امام علی (ع) را باید درست شناخت


ایسنا/ زنجان امام جمعه هیدج فرمود: امام علی (ع) را باید درست شناخت.

حجت الاسلام اسدالله زارع ظهر امروز (16 بهمن) در مراسم جشن میلاد امیرالمومنین (ع) که در شهر هیدج برگزار شد، با بیان اینکه گفتن و شنیدن فضایل امیرالمومنین منین خوشحال کننده است، گفت: گفتن فضایل حضرت علی (ع) بسیار مشکل است، زیرا این فضائل با وصف نمی گنجد.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) در فضایل مولای متقیان علی (ع) ادامه داد: حضرت محمد (ص) فرمود: ای علی اگر بیم نبود گروهی از امت من می گفتند. عیسی حتی درباره شما که مسیحی هستید به او گفت، به شما می‌گویم از میان مردم عبور نکنید تا زمانی که خاک را برای برکت از پای شما بردارند.

امام جمعه هیدج با اشاره به اینکه فضایل امیرالمومنین علی (ع) بسیار است، تاکید کرد: پیامبر اسلام (ص) بسیاری از فضایل خود را برای دوری از انحرافاتی مانند آنچه در مسیحیت به وجود آمده است، بازگو نکرده است.

وی با بیان اینکه عده ای در شناخت امام علی (ع) دچار اشتباه و انحراف شدند، تصریح کرد: عده ای ایشان را برتر از پیامبر اسلام می دانستند و حتی ایشان را به مرتبه خدا رساندند که این امر ناشی از شناخت نادرست است. از شخصیت امام علی (ع)

این کارشناس مذهبی با یادآوری اینکه حضرت علی (ع) از شخصیت هایی است که در بهترین روزها یعنی در ایام البیض و عبادت در خانه خدا به دنیا آمده است، اظهار داشت: ایشان در ایام به شهادت رسیدند. عبادت، یعنی در ماه مبارک رمضان. فقط امام علی (ع) دریافت کرد.
انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.