این افراد 17 درصد بیشتر عمر می کنند


ایسنا/ خراسان رضوی تحقیقات نشان می دهد که افراد باهوش 30 درصد بیشتر در معرض نزدیک بینی و 30 درصد کمتر به افسردگی اساسی مبتلا هستند. در واقع، افراد باهوش 17 درصد بیشتر عمر می کنند.

به گزارش روانشناسی نیوز، این یافته ها حاصل مطالعه ای است که به مبنای ژنتیکی هوش می پردازد. یک مطالعه نتایج ارزیابی DNA جمعیت 300486 نفری بین 16 تا 102 سال را تجزیه و تحلیل کرد.

محققان دریافتند که 148 مکان ژنتیکی مختلف با توانایی شناختی مرتبط هستند. افراد باهوش تر از سلامت روانی بهتری برخوردارند و بنابراین خطر ابتلا به سرطان کمتر و امید به زندگی طولانی تری دارند.

محقق دکتر دکتر گفت: “این بزرگترین مطالعه ژنتیکی است که عملکرد شناختی و بسیاری از تفاوت های ژنتیکی را شناسایی می کند و به وراثت پذیری مهارت های تفکر کمک می کند.” گیل دیویس.

کشف اثرات ژنتیکی مشترک بر نتایج سلامت و ساختار مغز، مبنایی را برای بررسی مکانیسم‌هایی که این تفاوت‌ها بر مهارت‌های تفکر در طول عمر تأثیر می‌گذارند، فراهم می‌کند.

جستجوی ارتباط بین ژن و هوش دشوار است. جان دیر، محقق ارشد این مطالعه گفت: کمتر از یک دهه پیش، با حدود 3000 شرکت‌کننده، ما به دنبال ژن‌های مرتبط با هوش بودیم و تقریباً چیزی پیدا نکردیم، اما اکنون با 100 برابر این تعداد و بیش از 100 شرکت‌کننده. 200 دانشمند که با هم کار می کردند تقریباً 150 نقطه ژنتیکی مرتبط با هوش انسان را کشف کردند.

چیزی که ما از این نتایج می دانیم این است که مهارت های خوب تفکر بخشی از سلامت کلی است.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.