افزایش دامنه تولید برنج در شالیزارهای کم آب برنج لنگرود


ایسنا/ گیلان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنگرود گفت: با رسیدن برنج به دیرآب زمین خشک می شود و با رویش علف هزار رنج تولید برنج را برای کشاورز بیشتر می کند.

احمدعلی احمدی شاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان لنگرود یکی از باکیفیت ترین تولیدکنندگان برنج کشور است و بیش از 9 هزار و 100 هکتار شالیزار دارد که در حال حاضر وضعیت مطلوبی دارد.

وی افزود: تمام دغدغه ما در مورد شالیزارها تامین آب است و تاکنون مشکلی برای رعایت برنامه آب وجود ندارد و فقط گهگاهی کم آبی وجود دارد.

احمدی شاد ادامه داد: 2 هزار و 100 هکتار از شالیزارهای لنگرود به صورت سنتی و تنها 7 هزار هکتار تحت پوشش شبکه آبی سد سفیدروید است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه لنگرود دورترین شهر شرق گیلان است، با رهاسازی آب تا مزارع دورتر از لنگرود، گاهی مزارع با تنش آبی مقطعی مواجه می شوند.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود افزود: انتظار برای آب در شالیزار اگر کمی بیشتر از حد معمول طول بکشد باعث خشک شدن شالیزار و افزایش علف های هرز می شود.

وی خاطرنشان کرد: افزایش علف های هدر هنگام وجین علف های هرز رنج تولید برنج را برای شالیکاران افزایش می دهد. باران می تواند کمک زیادی به تامین آب برنج شالیزارها کند.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی پیش بینی می شود راتون نسبت به سال گذشته رشد بیشتری داشته باشد و اجرای این امر می تواند به افزایش تولید برنج شهرستان کمک کند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.