برگزاری نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در بابل عراق


ایسنا/ زنجان رئیس اتاق بازرگانی استان بابل عراق گفت: نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در بابل عراق برگزار می شود.

صادق هاشم ظهر امروز (23 اسفند) در نشست تخصصی تجاری مدیران و فعالان اقتصادی با هیئت تجاری استان بابل عراق گفت: استان بابل با جمعیت 2 میلیون نفر در مرکز عراق واقع شده و با چهار استان بغداد هم مرز است. ، کربلا، نجف و دیوانیه و جمعیت این منطقه با استان های همجوار به 10 میلیون نفر می رسد.

وی با بیان اینکه جمعیت 10 میلیون نفری و موقعیت جغرافیایی به این استان قدرت و تمرکز استراتژیک بخشیده است، افزود: بابل استانی کشاورزی است و رتبه نخست تولید خرما و ذرت در عراق را دارد و به داشتن باغات فراوان معروف است و این امر در حالی است که رود فرات از مرکز استان می گذرد.

این مقام مسئول با اشاره به قدمت تاریخی بابل، این استان را نماد کشور عراق دانست و ادامه داد: علاوه بر قدمت تاریخی، ریشه های مذهبی قوی در این استان وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان بابل عراق با بیان اینکه این استان مقام اول را در کارگاه شهری و صنعتی دارد، تصریح کرد: صنعت نساجی و مصالح ساختمانی در این استان رایج است به طوری که 1300 کارخانه و کارگاه نساجی وجود دارد. در این استان فعال است و کارخانه فرش دستباف این استان بسیار معروف است.

هاشم یادآور شد: کارخانه تولید خودرو و ماشین آلات کشاورزی در شهر اسکندریه وجود داشت که پس از حمله آمریکا در سال 2003 تعطیل شد که یکی از نیازهای ضروری این استان است.

وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی بابل در سال 1346 تاسیس شد و هم اکنون با 80 هزار عضو عملیات عملیاتی با حضور محصولات استان زنجان در نمایشگاه دائمی ایران در بابل برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست معاونان سازمان صمت و جهاد کشاورزی استان زنجان توضیحاتی در خصوص توانمندی های استان ارائه کردند و تفاهم نامه ای بین دو اتاق منعقد شد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.