اجرای نظارت ویژه بهداشتی در روز طبیعت


ایسنا/ خراسان رضوی رئیس اداره بهداشت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ماموریت ویژه روز طبیعت با حضور 498 بازرس و ناظر اداره کل بهداشت محیط و کار در روزهای 22 و 23 فروردین در پارکها ییلاق و تفرجگاههای شلوغ مشهد، پارکها و مناطق.

علی اصغر حسنی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پایش سلامت روز طبیعت، اظهار کرد: اداره بهداشت محیط و حرفه ای روز طبیعت در تابستان و در شهرهای اطراف مشهد و شهرهای تحت پوشش این دانشگاه و همچنین برنامه های روز طبیعت را برنامه ریزی می کند. به عنوان مکان های عرضه و توزیع مواد غذایی.” .. در مورد آب آشامیدنی و غذای سالم صدق می کند.

وی افزود: در این 2 روز به جز نظارت ویژه در بوستان ها و بوستان های پرتردد مشهد و مناطق تفریحی و ییلاقی طرقبه، شاندیز، ابرده، زشک، عنبران، جاغرق، نغندر و کنگ، برنامه های ویژه در مناطق پرتردد شهرها برگزار می شود. مانند اخلمد، چناران، چشمه سبز گلم نیز قره سو و ارتکند کلات، بزنگان سرخس، تندوره درگز و … خواهیم داشت.

رئیس اداره بهداشت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پایش در روزهای 14 و 15 فروردین ماه سال جاری با حضور 498 بازرس و ناظر این اداره کل انجام می شود. شهرهای تابعه این دانشگاه

حسنی افزود: پایش مورد نیاز در ماموریت ویژه روز طبیعت توسط 498 بازرس و ناظر معاونت بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می شود که در قالب 250 تیم نظارتی فعالیت می کنند. از مجموع نیروها و تیم های مذکور، 150 تیم با 290 سرپرست در مشهد و 100 تیم با 208 سرپرست در شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه فعال هستند.

وی با بیان اینکه مهم ترین نکته گردشگری در 13 فروردین احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست است، تاکید کرد: گردشگران باید این گنجینه های گرانبهای طبیعی را که از گذشته به یاد داریم حفظ کنند تا از نابودی آنها جلوگیری شود. آنها را سالم و بی خطر به نسل های بعدی منتقل کنید.

رئیس اداره بهداشت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: سکونت در مکان های تعیین شده، عدم شکستن شاخه های درختان، آتش گرفتن پس از استفاده و رها نکردن زباله در طبیعت از مهم ترین اقداماتی است که گردشگران باید در نظر داشته باشند.

حسنی افزود: از مردم به عنوان بازرس و ناظر بهداشتی تقاضا داریم به افرادی که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند تذکر لازم را داده و موارد مذکور را به سامانه 190 اطلاع دهند تا بازرسان و ناظران اداره کار. و بهداشت محیط از دانشگاه می تواند بلافاصله علوم پزشکی مشهد در محل حاضر شود و طبق قانون با متخلفان برخورد کند، زیرا سلامت مردم خط قرمز ماست و در این زمینه هیچ عفو و کوتاهی نخواهیم داشت.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.