بومیسازی ۹۰ درصدی قطعات در فولاد مبارکه رکورد شکنی در بازارهای جهانی فولاد (2)

بومیسازی ۹۰ درصدی قطعات در فولاد مبارکه/رکورد شکنی در بازارهای جهانی فولاد
برش لیزر مس, دستگاه برش لیزر مس

وی افزود: اثرات حاصل از این پروژه شامل کاهش چشمگیر توقفات تولید، کاهش شدید مصرف قطعات یدکی، کاهش صرف توان نیروی انسانی تعمیرات و افزایش کیفیت برش تختال بود که این امر باعث افزایش انگیزه کارشناسان داخلی واحد شد که نتیجه آن طراحی کامل و بومیسازی نصب و راهاندازی ماشین برش تختال جدید بر روی خط ۲ در بهمنماه ۱۴۰۰ با استفاده از سیستم op panel بهجای میز کنترل دستی شد که در این پروژه طرح حذف plc واسط بین ماشین برش plcs۵ تختال و plc خط در برنامه قرار گرفت و با موفقیت انجام شد. توان آن بین 500 الی 6000 وات تعریف شده است و معمولاً ابعاد میز بیش از 3 متر نیست. دستگاه برش لیزر 750 وات فایبر رایج ترین، بهینه ترین و مناسب ترین توان برای انجام خدمات لیزر فلزات را برای این سری از ورق ها دارا می باشد. دستگاه های فایبر 3 کیلو وات به صورتی طراحی شده اند که یک سوم میزان مصرف دستگاه های CO2 را خواهند داشت. وقتی گاز اکسیژن استفاده می شود تشکیل مس اکسید روی سطح بازتاب نور لیزر را کم می کند. ᠎Data has  been c​reat ed by GSA Content Generator Demoversion .

برش لیزر مس

وقتی صحبت از برش لیزر فلزات است یعنی قطعه به شکلی برش می کند که هیچ نوع فشار فیزیکی روی آن اعمال نشود. زیرا با استفاده از این دستگاه، دیگر نیازی به صافکاری یا سایر کارهای زمان بر نیست. همچنین لازم است تا زمان کافی به اشعه داده شود تا عملیات برش به دقت انجام شود. ما در گروه صنعتی ایران فلز سفارشات شما را علاوه با دقت بسیار بالا و با سرعت و بدون آسیبی انجام می دهیم تا از رضایت کامل شما برخوردار شده و شما را به عنوان یاران همیشگی در کنار خود حفظ نماییم . قبل از ورود لیزر به صنعت، انسان برای برش فولاد روش های سنتی و دستی را به کار می بردند که این امر علاوه بر زمانبر بودن آن در بسیاری از موارد دقت کافی در حین برش مس با لیزر برش را ندارد. موضوع از این قرار است که برش و حکاکی با دستگاه برش لیزر فلزات با دقت و سرعت بالایی انجام می شود.

رئیس برنامهریزی، کنترل، نگهداری و تعمیرات ریختهگری مداوم همچنین تأکید کرد: بهینهسازی ماشین برش نیز منجر به افزایش سرعت و کیفیت برش تختالهای تولیدی شده است. هرچه توان بالاتر و ضخامت پایین تر باشد سرعت برش بیشتر است. میز دومی که برای دستگاه های برش لیزر در نظر گرفته می شود در تعویض ورق فلزی کاربرد داشته و سبب می شود .که کار سریع تر انجام شود و به نوبه خود راندمان کار را افزایش می دهد. حمیدرضا بذار، رئیس مرکز تعمیرات مکانیک نیز در این خصوص ابراز داشت: علیرغم اینکه توقفات تعمیراتی هزینههایی را برای شرکت به همراه دارد، اما باعث بهبود و افزایش توان و راندمان تولید سازمان هم میشود و یکی از توقفات تعمیراتی سنگین از لحاظ حجم نیروی انسانی، قطعات و تجهیزات، تعمیرات و بازسازی ماشین شماره ۴ واحد ریختهگری به شمار میآید. محمدرضا غلامزاده رئیس واحد جانمایی و مرکز اسناد نیز در خصوص این تعمیرات، تصریح کرد: مهمترین فعالیتهای صورتگرفته در واحد نقشهبرداری صنعتی، همراستا کردن ارتفاعی و محوری و تهیه مدل سهبعدی تجهیزات ماشین ریختهگری شماره ۴ بود؛ بهنحویکه کلیه المانهای بهصورت صحیح در موقعیت خود قرار گیرند و باعث افزایش کیفیت محصول و کاهش میزان استهلاک و تعمیرات شود.

وی تصریح کرد: جایگزینی پرشر سوئیچهای قدیمی و مستهلک با پرشر ترانسمیترهای جدید و بهروز کردن و قرار دادن آنها در مدار هیدرولیک ماشین شماره ۴ از فعالیتهای این تعمیرات بود که عملکرد بالای سیستم را به ارمغان خواهد داشت. وی افزود: همچنین تعداد بسیار زیادی پرشر ترانسمیتر جدید در سیستم هیدرولیک ماشین تعبیه و یا جایگزین پرشر سوئیچهای قبلی شد که این اقدامات منجر به سهولت بسیار زیاد در فرایند عیبیابی و کاهش مشکلاتی از قبیل قطعی سیم میشود. وی اضافه کرد: بازسازی و اصلاح میز غلتکی برای نخستین بار در ریختهگری در این توقف صورت پذیرفت که از اصلیترین اقدامات صورتگرفته در آن تعویض ستون و استراکچیرهای فلزی و بدنه محوطه خنکسازی ماشین بود که طی یک عملیات تخصصی و دقیق انجام شد. رئیس برنامهریزی، کنترل، نگهداری و تعمیرات ریختهگری مداوم تصریح کرد: طی انجام این تعمیرات اساسی، تجهیزاتی از قبیل رزونانس ریختهگری که یکی از حساسترین تجهیزات ماشینهاست، بومیسازی و جایگزین شد و ماشینهای برش، قالبها و سگمنت صفرهای آن نیز با ماشینهای برش، قالبها و سگمنت صفرهای بهروز که آنها نیز قبلا بومیسازی شده بود، جایگزین گردید. اسماعیل باقری، کارشناس تعمیرات برق، اتوماسیون و ابزار دقیق ریختهگری مداوم نیز یادآور شد: با توجه به اهمیت وجود توزین در فرایند ریختهگری یکی از مهمترین توزینهای موردنیاز توزین ریختهگری روی لدلتارت است که قبلا بهصورت محاسباتی اندازهگیری میشد و عملا معیار مناسبی برای توزین نبود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.