بازدید فرماندار گالیکش از روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی


ایسنا/گلستان فرماندار گالیکش از کارگاه تخصصی سوزن‌دوزی بلوچ در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در روستای املاک از توابع این شهرستان بازدید کرد.

احمد تجری مفرد در حاشیه این بازدید گفت: باید خلق محصولات جدید با ایده یابی و ایده پردازی که منجر به خلق محصول بازار محور شود، در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار گالیکش خاطرنشان کرد: با توجه به تاریخچه هنر و موقعیت جغرافیایی مطلوب شهرستان گالیکش، داشتن آینده روشن برای آن در حوزه مشاغل خانگی و صنایع‌دستی دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: در آینده نزدیک نمایشگاه دائمی برای محصولات تولیدی اقوام مختلف این شهرستان احداث خواهد شد که با قرار دادن غرفه به اقوام به فروش محصولات آنها کمک می‌شود.

مهدی خطیر نامنی_مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گلستان نیز در خصوص این طرح گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در تمام استان‌های کشور با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نظارت ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها و با مجری‌گری جهاد دانشگاهی در حال انجام کار است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده و در قالب آن طی دو سال نسبت به ایجاد اشتغال و پایدارسازی شغل برای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در استان اقدام می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این بازدید بخشدار مرکزی و مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گالیکش و محمد پیرا از دفتر نماینده مردم شرق استان در مجلس نیز حضور داشتند.

انتهای پیام


خبر مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.