برش لیزر استیل چگونه انجام میشود برش لیزر نیک

برش لیزر استیل چگونه انجام میشود : برش لیزر نیک
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

همانطور که بازار رقابتی تر می شود، فناوری نقش مهمی را ایفا کرده و مزایای اقتصادی زیادی به همراه خواهد داشت. علاوه بر این، کاملاً خودکار است، به این معنی که اپراتورها مورد نیاز نیستند. این فلز قابلیت جذب بالای نور مادون قرمز را داشته و برش آن با لیزر بسیار سریع، دقیق و صاف انجام می شود . اما در حال حاضر، بسیاری از صنایع با توجه به قابلیت بالای دستگاه های برش لیزر در ایجاد برشهای ظریف و یکنواخت ورقههای استیل، از این تکنولوژی برای ساخت قطعات و ابزار مورد نیاز بهره میبرند. با توجه به ویژگی های غیر واکنشی آن، استیل 316 در ساخت وسایل پزشکی جراحی نیز استفاده می شود . در این صنعت، بسیاری از قطعات لازم برای تولید ابزارهای پزشکی توسط دستگاه CNC ساخته می شود. در این صورت قطعه نهایی لبه هایی با کیفیت تر و با دقت بالاتر خواهد داشت. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی از روش هایی مانند واترجت، پرسکاری، سی ان سی و … Da ta was generated ᠎with GSA Con tent G en᠎erat or  Demoversion.

و یا گاز نیتروژن، قیمت برشکاری لیزر متفاوت است.

روش هایی از قبیل واتر جت، پرسکاری، سی ان سی، گیوتین، برش پلاسما و … برش ورق سیاه (آهنsteel) و استنلس استیل stainless steel با لیزر در مقایسه با برش پلاسما درای دقت بسیار بالایی است به گونه ای که این کیفیت سطح با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده است. بر اساس نیازهای کاربردی خود، می توانید استیل را با استفاده از فرآیندهای مختلف مارگ گذاری لیزری کنید .تمام این فرآیندهای لیزری علائمی با کنتراست و کیفیت بالا ارائه می دهند. همچنین بر اساس استفاده از گاز اکسیژن برای برش لیزر استیل و یا گاز نیتروژن، قیمت برشکاری لیزر متفاوت است. برای ورقهای فلزی با ضخامت بالا از گاز اکسیژن به عنوان گاز کمکی استفاده میکنند. حکاکی استیل یک راه حل مارک زنی لیزر دائمی برای شناسایی قطعات و قابلیت ردیابی قطعات استیل و فلزی است. این ورق استیل در طیف گسترده ای از محصولات در دسترس است و دارای ویژگی های فرم دهی و قابلیت جوشکاری برجسته ای است . بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد، قابلیت برش کانتورهای پیچیدهتر و دندههای ریز ضخیم، بیشتر خواد شد. هر چه مقدار و میزان اکسیژن بیشتر باشد، توان دستگاه هم افزایش پیدا میکند.

دستگاه برش لیزر استیل

با قیمت برش لیزر آهن هم سایز خود نیز متفاوت هستند . برای این کار مواد مولد لیزر به وسیله تحریک به وسیله جریان الکتریکی یا تابش لامپ تهیه می گردد و پرتو ایجاد شده با استفاده از تکه های آینه به کار رفته در دستگاه منعکس می گردد تا انرژی لازم برای انجام برش را به دست آورد . که دلیل اصلی این موضوع بکار بردن عنصر کربن و کروم در آلیاژ استیل میباشد. استفاده از کربن در استیل سبب تغییر خصوصیات ویژه این آلیاژ خواهد شد . نکته ای که باید در برش لیزر استیل به آن توجه کنید، این است که در صورت استفاده از گاز نیتروژن، لبه های سیاه برش استیل که حاصل از استفاده اکسیژن در برش است، از بین خواهد رفت. برخلاف مارک زنی نقطه ای و چاپ جوهرافشان، خوانایی کدهای شما با گذشت زمان کاهش نمی یابد. مجموعه لیزر پاسارگاد با بهره گیری از مهندسین مجرب و کارآزموده و با به کار گرفتن دستگاه های پیشرفته در زمینه لیزر فلزات، آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم می باشد . مجموعه ی پاسارگاد در زمینه ی انجام خدمات برش لیزر فعالیت دارد .

​Th is conte᠎nt h᠎as ​been gen er​ated ᠎by G SA  Conte nt᠎ Generator D᠎emoversi​on​.

برش لیزر استیل

به عنوان مثال در دکوراسیون مکان های تفریحی عمومی به عنوان یک متریال تزئینی ، پارتیشن ، دکوراسیون آسانسور، تبلیغات تابلوهای راهنما و سایر اشیاء تزئینی استفاده می شود. پس از این که سفارش خود را برای خرید دستگاه برش لیزر استیل و سایر محصولات و تجهیزات ثبت کردید از همان لحظه گارانتی 5 ساله به دستگاه شما تعلق می گیرد. اما در این حالت کیفیت کار نسبت به استفاده از نیتروژن پایین میآید. در روش سنتی به وسیله حرارت زیادی اقدام به برش فلز میکردند که این اتفاق باعث خمیده شدن آن میشد اما استفاده از روش برش لیزر مس موجب کاهش احتمال خمیدگی ورق مس شده است؛ در نتیجه نیازی به عملیات پلیسهگیری بعد از انجام برشکاری نیست. صنعت دکوراسیون داخلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. افزایش مقدار کربن موجب افزایش سختی و مقاومت ورق استیل می گردد اما در عوض از میزان شکل پذیری آن می کاهد . از طرفی استفاده از دستگاه لیزر برش مس، سرعت کار و کیفیت قطعات کار را برای سازندگان صنعتی بسیار راحت کرده است؛ در واقع برش لیزر مس به این شکل انجام میشود که قسمتهای اضافی ورق سوزانده شده، ذوب یا تبخیر خواهد شد. در این صنعت برای اتصالات مانیفولد، جسم ایرودینامیکی، پوسته، آنتن و اتصالات برق الکترونیکی از دستگاه برش لیزری CNC استفاده می شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.