بررسی عملکرد دو ماهه سامانه «نان».


در نشست ارزیابی عملکرد سامانه ایده‌ها و نیازها (نان) که با حضور وزیر علوم برگزار شد، روند ثبت‌نام نمایندگان قانونی از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور، بررسی شد. ورود نیازهای دستگاه‌های اجرایی دستگاه‌ها به سامانه و اتصال و سرویس‌دهی سایر دستگاه‌ها و همچنین ارتباط این وزارتخانه و همچنین اتصال اعطای فناوری به سامانه نان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، این جلسه با حضور دکتر محمدجواد دهقانی; رئیس ISC دکتر. منصور حقیقت; معاون پژوهش و فناوری ISC، دکتر. دکتر محمدعلی ذوالفیگل وزیر علوم علی خیرالدین; معاون فناوری و نوآوری وزیر کشور برگزار شد.

در این جلسه عملکرد سامانه نان و همچنین فرآیند دریافت ثبت نام نمایندگان قانونی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور به عنوان عامل علمی و نیازهای دستگاه های اجرایی در سامانه و اتصال و خدمات سایر سازمان ها و وزارتخانه ها بررسی شد.

در ادامه این جلسه، پیشرفت و به روز رسانی سامانه نان با توجه به مصوبات جلسات قبلی و همچنین پیگیری های مختلف از جمله موضوع پیوند اعطای فناوری به سامانه نان و فرآیندهای تحلیلی استخراج شده تاکنون، بررسی شد. و همچنین چگونگی الزامات عملیاتی این زیر سیستم مورد بررسی قرار گرفت.

در این راستا با توجه به رونمایی از نسخه آزمایشی سامانه ایده ها و نیازها و ارتباط مستقیم دبیرخانه «نان» با کاربران، نقاط قوت و ضعف سامانه بررسی و برنامه ریزی برای ارتقا عملکرد سیستم سیستم ایده ها و نیازها

یکی از اهداف این نشست طراحی فرآیند برنامه ریزی به گونه ای بود که سازمان ها و ارگان ها مجبور به انجام رویه های تکراری برای چندین مرکز مستقل برای تلفیق نیازها و ایده های خود نباشند. سیاست گذاری لازم برای یکپارچه سازی سیستم های موجود در وزارتخانه ها انجام شد. صفحه رسمی اینستاگرام «نان» به نشانی nan.isc.ac نمایش داده می شود و در وب سایت این وزارتخانه قرار می گیرد. به منظور فراهم آوردن بستر آموزش مهارت محور، مزایا و معایب سیستم موجود در کشور بررسی و برنامه ریزی های لازم صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی موسسه استنادی علم و فناوری (ISC)؛ وزیر علوم در پایان این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت ایجاد موسسه استنادی علم و فناوری (ISC) در رصد علم و فناوری جهان اسلام، از دکتر دکتر قدردانی کرد. از محمدمهدی زاهدی (وزیر علوم وقت) به دلیل تلاش و نقش موثر در ایجاد ISC قدردانی شد.

همچنین مقرر شد به منظور ابلاغ سامانه ایده و نیاز به وزارت نفت، جلسه ای برای ارائه و هماهنگی با معاونت پژوهشی وزیر نفت تشکیل شود تا نیازها و ایده های این وزارتخانه به نحو احسن پوشش داده شود. در سیستم “نان”.

به گزارش ایسنا، سامانه نان (سامانه ایده ها و نیازها) از دهم اردیبهشت ماه سال جاری به طور رسمی راه اندازی شد و یکی از اهداف اصلی این طرح «علاوه بر بکارگیری تحقیقات مراکز علمی، بیداری احساس مشارکت همه افراد و ایجاد یک طوفان فکری ملی “ساختن ایران آباد و توسعه یافته است”.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.