بررسی «مشارکت فرهنگیان در حقوق مالکیت صندوق ذخیره» / خدمات و تسهیلات صندوق جدید

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام آمار 724 هزار عضو فعال صندوق ذخیره فرهنگیان به تشریح اقدامات انجام شده در راستای شفافیت عملیاتی این صندوق پرداخت و از ارائه چندین طرح جدید خدماتی و رفاهی به اعضا در آینده نزدیک خبر داد. .

جواد نوری در گفت وگو با ایسنا، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مطالبه جدی فرهنگیان این حوزه مبنی بر افزایش شفافیت و پاسخگویی به مطالبات آنان، اظهار کرد: در این راستا چندین اقدام مهم انجام شده است. اول پیگیری اجرای طرح مشارکت فرهنگیان در حقوق مالکیت صندوق است که مهمترین نقطه ابهام فرهنگیان و مطالبه منصفانه است و تلاش های زیادی برای رفع ابهامات موجود در حال انجام است.

وی افزود: تعیین ارزش افزوده دارایی ها یک فرآیند پیچیده فنی و قانونی است. همچنین باید مشخص شود که هر یک از شرکای فرهنگی سهمی از این میراث دارند و امور مربوطه تا 90 درصد تکمیل شده و در حال بررسی و نهایی شدن است. مرحله نهایی سازی فرمول ارزش افزوده تا دو ماه آینده تکمیل می شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: انتشار آمار، اطلاعات، گزارش فعالیت ها و عملکرد مالی موسسه که در گذشته کمتر دیده می شد، اکنون در سایت و صفحه اینستاگرام موسسه قرار دارد و از این طریق به دنبال شفاف سازی هستیم. مبلغ سپرده، مبلغ سپرده دولت و مبلغ سود دفتری اضافه شده به سهم شرکت را مشاهده کنید.

نوری افزود: ما متولی معلمان هستیم و هیچ بهانه ای برای کتمان عملکرد خود نداریم، مگر اینکه برای حفظ منافع معلمان ملاحظات فنی و قانونی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به حضور سه معلم منتخب به عنوان نمایندگان جامعه فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره، گفت: معلمان منتخب به طور مستمر از جزئیات برنامه و عملکرد صندوق مطلع می شوند. این در حالی است که بر اساس اساسنامه جدید صندوق تعداد معلمان منتخب در آینده نزدیک به شش نفر خواهد رسید.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از ایجاد برنامه های خدماتی و رفاهی ویژه در صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: بین ارائه خدمات رفاهی و انجام کار اقتصادی تناقض اساسی وجود دارد. بنابراین با توجه به وجود این حساسیت ها و این تصور که هر ارائه خدمات مستلزم هزینه است، سطح ارائه خدمات از نظر کمی و کیفی در پس زمینه تقریباً کاهش یافته است. گاهی صحبت از اجاره خودرو و لوازم خانگی می شود که در سال های اخیر کاهش زیادی داشته است. از سوی دیگر، اگر به اقتصاد جهانی توجه کنیم، بخش قابل توجهی از سودآوری از طریق ارائه خدمات محقق خواهد شد.

نوری تاکید کرد: ما صندوق را مختص فرهنگیان می دانیم و طبق شرع و قانون اساسی نمی توانیم آن را از جیب معلمان خارج کنیم و صرف غیر معلمان کنیم. ما حتی نمی توانیم اساتید عضو را از جیب خود دربیاوریم و به غیرعضوها پول بدهیم. اعتقاد ما بر این است که بسیاری از خدمات را می توان به گونه ای طراحی و ارائه کرد که شأن معلمان را حفظ کرده و رضایت آنان را به همراه داشته باشد و همچنین برای صندوق درآمدزایی داشته باشد.

وی افزود: به همین منظور در حوزه سلامت و بیمه تکمیلی، تامین جهیزیه فرزندان فرهنگیان، سیاحتی، سیاحتی و زیارتی، خودرو و مسکن برنامه داریم به شرطی که این خدمات از اعتبار اقتصادی برخوردار باشد. و درآمد برای پایین تر.” و به نفع اعضا بوده است. ارائه خدمات معیشتی و رفاهی از دیگر خواسته های جدی و برحق اعضای صندوق است. فرهنگیان خود را با سایر شرکت ها و موسسات ارائه دهنده چنین خدمات و امکاناتی مقایسه می کنند و متاسفانه کمبود دارند. انتظار داریم تا دو ماه آینده برنامه های اولیه آماده شود و به تدریج فعال شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه فرهنگیان در طول دوران کاری خود ماهیانه به صندوق واریز می کنند، گفت: به جز یک بار در دوران بازنشستگی که مبلغی دریافت می کنند، هیچ سودی از آن دریافت نمی کنند. ما انتظار داریم همه این پروژه ها در یک دوره سه ساله اجرا شود.

نوری ادامه داد: با توجه به سوابق تیم جدید در این زمینه، آشنایی با شبکه گسترده تامین کنندگان کالا و خدمات، مذاکرات لازم را انجام داده و در شرف انعقاد قراردادهاست. همچنین قراردادهایی با دو بانک اجتماعی رسالت و مهر ایران برای اعطای تسهیلات به فرهنگیان منعقد شد. همچنین تعاملاتی شکل گرفته است تا بتوانیم در چارچوب نهضت ملی مسکن بخش ها و بلوک هایی را برای فرهنگیان داشته باشیم که منجر به رونق کاری در گروه معلمان شود و تعداد قابل توجهی مسکن را با سهولت بیشتری در اختیار فرهنگیان قرار دهد. شرایط متفاوت تر هماهنگی های کلی در این زمینه نیز انجام شد.

تصریح کرد: پیشبرد طرح خدمات مددکاری دو یا سه مقدمه و الزام دارد که یکی از آنها حمایت و تعامل وزارت آموزش و پرورش در تکمیل اطلاعات و موارد دیگر است تا فرهنگیان بدون نیاز به مراجعه از خدمات لازم بازدید کنند. حضوری اعم از گواهی کسر حقوق برای دریافت تسهیلات و ….

نوری همچنین درباره خدمات جدید صندوق توضیح داد و گفت: ارائه خدمات به جامعه فرهنگیان از اولویت های هلدینگ برنامه ریزان اطلس است. ما با تمام بازیگران بازار در حوزه ارائه خدمات مذاکره می کنیم و هدف اول ما این بود که شریک فرهنگی ما کمتر از هر گروه دیگری مانند بازنشستگان نیروهای مسلح، بانک ها خدمات دریافت نکند. و شهرداری ها و غیره

وی افزود: در نهایت از ماه آینده سیستم ارائه خدمات ما راه اندازی و در اختیار جامعه مخاطبان قرار می گیرد و سعی می کنیم به مرور زمان و طی دو یا سه ماه آینده خدمات متفاوت تری ارائه کنیم. خرید با تخفیف و بلندمدت کالاهای اساسی، لوازم خانگی و …. با اکثر فروشگاه های زنجیره ای مذاکره شده است و مطمئناً خدمات متفاوت و متنوعی با هزینه ای بسیار کمتر از آنچه تاکنون در صندوق ذخیره اجاره وجود داشته ارائه خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه هدف ما کاهش قیمت تمام شده سبد مصرفی خانوارهاست، گفت: از بهترین برندهای موجود در بازار.

وی درباره خدمات جدید بیمه تکمیلی نیز گفت: در حوزه بیمه تکمیلی مطالعات زیادی انجام داده ایم و کارگروه بیمه تکمیلی در صندوق ذخیره تشکیل داده ایم که در حال پیگیری موضوعات مختلف است. این کارگروه با محوریت بیمه معلمان تشکیل شده و سعی در معرفی سبد بیمه ای شامل بیمه تکمیلی، خدمات اعتباری، تخفیف و … دارد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.