بارش پراکنده باران در هرمزگان ادامه دارد

بارش پراکنده باران در هرمزگان ادامه دارد

ایسنا/هرمزگان مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با ناپایداری های جوی کاهش دما،بارش پراکنده باران و وزش شدید باد تا هفته آینده در استان ادامه دارد.

مهرداد حسن زاده در گفت و گو با ایسنا، تصریح کرد: خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی برای روزهای آینده تا ۱۹ دیماه بیانگر ناپایداری وضعیت جوی است که موجب کاهش دما بین (۲ تا ۵ درجه سلسیوس) در سطح استان و وزش باد نسبتاً شدید شمال شرقی (تا ۳۶ کیلومتر در ساعت) در مناطق شرقی و شمالی و همچنین بارش پراکنده باران در برخی از مناطق شرقی و شمالی استان  می شود.
این مقام مسئول بیان کرد: احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی، احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها از جمله پیش بینی‌های هواشناسی استان در پی ورود این سامانه جوی است.
وی به منطقه‌های تحت تاثیر این سامانه جوی اشاره کرد و افزود: این سامانه از  امروز تا یکشنبه ۱۹دی باعث کاهش دما بویژه در مناطق حاجی آباد، میناب، رودان، بشاگرد، بستک و  امروز جمعه ۱۷ دی منجر به وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی در مناطق شرقی و شمالی (جاسک، میناب، رودان، بشاگرد، حاجی آباد) خواهد شد.
حسن زاده با اعلام وضعیت هشدار از کشاورزان استان خواست که با توجه به کاهش دما تمهیدات لازم در خصوص محافظت از محصولات کشاورزی با توجه به خطر سرمازدگی صورت پذیرد.
انتهای پیام


خبر مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.