اتحادیه اروپا هیئتی را برای نظارت بر روند انتخابات به لبنان اعزام می کند


اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که هیئتی برای پیگیری انتخابات پارلمانی که قرار است در 15 ماه مه برگزار شود، به لبنان اعزام می شود.

اتحادیه اروپا در پاسخ به درخواست وزارت کشور لبنان، هیئتی را برای نظارت بر انتخابات پارلمانی لبنان در 15 ماه مه اعزام می کند.

در همین راستا، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، جورج هالووی را به عنوان عضو ناظر ارشد این هیئت منصوب کرد.

جوزف بورل خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا متعهد به حمایت و کمک به روند انتخابات لبنان با ارائه مقدار زیادی حمایت مالی، فنی و سیاسی برای آماده سازی این عملیات است.

وی افزود: برگزاری انتخابات در وهله اول حق مردم لبنان است و دولت لبنان باید بر اساس مسئولیت حاکمیتی خود آن را پیگیری کند. مشارکت سازنده همه گروه های سیاسی در انتخابات آتی برای این کشور و همه مردم آن بسیار مهم و حیاتی است.

بورل گفت: «اتحادیه اروپا یک شریک دیرینه در حمایت از صلح و دموکراسی در لبنان است و ایجاد یک نهاد نظارتی تنها نمونه دیگری از تعهد اتحادیه اروپا است.

وی ادامه داد: معتقدم فعالیت های هیئت اتحادیه اروپا به روند انتخاباتی جامع و شفاف و همچنین تقویت روند دموکراسی و اصلاحات در لبنان کمک می کند.

اتحادیه اروپا با اعزام هیئت های ناظر در سال های 2005، 2009 و 2018 از انتخابات پارلمانی لبنان حمایت کرد و این چهارمین بار است که اتحادیه اروپا ناظران خود را به لبنان می فرستد و من به رهبری که در این شورای مهم دارم افتخار می کنم.

وی افزود: امیدوارم با فعالیت‌های خود بتوانیم به اعتمادسازی و تقویت روند دموکراتیک در این کشور و دستیابی به یک روند اصلاحی واقعی به رهبری لبنان کمک کنیم. این انتخابات به امنیت و ثبات لبنان کمک خواهد کرد و من با همه ذینفعان لبنانی از جمله مقامات، احزاب سیاسی، نامزدها، رهبران، نمایندگان معنوی، سازمان‌های جامعه مدنی و همچنین ناظران ملی و بین‌المللی برای تقویت ارزش دموکراسی کار می‌کنم. و امیدوارم از آن دفاع کنم.

هیئت نظارت بر انتخابات لبنان در سال 2022 وابسته به اتحادیه اروپا از چندین گروه ناظر تشکیل شده است.

تیم اصلی تحلیلگران انتخابات بیروت در پایان ماه مارس وارد می شود که شامل 10 کارشناس انتخاباتی است که بر روند انتخابات و 30 ناظر بلندمدت دیگر در کمپین در ماه آوریل نظارت خواهند کرد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.