ارائه تصویر «ضرورت و ارتباط» انسان به وجود منجی مهم ترین ویژگی عکس مهدوی است.


ایسنا/ قم برگزیده جشنواره ملی مهدویت درباره ویژگی های عکاسی مهدوی خاطرنشان کرد: هر چه ویژگی ها و توضیحات برای تولید یک اثر بیشتر باشد، خلاقیت هنرمند را محدودتر می کند، بنابراین به نظر من مهمترین ویژگی ارائه تصویر است. از «نیاز و ارتباط» انسانها منجی امر مقدس است.

فرشته سادات فهیمی از منتقدان شایسته بخش عکس سومین جشنواره ملی مهدویت در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: من فارغ التحصیل جامعه الزهرا(س) و دانشجوی رشته عکاسی هستم و دو سال است که در رشته عکاسی تحصیل کرده ام.”

فهیمی ادامه داد: استفاده از هنر و خلق آثار هنری از زمان خلقت و دمیدن روح خداوند با هر انسانی عجین شده است و از این رو بیان هنر برای بیان هر اندیشه ای عمق آن را در مخاطب افزایش می دهد تا زیباترین را ارائه دهد. کار، آفرینش باید از زیباترین هنرهای معاصر بهره مند شود.

وی افزود: وجود مقدس حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف با القاب مختلف متعلق به همه انسان ها در همه زمان ها و اعصار است، بنابراین در همه جوامع اعتقاد به وجود و ظهور منجی اعتقادی جدایی ناپذیر و نوعی انسان بودن است. . بنابراین شایسته است معیارهایی تعیین شود که دایره ارادتمندان به پیامبر را محدود می کند و حتی می توان جشنواره مهدویت را در سطح بین المللی در قالب یک دعوت جهانی برای «منجی» در ژانرهای مختلف هنری از جمله برگزار کرد. عکاسی.

وی با بیان اینکه در عرصه تبلیغ و ترویج معارف مهدوی، تبلیغ مستقیم و غیرمستقیم ضروری است، گفت: هر چند تأثیر عمیق تر تبلیغات غیر مستقیم غیرقابل انکار است.

فهیمی گفت: برگزاری جشنواره بزرگ بین المللی مهدوی به عنوان مثال با عنوان «جایزه منجی سال» در قالب هفت هنر می تواند به گسترش فرهنگ مهدوی در جهان کمک کند و آثار برجسته هنرمندان مطرح جهان را گرد هم آورد. یک تبلیغ گسترده. .

وی درباره ویژگی‌های عکاسی مهدوی خاطرنشان کرد: هر چه ویژگی‌ها و توضیحات برای تولید یک اثر بیشتر باشد، خلاقیت هنرمند را محدودتر می‌کند، بنابراین فکر می‌کنم مهم‌ترین ویژگی، ارائه تصویری از «نیاز و پیوند» توسط انسان است. مقدس ناجی است.

فهیمی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه آن طور که باید به موضوع مهدویت پرداخته نمی شود و دغدغه اصلی مدیران فرهنگی کشور برگزاری ماه محرم و صفر و دیگر مناسبت های حاصل از ماه محرم است. و صفر، و فلسفه محرم و صفر تحقق آن است». از جمله غدیر و ظهور امام زمان (عج) چندان توجهی نمی شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.