تامین 2000 میلیارد تومان منابع نقدی در مسیر توسعه اردبیل


ایسنا/ اردبیل معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: بیش از 2 هزار میلیارد تومان منابع نقدی برای توسعه و پیشرفت استان از سفر رئیس جمهور و اصل 56 تامین شده است.

سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه شورای فنی استان اردبیل با انتقاد از تعلل برخی از مدیران دستگاه های اجرایی در عدم جذب اعتبار و تکمیل طرح ها و پروژه های ناقص گفت: تعلل مدیران در این زمینه و مدیرانی که کوتاهی می کنند و دارند را نمی پذیریم. مقدمه ای کوتاه بر نظارت و همچنین باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.

وی با انتقاد از عدم حضور مدیران در شورای فنی در جلسات شورا تصریح کرد: شورای فنی بالاترین مرجع تصمیم گیری در کارها و کارهای زیربنایی است و عدم حضور برخی مدیران ظلم به مردم و بیت المال است. در این جلسات با وجود هزینه های گزاف حضور داشته باشید و مشکلات فنی و راه حل هایی را برای پیشبرد امور در نظر بگیرید.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: از سال آینده حضور مدیران در جلسات شورای فنی به صورت مستمر رصد می شود و در کنار آن، قصور احتمالی در تکمیل پروژه ها به مردم اعلام می شود.

میرجعفریان افزود: در اتفاقی بی نظیر پس از سفر رئیس جمهور به استان اردبیل، حجم نقدینگی تزریق شده به پروژه های عمرانی افزایش یافته و تاکنون 900 میلیارد تومان منابع نقدی به استان تخصیص یافته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: علاوه بر این ظرفیت، بیش از یک میلیارد تومان از ماده 56 به بعد برای استان اجرا شده است و برخی ادارات از این ظرفیت قانونی بهترین استفاده را کرده اند.

میرجعفریان با قدردانی از برخی مدیران حوزه راه و شهرسازی و آب و فاضلاب به دلیل بهره مندی از این منابع افزود: 60 درصد از این منابع با تلاش و پیگیری مدیریت توانمند راه و شهرسازی به این حوزه اختصاص یافت. اداره کل دارد.

وی گفت: در فرآیندی آسان تر، در بسیاری از طرح ها و پروژه ها منابع به صورت نقدی جذب می شود و این ظلم به مردم است که مدیران برخی دستگاه ها دست به دست هم بدهند و کاری برای تکمیل پروژه های ناتمام انجام ندهند.

میرجعفریان در ادامه سخنان خود گفت: بهتر است مدیران استان از این فرصت استفاده کرده و به طور مرتب از روند پیشرفت پروژه ها گزارش دهند تا موانع برطرف شده و جذب و تخصیص اعتبارات به نحو مطلوبی انجام شود.

وی محرومیت استان را بدیهی اعلام و تصریح کرد: همه ما این محرومیت و تاخیر را با پوست و استخوان و وجود خود احساس می کنیم بنابراین در اکثر شاخص ها استان اردبیل 50 درصد کمتر از میانگین کشوری است.

میرجعفریان گفت: باید برای حل معضل بیکاری جوانان این منطقه و جذب سرمایه گذار برای رهایی از فقر و شاخص های بسیار پایین تلاش کنیم و به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.

معاون استاندار اردبیل افزود: روسای دستگاه های اجرایی منتظر اعتبارات محدود استانی نباشند، بلکه بهتر است از ظرفیت منابع ملی و ماده 56 در توسعه پروژه ها و تامین اعتبارات استفاده شود و کار را به نحو مطلوب انجام دهند. .

وی ضرورت راه اندازی کمیته نظارت و بازدید مستمر از پروژه های عمرانی استان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: پروژه ها و طرح های عمرانی از 20 اسفند تا 20 فروردین سال آینده تعطیل نخواهد بود، بلکه پروژه های عمرانی در استان تعطیل می شود. فعال شده از 14 فروردین ماه سال آینده، باید به فصل کم کاری بها داد و از این ظرفیت حداکثر استفاده را برد.

میرجعفریان پاسخگویی مدیران به سایر رویکردهای مدیریتی را در سال آینده همراه با پاسخگویی مستمر یادآور شد و افزود: در بحث ایمنی و ارتقای شرایط صلاحیت کارگران نیز باید تلاش جدی تری از همکاری، کاری و اجتماعی و اجتماعی داشته باشند. فنی-حرفه ای زیرا نیروی کار نمی تواند هزینه دوره های آموزشی در مدارس خصوصی را پرداخت کند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: امیدواریم آموزش رایگان صنعت ساختمان به ویژه کارگران برای ارتقای ظرفیت نیروها انجام شود و از این ظرفیت بیش از پیش استفاده شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.