اواپراتور صفحه ای قیمت اواپراتور صفحه ای (2)

اواپراتور صفحه ای – قیمت اواپراتور صفحه ای
اواپراتور صفحه ای

اواپراتورهای آبی که همان اواپراتور لوله و پوسته هستند کارکردی مشابه اواپراتور صفحهای دارند اما اواپراتور لوله و پوسته ساختار مقاومتر، قیمت پایینتر و کاربرد بیشتری دارد. اواپراتورهای صنعتی در صنعت تهویه کاربرد دارند و در دستگاههایی مثل چیلرها، پکیج یونیتها، داکت اسپلیت ها، دستگاههای GHP و VRF استفاده میشوند که با سیکل تبرید تراکمی کار میکنند. از دستگاه اواپراتور صفحه ای می توان بعنوان سیستم کندانسور نیز استفاده کرد، با این تفاوت که سایز اتصالات در آن متفاوت بوده و اثر رسوب گذاری در آن باید در نظر گرفته شود ،چون در اکثر سیستم های تبرید از آب برج های خنک کننده برای خنک کردن کندانسور استفاده می شود که سبب رسوب گذاری در مبدل می شوند. اوپراتور های صفحه ای افت فشار بالایی را در مسیر عبور آب ایجاد می کند که باید در محاسبات هد پمپ سیرکولاتور لحاظ گردد. اواپراتور صفحه ای بصورت تکی یا گروهی به کار برده میشود. ​Po st w​as g en​er ated wi th GSA Con te​nt Gene​ra​to r ᠎DE MO !

اواپراتور صفحه ای

تبخیر فرآیندی است که به منظور غلیظ کردن یک حلال در محلول استفاده میشود و این حلال معمولا آب است. اواپراتور فن دار یا هوایی که به آن اواپراتور خشک هم میگویند هزینه نگهداری پایینی دارد و برای نصب در فضاهای آزاد طراحی شده است. ابتدا آنکه دو سیال با هم ترکیب نشوند و همزمان میزان نرخ انتقال گرما حداکثر میزان ممکن باشد. در صنایع شیمیایی از تبخیرکنندهها برای جداسازی مواد شیمیایی از هم با استفاده از تبخیر بهره میبرند. به طور مثال اواپراتورهایی که قرار است در سوله های بزرگ یخچالی، سرد خانه ها و محل نگهداری مواد منجمد به کار گرفته شوند، بسیار بزرگ و سقفی هستند. خطوط لوله در داخل یک پوسته قرار دارد که مبرد از لولهها عبور کرده و سیال خنک شونده در داخل پوسته در مجاورت لولهها جریان دارد. در اواپراتور پوسته لوله دسته ای از لوله ها درون یک پوسته قرار گرفته اند که معمولا سیال مایع از درون لوله ها عبور می کند و سیال دیگر از پیرامون لوله ها حرکت می کند و سیال مایع از سیال پیرامون حرارت را جذب می کند و از حالت مایع به حالت گاز تغییر فاز می دهد و دمای سیال اطراف آن کاهش پیدا می کند.

از آنجایی که اواپراتور صفحه ای حجم ذخیره ندارد و یا در ظرفیت مشابه حجم مبرد کمتری نسبت به اوپراتورلوله ای در خود ذخیره می کند ، زمان سکون مبرد در مبدل نیز کاهش یافته و دستگاه چیلر در زمان خاموش و یا روشن شدن در مدت کوتاهتری به پایداری می رسد. برای محاسبه اواپراتور نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که بر حسب نوع مبدل می توانید از آنها استفاده نمایید. چون تشکیل برفک بر روی کویل های، سرد کننده های هوایی که در درجات حرارت پایین کار میکنند غیر قابل اجتناب است و تشکیل برفک موجب محدود شدن مجرای بین پره ها و کند شدن جریان هوا در روی کویل میشود بایستی برای به حداقل رساندن احتمال محدود شدن جریان هوا در اواپراتور طرح شده برای کاربردهای با دمای پایین، فاصله پره ها بیشتر و تعداد رساندن احتمال محدود شدن جریان هوا در اواپراتور طرح شده برای کاربردهای با دمای پایین، فاصله پره ها بیشتر و تعداد آنها کمتر باشد (در حدود ۸۰ تا ۲۰۰ پره در هر متر) ولی در کویل های تهویه مطبوع و سایر کاربردهایی که در آنها دمای سطح کویل از دمای انجماد بالاتر است به دلیل عدم تشکیل برفک، پره ها حتی با فواصل ۸/۱ متر نیز چیده میشوند. ​A​rt icle w as created with the help of GSA Content Gen er᠎ator D​em᠎over si᠎on!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.