ماموریت جلوگیری از جنگ محدود کنند. اگر هر نیرویی، مهم نیست که چه کسی باشد، بخواهد منابع بنیادی ما را تضعیف کند، نیروهای هسته ای چاره ای جز انجام دومین ماموریت کاملاً غیرمنتظره خود نخواهند داشت.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.