ایالات متحده در حال بازگشت به پایگاه هایی است که از آنها در شمال سوریه خارج شده است


منابع شبکه خبری المیادین ورود برخی تجهیزات و کارشناسان به پایگاه سابق نیروهای ائتلاف ضد داعش در حومه شهر عین العرب در شمال حلب را تایید کردند.

به گزارش ایسنا، برخی منابع از شبکه خبری المیادین ورود برخی تجهیزات و کارشناسان به “عشق ویران” پایگاه سابق نیروهای ائتلاف ضد داعش در حومه شهر عین العرب را تایید کردند. در شمال کشور . . .

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا تقریباً دو سال و نیم پس از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای خروج از سوریه و ادامه استقرار نیروها در میادین نفت و گاز که در سوریه آغاز شده است، دوباره مستقر می شود.

این عملیات با از سرگیری کارشناسان فنی و نظامی آمریکا در شهر عین العرب در حومه حلب در شمال شرق، که آمریکایی ها در سال 2019 از آن عقب نشینی کرده بودند، تنها چند روز قبل از آغاز عملیات نظامی مشخص شد. به نام “چشمه صلح”. “در ترکیه.

منابع المیادین تاکید کردند که هیئتی از ائتلاف (ضد داعش به رهبری آمریکا) وارد پایگاه ویران شده اشک در حومه شهر عین العرب در شمال شرقی شد و عملیات در این پایگاه را از سر گرفت که یکی از چندین پایگاه است. پایگاه هایی که ساختار فنی نظامی جدید دولت بایدن آمریکا قصد دارد به آنها بازگردد.

این منابع فاش کردند: ممکن است در مدت کوتاهی چندین نیروی ائتلاف به پایگاه ویران شده عشق بروند و این اقدام نشانه استقرار مجدد آمریکا در سوریه باشد.

این اقدام تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که وزارت خزانه داری آمریکا دستوری مبنی بر معافیت مناطق تحت کنترل نیروهای قساد در شمال شرق سوریه از قانون سزار و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در مناطق تحت کنترل ترکیه به جز ادلب و عفرین صادر کرد.

روزنامه صباح ترکیه به نقل از معاون سیاسی وزیر امور خارجه آمریکا گزارش داد که ایالات متحده قصد دارد در روزهای آینده مجوز عمومی برای تسهیل سرمایه گذاری اقتصادی ویژه در مناطق تحت کنترل دولت سوریه و مناطق آزاد شده از کنترل داعش در سوریه صادر کند. ایالات متحده آمریکا. پیروزی نولاند

وزارت امور خارجه سوریه تاکید می کند که کمک آمریکا و تسلیحات غربی به گروه های تروریستی مسلح در شمال شرق و شمال غرب این کشور، زیرساخت های اقتصادی سوریه را از بین می برد و منابع آن از جمله پنبه، نفت و گندم و آثار تاریخی آن را غارت می کند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.