بال ولو یا Ball Valve چیست و چه کاربردی دارد؟ (4)

بال ولو یا Ball Valve چیست و چه کاربردی دارد؟
بال ولو

با این حال، این تنها مزیت شیر توپی استنلس استیل نیست؛ این نوع از شیرهای توپی نیز گستره دمای کارکرد بالایی دارند. با این حال، دنیای شیرآلات بسیار وسیع تر از آن است که در یک مطلب بتوان آن را شرح داد. نوع داخلی یاتاقان برای مواد با درجه حرارت کم واسطه و قطر بزرگ مناسب است. نوع خارجی یاتاقان ، فاصله خاصی بین یاتاقان و پوسته وجود دارد ، برای مواد با درجه حرارت بالا واسطه و به راحتی دمیدن مناسب است. در مقابل، شیر توپی A353 LCB برای دماهای پایین تر نیز کارآمد است. توپ از پایین و بالا پشتیبانی می شود تا بار حلقه های سیت کاهش یابد. با چرخاندن توپی یک چهارم دور (90 درجه) به دور محور خود ، محیط می تواند از طریق آن جریان یابد یا مسدود شود. در بدنه شیر پرده ای پورت های ورودی و خروجی قرار دارند که با فشار بر دیافراگم عمل قطع جریان در پورت ها اتفاق می افتد.

و بحث را کمی جدی تر دنبال کنیم.

3. از لحاظ مدخل توپ: بر اساس این ویژگی بال ولو به دو دسته تقسیم می شوند که عبارت هستند از شیرهای دارای ورودی جانبی و شیرهای دارای ورودی بالایی. توپ درون شیر دارای مجرایی است که هنگامی که کاملاً با دو انتهای شیر تراز شود، جریان آزادانه از طریق آن عبور می کند و هنگامی که مجرا کاملاً بر انتهای دستگاه عمود است، شیر به طور کامل مسدود می شود. زمانی که دسته شیر توپی موازی با محور خط لوله و راستای جریان قرار می گیرد، شیر در حالت کاملا باز می باشد. مهم ترین عیب شیر توپی مربوط به زمانی است که این شیر به اشتباه برای کنترل سیال حاوی ذرات استفاده شود. زمانی که حفره تعبیه شده بر روی توپی در راستای درچه ورودی شیر قرار می گیرد، مسیر جریان سیال باز شده و سیال از درون شیر منتقل می شود. بال ولو (شیر توپی) یک ولو روشن – خاموش یا شیر قطع جریان است. ما اینجاییم تا این مسائل را برای شما روشن تر کنیم. و بحث را کمی جدی تر دنبال کنیم. ما افتخار می کنیم که در این مسیر همراه شما هستیم. این شیر همانطور که از نامش بر می آید به صورت یکپارچه و یک بخشی می باشد.  Th is c​onte᠎nt has be᠎en cre at᠎ed with t he ᠎he​lp  of GSA​ Con​tent G᠎ener​at or DEMO !

ضمن اینکه برای تعمیر شیرهای سه تکه، دیگر نیازی به خارج کردن کامل شیر از خط لوله نیست. عضو مسدودکننده کانال جریان (کره یا گهگاه نیم کره)، که به وسیلهٔ ساقه شیر حرکت ۹۰ درجهای خواهد داشت وظیفه باز و بسته کردن شیر را بر عهده دارد. زمانیکه شیر در حالت بسته است و شروع به باز کردن آن میکنید، ابتدا انتهای کوچکتر V باز شده و اجازه میدهد تا کنترل جریان پایدار را در این مرحله بر عهده بگیرید. بال ولو یک شیر با حرکت چرخشی است که از یک دیسک توپی شکل برای قطع و وصل کردن و تنظیم جریان استفاده می­کند. برای چندین دهه، شیر سوزنی به عنوان استاندارد صنعت برای کنترل جریان سریال شناخته شده است. انواع شیر گازی برنجی سیم ایتالیا که توسط برند معروف چیمبریو ایتالیا تولید و عرضه می شوند، شیر توپی کیزایران و شیر گازی بهتراشان (بی تی اس) که توسط برندهای داخلی تولید می شوند، در بازار شیرآلات برنجی در دسترس است که هر کدام موارد مصرف و مزایای خود را دارا هستند.  This  da ta has  been g en er᠎at ed by G SA Conte​nt Gener᠎ator D᠎em over sion!

یکی از با اهمیت ترین انواع شیرهای صنعتی را می توان شیر توپی یا بال ولو به شمار آورد. در این مقاله از وبسایت آریا فیدار آزما به برسی کامل انواع شیر های توپی یا بال ولو ها (Ball Valves) خواهیم پرداخت. علاوه بر سلسله مطالب آموزشی و معرفی، کارشناسان ما در مجموعه ولو ایران آماده پاشخگویی به سوالات فنی و مشاوره در مورد خرید انواع شیر توپی متناسب با مشخصات مدنظر شما عزیزان هستند. تا به اینجای کار در مورد انواع جنس متریال مورد استفاده برای تولید شیر توپی حرف زدیم، در این میان نزدیک بود یکی از مهم ترین انواع شیرهای توپی را از قلم بیندازیم. در هر موقعیت تحمل مختلف ، شیرهای دوار به دو ساختار مانند انواع داخلی و خارجی تقسیم می شوند. در شیر توپی شناور، توپ با فشار دو سیت (Seats) الاستومری در موقعیت خود قرار می گیرد. شیرهای توپی به اندازۀ شیرهای گلوب برای کنترل جریانات سیال دقیق نیستند زیرا به جای موقعیت های افزایشی، دارای چرخش های (0، 45 و 90 درجه) می باشند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.