بزرگترین نهالستان کشور در بخش کشاورزی و صنعت راه اندازی می شود


ایسنا/ اردبیل مدیر عامل کشت، صنعت و دامپروری مغان گفت: بزرگترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان

اسدالله محسن زاده در مراسم امضای قرارداد راه اندازی و راه اندازی پردیس علوم و فنون کشاورزی و دامپروری مغان با همکاری پارک علم و فناوری اردبیل و استانداری اردبیل گفت: کشاورزی و صنعت مغان با فراز و نشیب هایی روبرو بوده است. 50 ساله است و از سال 1361 به دلیل مسائل مربوط به واگذاری مقرر در ماده 44، دچار وضعیت سنتی و روزمره شده است.

وی افزود: این درهم تنیدگی روزانه در کشت و صنعت مغان تحقق بسیاری از اهداف را با مشکل مواجه کرده است و لازم است در طرح تحول کشت و صنعت مغان که با راه اندازی پردیس علم و فناوری محقق می شود، مبنای تحول قرار گیرد. در این بنگاه عظیم اقتصادی نیز در ابعاد است». متفاوت ارائه دهد.

مدیر زراعت و صنعت و دامپروری مغان تولید نهال در زراعت و صنعت مغان را یک کار ضروری و حیاتی عنوان کرد و گفت: برای خرید نهال در سال جاری باید بودجه تامین می کردیم اما با موافقت معاونت باغبانی وزارت باغبانی در حال انجام است. تلاش کردن.” تا امسال بزرگ ترین نهالستان کشور در کشت و صنعت مغان را در زمینی به مساحت 35 هکتار راه اندازی خواهیم کرد.

محسن زاده افزود: تلاش ما بر این است که بهترین بذرها را در قالب کشت بافت و نهال با توجه به اقلیم و شرایط کشور تولید کنیم که به طور قطع تکمیل زنجیره در این زمینه هدف گذاری شده است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: صادرات این محصولات نیز از دیگر برنامه ها و رویکردهای ماست که در قالب اهداف مشخص به دنبال تحقق آن هستیم.

محسن زاده از امضای تفاهم نامه سه جانبه با پارک علم و فناوری مغان، استانداری و کشاورزی و صنعت مغان در خصوص راه اندازی این مجتمع عظیم علمی و تخصصی خبر داد و افزود: آماده دریافت نظرات کارشناسان و محققین در حل مشکلات هستیم. و چالش های موجود در حوزه آب و خاک». برای تولید محصول ما با بیشترین ارزش افزوده به بازار استفاده کنید.

وی مصرف آب کشت و صنعت مغان را 180 میلیون مترمکعب در سال اعلام کرد و ادامه داد: با اجرای شبکه نوین آبیاری و استفاده از فناوری های نوین می توان تا 60 میلیون مترمکعب در این عرصه صرفه جویی کرد.

مدیرکل کشاورزی، صنعت و دامپروری مغان گفت: علاوه بر اراضی کشت و صنعت مغان، در انتهای سد مغان و سایر اراضی حاصلخیز شمال استان به راحتی می توان از ظرفیت آبیاری نوین بهره برد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.