اگر برادران لیلا مجوز نگیرند عواقب بدی برای سینمای ایران دارد.


ایسنا/ خراسان رضوی یک کارشناس سینما با اشاره به نامشخص بودن فیلم برادران لیلا ساخته سعید روستایی گفت: برای سینمای ایران بد می شود.

فیلم جدید سعید روستایی با بازی نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، پیمان معادی، سعید پورصمیمی و فرهاد اصلانی قرار است در بخش رقابتی هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن که از 27 اردیبهشت آغاز می‌شود، شرکت کند. منتشر نشده است.

پس از این اتفاق و با توجه به اینکه هنوز کارمندان سازمان سینمایی این فیلم را ندیده اند، برخی رسانه ها و مطبوعات نکاتی را مطرح کرده اند که نسبت به عدم اکران یا سانسور این فیلم پس از شرکت در جشنواره کن برای اکران ابراز نگرانی می کند. در سینماهای ایران بر این اساس با یکی از کارشناسان و منتقدان سینمایی گفت و گو کردیم تا ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کنیم.

ناصر سهرابی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: سعید روستایی کارگردان فیلم برادران لیلا یکی از جوانان آینده دار سینمای ایران است. او با اولین حضورش در سینمای حرفه ای نشان داد که ذوق و استعدادی که دارد و چقدر در این سال های سینمای ایران به امثال او و هومن سیدی نیاز دارد. این نسل جدیدی که وارد سینمای ما شده است نگاه خود را با تامل و اندیشه و اندیشه به تصویر می کشد. البته در سینما حواشی زیادی می تواند وجود داشته باشد اما اگر بخواهیم به موضوع اصلی بپردازیم باید بگوییم که نسل جدیدی وارد سینما شده است که یکی از آنها سعید روستایی است و این نسل می تواند یکی از بهترین کارگردانان سینما باشد. سال های آینده

وی با اشاره به احتمال جذاب بودن داستان برادران لیلا با توجه به سابقه هنری و سابقه سینمای روستایی، افزود: کارنامه سعید روستایی با تعداد کم فیلم هایی که تولید کرد نشان داد که او قدم به قدم در حال پیشرفت است و قطعاً در فیلم جدید او برادران لیلا نیز داستان ها و ایده های جدیدی از این کارگردان جوان خواهیم یافت.

این کارشناس و منتقد سینما با بیان اینکه مجوز گرفتن از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ها پیش برای سینماگران تبدیل به یک مگافین شد، اظهار داشت: از سال ها قبل مجوز گرفتن از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تبدیل به یک مگافین برای سینماگران کرد. . فیلمساز نیز موظف است طبق همین فیلمنامه فیلم را بسازد. این در حالی است که عده ای بدخواهانه سعی می کردند پس از دریافت پروانه نمایش به فیلمنامه عمل نکنند و خواسته های خود را در فیلم به تصویر بکشند و همین موضوع باعث شد تا سازندگان فیلم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگیر شوند.

سهرابی درباره احتمال تنش بین سازمان سینمایی و عوامل فیلم برادران لیلا و جلوگیری از پخش یا سانسور بیش از حد آن پس از نمایش این فیلم در جشنواره کن گفت: مطمئنم مشکلی برای لیلا پیش نخواهد آمد. فیلم برادران به خاطر جواد نوروزبیگی او از تهیه کنندگان خوش سابقه و خوب سینمای ایران است و به عنوان تهیه کننده این فیلم اشتباه نمی کند و به نظر نمی رسد کاری برای سخت شدن گرفتن پروانه نمایش انجام داده باشد.

برادران لیلا مانند هندوانه در بسته هستند

وی افزود: اما اگر فیلم برادران لیلا نتواند پروانه نمایش بگیرد یا قسمت هایی از آن حذف شود، قطعا عواقب بدی برای سینمای ایران به همراه خواهد داشت؛ به ویژه اکنون که به بخش بین المللی یکی از بزرگترین جشنواره های جهان رسیده است. و در شرف بررسی است.

این کارشناس و منتقد سینما خاطرنشان کرد: سینمای ایران در سال های اخیر حرف های زیادی برای گفتن دارد و سینماگران ما باید با عقل سلیم عمل کنند تا دچار مشکل نشوند. اگر می‌خواهیم بازار ملی و بین‌المللی را در کنار هم نگه داریم و جوایز ارزنده‌ای کسب کنیم، باید دید خود را تغییر دهیم و با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همسو شویم. فیلمساز در این کشور مجوز دارد، فیلم ساخت ایران است و همه چیز ایرانی است. بنابراین باید کمی بیشتر به قوانین و مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پایبند باشیم.

سهرابی با اشاره به ابهام داستان فیلم برادران لیلا، افزود: با توجه به اینکه هنوز فرصتی برای خبرنگاران و سینماگران برای دیدن این فیلم وجود ندارد، برادران لیلا مانند هندوانه بسته شده اند و تا زمانی که فیلم دیده نشود، ادامه دارد. نه می توان فهمید که سعید روستایی در کار جدیدش چه کار کرده است، البته یک روستایی کارگردان شجاعی است و کار خود را بلد است، نباید به سن و سال او نگاه کرد زیرا او تا به امروز دارد پیش می رود و کارنامه اش پیش می رود. نشان می دهد که باید در آینده انتظار کارهای بهتری از او داشته باشیم.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.