اوپراتور صفحه ای و چیلر جذبی چگونه کار می کند؟

چیلر جذبی چگونه کار می کند؟
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

در طراحی اواپراتور صفحه ای فضای خالی بین ورق ها را با محلولی خاص پر میکنند و بدین صورت تماس حرارتی بین صفحات و لوله های حامل مبرد بهبود می یابد.

برای دریافت اطلاعات در زمینه انواع اواپراتورهای نیک می توانید به صفحه اواپراتور نیک مراجعه نمایید. این نوع دستگاه جهت خنک نمودن دیگر مایعات مانند آب مورد استفاده قرار می گیرد.  This data was cre᠎at ed wi th G​SA ᠎Co᠎nt᠎ent ​Generator DEMO!

ساختار اواپراتور انبساط مستقیم می تواند از نوع کویلی باشد که برای خنک نمودن هوا مورد استفاده قرار می گیرد یا اینکه از نوع پوسته و لوله است که برای سرد کردن آب بکار می رود.

ساختار اواپراتور در تهران به این صورت است که باعث سرعت بخشیدن به روند تبادل حرارت می شود. ساختار اواپراتور شباهت زیادی به کندانسور دارد.

یکی از این ورق ها حالت برجسته دارد تا مسیر جریان ماده مبرد بین آنها شکل بگیرد و بر روی ورق دیگری نصب می شود.

در مواردی که میزان ضریب انتقال گرمایی در مبدل حرارتی کم باشد، به وسیله نصب صفحات فلزی که فین نام دارد، مساحت سطح تبادل حرارت بالا می رود.

در یک مبدل حرارتی صفحه ای با افزایش تعداد صفحات می توان ظرفیت مبدل را افزایش داد. اواپراتورهای صفحه ای دو نوع اتصال جوشی و رزوه ای دارند که به صورت معمول مکان اتصال مبرد گازی از نوع جوشی و مکان اتصال مبرد مایع از نوع رزوه ای می باشد.

در مواردی که محصولات در تماس با سطح خارجی اوپراتور هستند، گرما از طریق هدایت منتقل می شود. یک نوع مبدل حرارتی است که سبب انتقال حرارت بین دو سیال می شود در حالی این دو سیال هیچ تماسی با یکدیگر ندارند و با یکدیگر ترکیب هم نمی شوند.

در مورد اواپراتورهای لوله ای بخش زیادی از هوا از داخل فضای باز بین لوله ها رد می شود بنابراین با کویل ارتباطی نخواهد داشت. Con tent w as c᠎re ated ​by G SA᠎ Con᠎te nt G᠎ener​ator  Dem oversi​on .

به این ترتیب برای یک قطر لوله ثابت و مشخص با زیاد شدن بار مدار، برای اینکه افت فشار بیش از حد مجاز نداشته باشیم باید طول مدار را کوتاهتر انتخاب کنیم.

در این مدارها کاهش فشار به عوامل مختلفی همچون قطر لوله ، طول مدار و بار مدار بستگی دارد. دمای مناسب برای محصولات یکی از عوامل فاسد نشدن این مواد بوده است که با استفاده از سردخانه این دما برای مواد غذایی تامین می شود.

کمپرسور : شروع کار با کمپرسو می باشد. پس از تشخیص سوختگی رله از طریق مراحلی که توضیح داده شد، باید قطعه ی رله سوخته را از یخچال جدا کرد و آن را با یک قطعه سالم تعویض کرد.

در این جا باید از اواپراتور استفاده کرد. مزیت این کار این است که از آنها می توان برای ذخیره سازی ظرفیت سرمایی استفاده کرد.

از مزیت های بکارگیری این اواپراتور در سیستم های برودتی سهولت در تمیز کردن آن و قیمت مناسب آن است.

کمپرسورهای چند مرحله ای این مزیت را دارند که به صورت پله پله در مدار قرار گرفته و سیستم به صورت پله ای عمل می کند و کاهش قابل توجه ای در مصرف برق ایجاد می گردد.

یکی از مهم ترین کاربرد آن، این است که در طولانی مدت، کیفیت کالای درون خود را حفظ و از فاسد شدن آن جلوگیری کند و برای نگهداری موادغذایی، موادخوراکی، میوه ها، سبزیجات، محصولات کشاورزی، انواع داروها، سیستم های نظامی، صنایع پتروشیمی، صنایع نیروگاهی و…

اساسا مبدل های پلیتی دارای ضرایب انتقال حرارت بالاتری به نسبت ۲ تا ۴ برابر مبدلهای حرارتی پوسته و لوله می باشد که این امر از تلاطم بالاتر جریان در آنها ناشی می گردد.

اواپراتور به معنی تبخیر کننده می باشد. به این معنی که گرمای سیال را می گیرد و خود تبخیر می شود.

گرما می تواند به سه طریق به اواپراتور انتقال یابد. مبدل صفحه ای دانفوس، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در سیستم های انتقال حرارت می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این نوع اواپراتور به صفحه اواپراتور صفحه ای مراجعه نمایید. مبرد فریونی غیر سمی و غیر قابل اشتعال است که این موضوع نکته مثبتی در زمینه ایمنی این نوع تلقی می شود.

همچنین این گاز سمی است. بنابراین با بالا رفتن افت فشار یاد شده، گاز مبرد که به کمپرسور وارد می شود نسبت به میزانی که لازم است کمتر خواهد بود.

در این حالت اواپراتور می تواند از مدارهای مختلفی تشکیل شود. امروزه سیستم دیفراست متشکل از المنت، ترموفیوز، سنسور و دیفراست میباشد که تمامی این قطعات در کنار یکدیگر موجب میشوند که برفکزدایی از اواپراتور به صورت اتوماتیک انجام شود.

1)اختلاف دما: اختلاف دما بین سیال و محیط اطراف کویل باید به اندازه ای باشد که مایع درون کویل به صورت کامل تبخیر شود.

در کندانسور به دليل بالا بودن فشار امکان تقطير مبرد در دما و فشار محيطی فراهم ميشود. در صورت درخواست کلیه مدل ها می توانند مجهز به پمپ آب مناسب، جهت کار با محلول آب – گلیکول و مخزن ذخیره سازی باشند تا از کنترل دقیق دما حتی در صورت وجود بارهای حرارتی بسیار متغیر اطمینان حاصل شود.

اواپراتور به جذب گرما از جسمی که باید سرد شود ادامه می دهد . آب سرد به سمت هواساز و فن کویل ها حرکت می کند.

قبل تر گفتیم که ماده مبرد میخواهد تبخیر شود و با تبخیر شدن گرمای فضای اطراف را جذب کند. این مساله واضح است که ارتباط فین با لوله باید به صورتی باشد که تماس گرمایی مناسبی بین فین و لوله به وجود آید.

در طراحی اواپراتور های مورد استفاده در کاربردی خاص باید ظرفیت اواپراتور ، دارای انتقال حرارت مناسبی باشد تا توانایی ایجاد سرمای لازم در شرایط کاری مورد نظر را داشته باشد.

نچرخیدن درست شفت موتور و خراب شدن یا لق شدن تیغه های فن، از دیگر دلایل بروز نقص فنی فن اواپراتور یخچال محسوب می شود.

صنایع برودتی نوری دارای تیم فنی فعال در تهران می باشد و آماده رفع مشکلات شما می باشد. شرکت کویل سازی dx از جمله تولید کنندگان اواپراتور آبی در ایران واقع در تهران میباشد.

شرکت تولیدی و صنعتی نوین مبدل تهران عواملی چون بالاترین کیفیت ، پایین ترین قیمت و تسریع در زمان ممکن جهت تحویل کالا را سر لوحه برنامه های خود قرار داده و به آن توجهی خاص نموده تا بتواند رضایت مشتریان را به نحو احسن جلب نماید .

در برخی موارد برای مغشوش تر شدن و به جریان افتادن هوا، فین ها را به صورت صفحه های غیر مسطح و موج دار می سازند.

ضریب انتقال حرارت در اواپراتور صفحه ای ۳ تا ۵ برابر اوپراتور شل اندتیوپ است ، به همین صورت ابعاد مبدل صفحه ای بین ۵ تا ۷ برابر کوچکتر از مبدل یا اوپراتور شل اندتیوپ است.

در آن حرارت توسط سیال یا مادهای که باید خنک شود از محیط گرفته میشود. مبرد با وارد شدن به اواپراتور با سیال دیگری که باید سرد شود که در سردخانه و در چیلر مورد استفاده قرار می گیرد، تبادل گرما انجام می دهند.

در اواپراتور هایی که وظیفه خنک کردن هوا را بر عهده دارند، قسمت عمده حرارت به وسیله جابجایی هوا از محصولات به اواپراتور منتقل می شود.

وجود فن بر روی این اواپراتور های هوایی باعث افزایش راندمان دستگاه می شود و این نوع اواپراتور ها را کاربردی می نماید و در غیر اینصورت راندمان و عملکرد بسیار پایینی خواهد داشت جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه فن ها اواپراتور به محصول فن اواپراتور مراجعه نمایید. Artic​le w as creat ed by GSA  Con​te nt Gener at or Demov er᠎sion!

در اواپراتور فشار گاز کاهش پیدا می کند و همین امر باعث خنک سازی فضای داخل یخچال می شود. به این صورت دمای اتاق کاهش پیدا می کند.

چیلرهای تراکمی در مقایسه با چیلرهای جذبی در ظرفیت های یکسان، دارای قیمت کمتری می باشند. اواپراتور ها بر اساس طراحی های مختلفی که دارند، توانایی تبادل حرارت بین ماده مبرد و هوا و یا بین ماده مبرد و مایع مانند آب را دارند.

برای بازگرداندن مبرد به کمپرسور لازم است که سرعت حرکت مبرد تا اندازه مشخصی افزایش یابد. کاهش فشار ماده مبرد درون کویل یا درون لوله های اواپراتور توانایی اثرگذاری روی ظرفیت کمپرسور را دارد.

در این مطلب می خواهیم در مورد مبدل های حرارتی از نوع صفحه ای صحبت کنیم و بدانیم در چه نوع هایی وجود دارند و توضیحاتی در مورد چگونگی عملکرد ان ها صحبت کنیم .

در ساخت اواپراتور در این مورد فین را به کویل اضافه می کنند و صفحه های فلزی که در فضای باز میان لوله ها وجود دارد در نقش جمع کننده حرارت کار می کند. ᠎Da᠎ta w​as g​ener​at᠎ed with GSA Content Gen erator ​DEMO!

مبرد بعد از تبخیر کامل از سمت اواپراتور به سمت کمپرسور انتقال پیدا می کند. در چنین مواردی برای خنک کردن مایع در حالیکه مایع در تماس با سطح کویل می باشد به کار می رود.

را با گارانتی تعمیرات و ضمانت استفاده از قطعا اورجینال ارائه می دهد. فین ها در ساخت اواپراتور به عنوان سطوح بیرونی نرخ انتقال حرارت اواپراتور های خنک کننده را بالا می برند.

میزانی از گرما نیز به وسیله تشعشع مستقیم محصولات و دیواره های سالن به اواپراتور منتقل می شود. سپس با عبور از شیر انبساط فشار و دمای تبخیر افت پیدا می کند.

در سیکل تبرید گاز مبرد به کمپرسور وارد می شود و افزایش فشار پیدا می کند . اواپراتور های مورد استفاده در تونل انجماد دارای ضریب عملکرد بالایی می باشند و برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این دسته از اواپراتور ها به محصول اواپراتور تونل انجماد نیک مراجعه نمایید.

بنابراین باید یک طرح بهینه برای به جریان افتادن مبرد درون اواپراتور داشته باشیم که افت فشار را در کمترین میزان به ما بدهد و سرعت مبرد نیز طوری باشد که حباب های بخار را منتقل کند و همچنین روغن به کمپرسور برگردد.

بعد از آن وارد کندانسور می شود و گرمای خود را به فضای بیرون منتقل می کند. اواپراتور یخچال قطعه ای است که در شکل و اندازه های گوناگون تولید شده و در سیستم سرما سازی یخچال نقش مهمی ایفا می کند.

کویل هایی که با پره تجهیز شده اند کویل های فین دار نامیده می شوند. حرارت، انرژی مورد نیاز مولکول های حلال را زیاد کرده و آنها را از محلول جدا می سازد تا به سمت هوای اطراف فرار کنند.

هر چه بار مدار زیادتر باشد افت فشار نیز بیشتر می شود. مغزی خشک کن (CORE DRIER) فیلتر درایرها در سیستم چیلر نقش بسیار مهمی دارند که در صورت گرفتگی ناشی از رطوبت زیاد در مدار مایع باید این قطعه تعویض گردد.

هر دو مبدل حرارتی هستند اما تبادل حرارت در آن ها با اهداف مختلفی صورت می گیرد. حرارت قسمتی از هوا که به صورت مستقیم با سطح کویل در تماس نیست توسط پره ها دفع می شود.

موتورهای خارجی و ایرانی زیادی برای سرمایش سردخانه به کار می روند، بهتر است قبل از قطعی کردن خرید خود، درباره انواع موتورهای تبریدی سردخانه تحقیق کنید و لیستی از بهترین های آنها را به دست آورید.

هستند ولی باز هم پاسخگوی نیاز های مختلف بازار بوده و پیشگام در تکنولوژی های جدید بوده است. ضریب عملکرد در چیلرهای جذبی تک اثره در محدوده 0.65 تا 0.75 و برای چیلرهای جذبی دو اثره در محدوده 1 تا 1.2 است البته این ضریب عملکرد بسته به دماهای کاری متفاوت است.

این ارور مربوط به برد اصلی است و باید چک شود. ارتفاع از سطح دریا باید صفر باشد. در چیلر جذبی از آب مقطر به عنوان ماده مبرد استفاده می شود.

امکان طراحی کندانسور های هوایی کوچک و بزرگ صنعتی را دارا می باشد. برای آشنایی بیشتر با مبدل های حرارتی باید ابتدا با سیکل تبرید آشنا شویم.

بنابراین باید دستگاهی داشته باشیم تا گاز مبرد با هوا ترکیب نشود و توانایی جذب گرمای فضا را داشته باشد.

همچنین برای ایجاد جریان ماده مبرد از بین اواپراتور باید میزان معینی از کاهش فشار اتفاق بیفتد اگر این طور نباشد جریانی وجود ندارد.

برای جلوگیری از اتلاف ظرفیت کمپرسور، جریان ماده مبرد درون اواپراتور باید با حداقل میزان کاهش فشار شکل بگیرد. در چیلرهای تراکمی با حداکثر ظرفیت و جهت گرم ترین روز سال طراحی میگردند.

در کمپرسور ، فشار گاز افزایش یافته و متراکم گردد. در نتیجه بازده کمپرسور و همچنین ظرفیت کمپرسور کم می شود.

همین دلیل موثری برای افزایش راندمان کاری اواپراتور ها می باشد. از سوی دیگر اگر سرعت ماده مبرد افزایش یابد و بالا باشد افت فشار بیشتری را در سیستم داریم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.