به وطن خود برگرد – ایسنا


سال 1400 نفس های آخرش را می کشد و سالی نو در انتظار است. در شب سال نو، اغراق نیست اگر بگوییم مشکلات و معضلات بی پایانی در ابعاد مختلف زندگی ملی ما ایرانیان انباشته شده است.

به گزارش ایسنا، احمد زیدآبادی در ادامه یادداشت خود در روزنامه اعتماد نوشت: یکی از این مشکلاتی که روح و روان هر ایرانی عاشق وطن را به شدت آزار می دهد، همه گیری مهاجرت جوانان و فارغ التحصیلان به خارج از کشور است. برخی از دلایل و انگیزه های گسترش مهاجرت آنقدر پنهان نیست که نیاز به کشف داشته باشد، اما این میزان تمایل به خروج از کشور به نظر من با این انگیزه ها و انگیزه ها سازگار نیست و عوامل پنهان روانی و سیاسی هستند. پشت سر او پنهان شده است

هرکسی که نسبت به این کشور و آینده آن دلسوزی می کند، باید سهم خود را برای جلوگیری از مهاجرت و حتی معکوس کردن آن انجام دهد، اما متاسفانه برخی از نیروهای سیاسی و شبکه های خبری علیرغم ادعای میهن پرستانه خود، مستقیم و غیرمستقیم در آتش شور و شوق هستند. مهاجرت به جوانان ایران تغذیه می کند و آنها مدام تلاش می کنند تا کشور را از استعدادهای انسانی آن صرفاً به دلیل نفرت از نظام سیاسی تهی کنند.

موعظه اندیشمندان و صاحب نظران دیگر کمکی به توقف یا معکوس کردن روند رو به رشد مهاجرت نخواهد کرد و ناگزیر باید گامی عملی در این راستا برداشت. این اقدام عملی تنها برای برخی از مهاجران سابق و دولت حاکم امکان پذیر است.

آن دسته از مهاجرانی که در اوایل انقلاب به دلیل حرفه یا هنر از کشور خارج شدند و اکنون آرزوی سفر به وطن خود را در پیرانا دارند، به نظر من باید بدون ترس و تردید به کشور بازگردند و از شرایط اجتماعی در کشور مطمئن شوند. ایران به گونه ای نیست که یک نهاد خاص بخواهد یا بتواند برای آنها ناراحتی جدی ایجاد کند. بازیگران و خوانندگان قدیمی و مشهور می توانند در این زمینه پیشگام باشند و میل به ترک وطن را در بین جوانانی که به کشورشان مهاجرت می کنند کاهش دهند.

سنگین ترین قسمت این وظیفه بر دوش مدیران کشور است. از زمان تأسیس دولت جدید، بسیاری از مدیران ارشد از لزوم بازگشت هموطنان مهاجر به کشور صحبت کرده اند. سخنان او اما به دلیل واکنش تبلیغاتی محافل سیاسی علیه بازگشت هموطنان مهاجرش به کشور، سروصدا چندانی به پا نکرد و عملاً در حاشیه قرار گرفت. چنین کاری نیاز به موجی پر سر و صدا دارد وگرنه به راحتی توسط علاقه مندان تخلیه کشور از نیروهای جوان و مستعد خنثی می شود. به عبارت دیگر بازگشت آرام و پر صدا چهره های تک همسری مهاجر کارساز نیست و لازم است برخی از برجسته ترین ها در یک حرکت جمعی وارد کشور شوند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.