بال ولو کستل (Ball Valve) Diba Part

بال ولو کستل (Ball Valve) – Diba Part
بال ولو

ما عملکرد روشن / خاموش یا تعدیل کننده را انجام می دهد. ما شیرهای خود را به مشخصات مشتری اعم از فلنج یا سوکت تولید می کنیم. به عبارت دیگر، هنگامی که میخواهیم به سیت یا نشیمنگاه شیر دسترسی پیدا کنیم تنها کافی است قسمت بالای شیر جدا شود. تنها دو قطعه الاستومری در بخش زیرین گوی قرار دارد که در تماس با قسمت نشیمنگاه است و پس از چرخش اهرم شیر، با فشار آوردن به گوی، به بخش نشیمنگاه فشرده می شود و باعث باز و بسته شدن شیر خواهد شد. ترونیون فشار را از جریان جذب میکند، بنابراین تماس بین توپ و نشیمنگاه خیلی تحت فشار نیست و به طور کلی گشتاور عملیاتی میتواند پایینتر باشد، در نتیجه عملکرد بال ولو ترونیون نسبت به بال ولو شناور آسانتر خواهد بود. بال ولو فولادی از نمونههای شیرآلات صنعتی می­باشد که جهت قطع و وصل کردن و همین طور کنترل جریان سیالات درون لولهها استفاده می­شود.

اندازه ها شامل 1/4 “تا 1” است.

این شیرآلات به دلیل عدم نیاز به نیروی انسانی برای کنترل جریان سیال، معمولا در صنایع دارویی و غذایی که حضور پرسنل می تواند شرایط استریل محیط را از بین ببرد، مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل دارا بودن این قابلیت، شیرهای بال ولو دارای مجرای کاهنده، در صنایعی از جمله صنایع غذایی و دارویی، کاربرد زیادی دارند. به معنا که شیر در دو سمت بال کاملاً مستقل آب بند بوده و اگر هر سمتی از خط دارای فشار باشد جریان معکوس نمیتواند شکل بگیرد. حداکثر فشار کاری برای شیرهای توپی فشار قوی بین 7500 psi تا 15000 psi است و به ساختار، اندازه و مواد آب بندی، بستگی دارد. اندازه ها شامل 1/4 “تا 1” است. بال ولو یو پی وی سی جورج فیشر انواع مدل ها کارایی شیر توپی پی وی سی جورج فیشر دریچه توپی نوع 546 محصولی کامل و مجسم از GF است تجربه گسترده سیستم های لوله کشی در زمینه پلاستیک.

با استفاده از سری TB موجود در PVDF ، هایوارد همچنان به گسترش خدمات دمای بالاتر ، سیستم های رسانه ای بسیار خورنده و حساس ادامه می دهد. در طراحی سری Top entry، بدنۀ شیر به گونه ای طراحی می شود که بخش توپی از بالا قابل دسترسی باشد. بال ولو ها مانند هر نوع شیر دیگری در صنایع مختلف استفاده بسیار دارند. جنس شیر توپی یا بال ولو ها از آهن ، برنج ، چدن ، برنز یا، پلی پروپیلن PPو پی وی سی PVC است و در سایزهای بین یک چهارم تا 60 اینچ هستند. با چرخاندن توپی یک چهارم دور (90 درجه) به دور محور خود ، محیط می تواند از طریق آن جریان یابد یا مسدود شود. وقتی ساقه شیر به یک چهارم چرخش تبدیل می شود ، سوراخ یا به جریان باز می شود و اجازه می دهد سیال از آن عبور کند یا برای جلوگیری از جریان رسانه بسته می شود. لازم به ذکر است بال ولو یا شیر توپی جوشی در مواردی همچون خطوط دریایی و مناطقی که باید از شیر به صورت دفنی استفاده شود کاربرد دارد. این شیرها در موردی همچون خطوط دریایی و خطوطی که در داخل خاک عبور می کنند استفاده می شود . This h as ​be en creat ed  with the help of ​GSA  Co​nt​ent ᠎Generator DEMO.

همه اندازه ها دارای درجه فشار 150psi / 10 bar Non-Shock در 70oF / 23 ° C هستند. سیت ها می توانند فلزی یا نرم باشند. برای کاربردهایی که سیت elastomeric نامناسب هستند، مانند فشار بسیار بالا، دمای بالاتر از ۳۹۲ درجه فارنهایت، یا جایی که ذرات جامد در مایع وجود دارند، ولو های فلزی / فلزی (metal/metal) با پوشش کاربید تنگستن ساخته میشوند. واشر و ارینگEPDM یا FPM استاندارد است. برای اطمینان از حداکثر مقاومت در برابر سایش و شیمیایی طراحی شده است. پلی وینیل کلراید یکی از پلیمرهای بسیار پرکاربرد در صنعت است که در دسته پلاستیک ها نیز قرار می گیرد. شیر توپی یا بال ولو با توجه تعداد پورت ها و تعداد سیت ها می تواند یک طرفه، دو طرفه یا چند طرفه باشد؛ درست مانند شیرهای سماوری چند پورتی یا چند منظوره (Multi-port Plug Valve). سیت های این شیرآلات از پلی اکسی متیلن (POM) ساخته شده اند که برای کاربردهای فشار بالا و دمای پایین مناسب است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.