اجرای آیین نوروزی در مسیر گردشگری غرب کشور


ایسنا/ کردستان شهردار سنندج بیان کرد: به منظور معرفی هر چه بیشتر ظرفیت ها و توانمندی های گردشگری غرب کشور در سال جاری و با برنامه ریزی های انجام شده، آیین نوروزی در راستای گردشگری تاریخ و تمدن ایران برگزار می شود. (تهران – همدان – کرمانشاه – سنندج); وی گفت: جشن نوروز 26 اسفندماه در سالن 6 هزار نفری ورزشگاه 22 جولان برگزار می شود.

سید انور رشیدی امروز (۹ اسفند) در نشست هماهنگی جشن‌های نوروزی گفت: متاسفانه در دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشن‌های نوروزی و سایر جشن‌های ملی و مذهبی برگزار نشده است.

سید انور رشیدی اظهار داشت: برای ایجاد امید و نشاط و با توجه به اینکه سنندج یکی از شبکه های خلاق جهان است، با هماهنگی یونسکو برنامه ریزی لازم برای برگزاری باشکوه جشن نوروز انجام شد.

وی از برگزاری آیین جشن نوروز در مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران خبر داد و گفت: این جشن از 24 اسفندماه در تهران آغاز و سپس این جشن ها در شهرهای همدان، کرمانشاه و سنندج برگزار می شود.

رشیدی افزود: پیام آوران نوروزی اقوام ایرانی متشکل از آیین نوروز خراسان، آیین بلوچستان، آیین تک خوانی، نوروز خوانی، عشق خوانی آذربایجانی، آیین نوروز کردستان، آیین نوروزی عربی ایرانی و آیین نوروزی بوشهری حضور دارند.

وی اعلام کرد: این پیام رسان های نوروزی حرکت خود را از 24 اسفندماه در تهران آغاز و از 26 اسفندماه با اجرای مراسم نوروزی در کرمانشاه و همدان وارد سنندج می شوند.

رشیدی بیان کرد: جشن نوروز 26 اسفندماه در سنندج برگزار می شود و برنامه های جذاب و شادی از جمله برگزاری نمایشگاه جهانی پوشاک نوروزی در خانه کرد، برگزاری پست نوروزی، آیین کردستان، برگزاری هزار. دفس و نشان نوروزی از جمله برنامه هایی است که 26 اسفند در سالن 6000 نفری ورزشگاه جولان 22 برگزار می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با تعامل و همکاری با سایر سازمان های فرهنگی و گردشگری و سازمان های مردم نهاد بتوانیم با برگزاری باشکوه عید نوروز سال نو را جشن بگیریم.
دادن.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.