برگزاری اولین کنگره 10 هزار شهید جامعه عشایری در چهارمحال و بختیاری


ایسنا/ چهارمحال و بختیاری رئیس بسیج عشایری کشور گفت: اولین کنگره 10 هزار شهید جامعه عشایری کشور در سال آینده به عنوان یک رویداد فرهنگی به همت چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

سرهنگ احمد سعیدی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در چهارمحال و بختیاری با محوریت برگزاری کنگره ملی 10000 شهید جامعه عشایری با اشاره به نقش آفرینی عشایری قبل و وی پس از انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس و حاضر در مرزهای کشور، جامعه عشایری بود که اقتدار خوب این گروه در مقابل رژیم بعثی منجر به تجهیز نیروهای مسلح کشور شد.

رئیس بسیج عشایری کشور افزود: جامعه عشایری با تمام امکانات موجود به خوبی از مرزهای کشور حمایت کرده است به طوری که 10 هزار برگ طلا در تاریخ انقلاب اسلامی توسط جامعه عشایری به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه امروز عشایر در خط مقدم جنگ اقتصادی که دشمنان کشور به آن فشار آورده اند، تصریح کرد: دشمنان در یک جنگ ترکیبی به کشور هجوم آوردند اما جامعه عشایری با 46 درصد گوشت، 35 درصد صنایع دستی و 59 درصد. این کشور مسئول تامین امنیت پایدار مرزهای خود است.

سعیدی گفت: اولین کنگره 10 هزار شهید جامعه عشایری کشور در سال آینده به صورت فرهنگی به همت چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

رئیس بسیج عشایری کشور تصریح کرد: از سال 1377 که کنگره ملی 10 هزار شهید جامعه عشایری تصویب شد، سه رویکرد را برای آن در نظر گرفتیم که اولین رویکرد فرهنگی اجتماعی بود و مشخص است که گام هایی در این راستا برداشته شده است.»

برگزاری یادواره شهدای استانی در 18 استان و برگزاری 2000 یادواره مردمی، افتتاح 20 عنوان کتاب از شهدای برجسته و فرماندهان جامعه عشایری، راه اندازی شهدای عشایر، تولید شش فیلم مستند با موضوع نقش عشایر و سرود ملی و موسیقی اسلام جمهوری با نمادهای قبیله ای، از جمله برنامه های تعریف شده در زیر برای کنگره شناخته شده است.

سعیدی گفت: امسال بانک اطلاعاتی جامعه عشایری در حال انجام است و با تلاش بسیجیان برای اولین بار در حال جمع آوری اطلاعات از این قشر از جامعه هستیم، البته در سال 98 تعداد شهدای عشایر حدود 4000 نفر بود اما امروز که آمار شهدای عشایر به 10000 تن می رسد.

وی از آغاز نهضت آزادی اسرا در قالب کنگره 10 هزار شهید جامعه عشایری خبر داد و گفت: نامگذاری میادین و معابر استان ها به نام شهدای عشایر از دیگر اقدامات این کنگره بود.

رئیس بسیج عشایری کشور خدمات، سختی ها و کمک های مومنانه را رویکرد دوم مرتبط با این کنگره عنوان کرد و تصریح کرد: به برکت خون شهدا خدمات و سختی ها در مناطق عشایری چهارمحال و بختیاری مرتفع شد. .

وی در ساخت مسکن نیازمندان و مددجویان، واکسیناسیون 500 هزار دام عشایری در سال جاری توسط گروه های جهادی، توزیع بیش از 1500 جهیزیه و تعهد 30 هزار دام سبک برای عشایر و توزیع 200 هزار بسته معیشتی در سراسر کشور کمک کرده است. کنگره ملی 10 هزار شهید عشایری کشور را فهرست کرد. والدین.

سعیدی گفت: تقویت وحدت اقوام و مذاهب در کشور سومین رویکرد مرتبط با این کنگره است که مقام معظم رهبری بر تقویت اقوام و مذاهب مختلف تاکید داشته اند و خوشبختانه با تعامل و جلسات برگزار شده انسجام بین اقوام و مذاهب مختلف بیشتر شده است. گروههای قومی.”

وی ادامه داد: این کنگره ویژه همه ایلات و جوامع عشایری است و چهارمحال و بختیاری میزبان چنین رویداد مهم فرهنگی بود که می طلبد نقش همه اقوام در اقدامات و شعارهای دفاع مقدس در دوران دفاع مقدس از تبیین و جهاد تبیین دیده شود. مقام معظم رهبری». بودن.

رئیس بسیج عشایری کشور با بیان اینکه دشمنان به دنبال بهره برداری از برخی مسائل فرهنگی هستند، تاکید کرد: باید عزت این کنگره بزرگ را به گونه ای حفظ کرد که میهمان نوازی مردم این استان که برای مدت طولانی مشهور است، به منصه ظهور می رسد. .

وی بر تشکیل ستاد کنگره در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد و افزود: کمیته ها باید با مشارکت سپاه، بسیج، دستگاه های اجرایی، توان مردمی و خیرین زیر مجموعه ستاد تشکیل شود. باید از رسانه ها و فضای مجازی استفاده شود و اقدامات قبل، حین و بعد از کنگره اطلاع رسانی شود، همچنین باید مشارکت استان ها با حضور در کنگره و ظرفیت چهارمحال و بختیاری مشخص شود.

سعیدی شب شعر، یادواره شهدای مدافع حرم، شب آفتابی و یادواره بانوان شهدای عشایر را برگزار می کند.

وی با تاکید بر اینکه برای برگزاری کنگره شهدای عشایر باید سناریویی تنظیم شود، گفت: این کنگره باید به گونه ای برگزار شود که در نهایت نقش جامعه عشایری به خوبی تبیین، ترویج و مشخص شود تا که ایثار می کنند و در میدان این قشر از جامعه هستند، ندیده اند، خوب می فهمند، مخصوصاً نقش بستگان و زنان شهدای عشایر که 232 شهید زن دارند و در جامعه مورد غفلت قرار گرفته اند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.