بلومبرگ: ایران ارسال نفت به کشتی ها را افزایش داد


بلومبرگ گزارش داد: با ادامه پیشرفت مذاکرات هسته ای، ایران نفت بیشتری را به کشتی ها انتقال داده است تا در صورت تکمیل مذاکرات و لغو تحریم ها، صادرات خود را تسریع بخشد.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ در گزارش خود نوشت: تحلیل های شرکت کپلر نشان می دهد که میزان نفت نفتکش های ایرانی از اوایل آذرماه تاکنون 30 میلیون بشکه افزایش یافته و به 130 میلیون بشکه رسیده است. این افزایش در حالی صورت می گیرد که دیپلمات ها در وین روی توافقی برای احیای توافق هسته ای 2015 کار می کنند که باعث کاهش تحریم ها می شود.

در حالی که ایران ممکن است به چند ماه برای افزایش تولید از میادین نفتی خود نیاز داشته باشد، ممکن است بلافاصله پس از کاهش تحریم ها، فروش نفت از ذخایر خود را آغاز کند.

این جریان بالای نفت خام می تواند به کاهش قیمت نفت کمک کند، قیمتی که امسال بیش از 20 درصد افزایش یافته و به نزدیک به 100 دلار در هر بشکه رسیده است.

کارول نخله، مدیر اجرایی شرکت مشاوره انرژی کریستال گفت: «استخراج بیشتر نفت، قیمت ها را پایین می آورد». با این حال، تأثیر آزادسازی نفت در مقایسه با افزایش احتمالی تولید ایران ناچیز خواهد بود.

راسل هاردی، مدیرعامل گروه ویتول، این هفته به تلویزیون بلومبرگ گفت: طی چند ماه پس از توافق، ایران می‌تواند حدود یک میلیون بشکه در روز عرضه نفت به بازارهای جهانی را احیا کند. این می تواند کمبود عرضه سایر تولیدکنندگان اوپک پلاس را که بسیاری از آنها از کمبود سرمایه گذاری و اختلال در تولید رنج می برند، جبران کند.

ایمان ناصری، مدیر امور خاورمیانه شرکت مشاوره FGE گفت: تولید روزانه نفت ایران در سه ماه پس از توافق جدید می تواند به حدود 3.4 میلیون بشکه در روز و در مدت 6 ماه با ظرفیت کامل 3.7 میلیون بشکه در روز برسد. “روز خواهد آمد.

به گفته کپلر، حدود نیمی از نفت ذخیره شده ایران در نفتکش ها را نفت خام و بقیه را میعانات تشکیل می دهد. رشد ذخایر شناور مربوط به انتقال نفت از مخازن خشکی است که عمدتاً در پایانه نفتی جزیره خارگ در خلیج فارس بارگیری می شود.

به گفته بلومبرگ، کپلر از روش هایی مانند ردیابی ماهواره ای و تجزیه و تحلیل داده ها برای ردیابی کشتی ها و ردیابی محموله ها و محموله ها استفاده می کند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فائوچی: ترامپ رئیس جمهور می شود، شاید من استعفا بدهم

یک کارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده می گوید در صورت انتخاب مجدد ترامپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.