تامین کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان در آذربایجان غربی اشکالی ندارد


ایسنا/ آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تامین کالاهای اساسی مردم استان در ماه مبارک رمضان اشکالی ندارد.

اکبر کرامتی امروز 10 فروردین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در ستاد تنظیم بازار و پایگاه امنیت غذایی استان، توزیع اقلام اساسی مورد نیاز بین مردم در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اشکالی ندارد.
کرامتی تصریح کرد: 7 هزار و 200 تن برنج، 3 هزار تن شکر و 2 هزار و 700 تن تخم مرغ برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در استان تهیه و عرضه شده و در حال انتقال به استان است.

وی افزود: برای ادامه توزیع اقلام اساسی در ماه مبارک رمضان برنج تایلندی 2 هزار و 550 تن، برنج هندی بوشهر بیش از 46 هزار تن و شکر از مقصد خوزستان به ارزش 3 هزار تن در حال تهیه و حمل به استان است.
کرامتی ادامه داد: برای تنظیم بازار شب عید در اسفندماه یک هزار و 200 تن برنج تایلندی و هزار و 300 تن برنج هندی توزیع شد.

رئیس قرارگاه امنیت غذایی استان آذربایجان غربی افزود: یک هزار و 500 تن شکر داخلی در اسفندماه توزیع شد که بیش از 80 درصد آن جذب و به قیمت هر کیلوگرم 140 هزار ریال عرضه شد. 1500 تن با قیمت مصوب 125000 ریال تخصیص و توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه عرضه گوشت مرغ گرم با توجه به جوجه کشی های انجام شده در ماه های پایانی سال گذشته در اسفندماه با 5 میلیون قطعه و برای فروردین ماه با 4 میلیون و 875 هزار قطعه مشکل وجود دارد. در عرضه گوشت مرغ مصرفی مردم وجود نخواهد داشت.

کرامتی تاکید کرد: هم اکنون بر اساس برنامه ریزی های انجام شده روزانه به طور متوسط ​​350 تن گوشت مرغ گرم در استان توزیع می شود این در حالی است که میانگین مصرف گوشت مرغ در استان 220 تن در روز است.

او گفت: «هیچ کمبودی در گوشت مرغ داغ و منجمد وجود ندارد و به اندازه کافی مرغ منجمد در شرکت بسته بندی گوشت Empresa de Apoio à Pecuária ذخیره می شود.

رئیس پایگاه امنیت غذایی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه 17 تن گوشت قرمز منجمد در اسفندماه توزیع شد، گفت: بیش از 121 تن گوشت قرمز منجمد در ماه مبارک رمضان به منظور تثبیت قیمت ها و تعادل بازار آماده توزیع است.

وی با بیان اینکه در اسفندماه 600 تن گوشت مرغ منجمد در روستاهای استان توزیع شد، افزود: در هفته اول فروردین امسال 400 تن گوشت مرغ منجمد در مناطق شهری استان توزیع شد.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد: بیش از سه هزار تن روغن زیتون به استان اختصاص یافت که 180 تن آن برای صنعت و مابقی مصرف داخلی بود که از اول فروردین 1401 تاکنون 700 تن روغن زیتون خوراکی از طریق توزیع خصوصی انجام شد. بخش

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان شاهد افزایش تقاضا برای مصرف کالاهای اساسی خواهیم بود، لذا اعمال و بازرسی ها برای تنظیم بازار این کالاها در این ماه مبارک افزایش می یابد.

کرامتی افزود: هم اکنون 38 تیم بازرسی از پایگاه ایمنی مواد غذایی سراسر استان به صورت 24 ساعته در بازار استانی اقلام پرمصرف و کالاهای اساسی مردم را رصد می کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.