ترس عجیب از ورزشکاران! – ایسنا


شاید باور کردنی نباشد، اما برخی از ورزشکاران به دلایل مختلفی از موفقیت می ترسند.

به گزارش ایسنا، سوال اینجاست که آیا واقعاً ترس از موفقیت وجود دارد؟ چگونه کسی می تواند از این احساس شگفت انگیز پیروزی بترسد؟ این ترس افراد را از رسیدن به اهداف و رویاهایشان باز می دارد، در حالی که ترس از شکست بسیار منطقی تر از ترس از موفقیت به نظر می رسد!

بر اساس این مقاله که توسط مسلم محمدی و اسطوره صنعتگران تهیه و توسط فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، به دلایل ایجاد این نوع ترس در افراد اشاره شد.

خود تغییر ترسناک است. به نظر می‌رسد زندگی بدون تغییر و بدون فکر کردن آسان‌تر است، زیرا تغییر ما را به دنیایی از ماجراجویی و احساسات می‌برد که بسیار پیچیده است.

یکی دیگر از عوامل ترس، انتظار ورزشکار پس از موفقیت است و انتظار می رود موفقیت تکرار شود و این روند ادامه یابد. ایجاد یک سطح ذهنی جدید که با سطوح قبلی متفاوت است و ورزشکار کاملاً از این موضوع آگاه است و می داند که دیگران نظاره گر و منتظر موفقیت مجدد او هستند.

موفقیت همیشه سطح ورزشکار را بالا می برد. به عنوان مثال، زندگی عادی و رفتار عادی دیگر پاسخگو نیست و باید الگوها و روش های ساده زندگی را به راه های جدید تغییر دهد.

بعد از موفقیت ورزشکار، زندگی دیگر راحت و آرام نیست. قهرمانان و صنعتگران این شکایت را بزرگترین شکایت خود می کنند. آنها شکایت دارند که دیگر زندگی خصوصی ندارند و همه جا تحت نظر هستند و همیشه نگران امنیت مالی و شخصی خود هستند.

آنها همیشه از خود می پرسند آیا می توانم دوباره این کار را انجام دهم؟ همیشه با خود می گویند شاید اولین موفقیت من تصادفی بوده است و شاید اگر بار دوم موفق نشوم مردم بگویند بار اول چیزی بود که فشار را برای مسابقه دوم افزایش داد و حتی ارزش موفقیت را در مسابقه کاهش داد. مسابقه اولین قدم

عامل دیگر این است که ورزشکار تغییرات برنامه داشته باشد و زمان کمتری داشته باشد چرا که برای حفظ سطح اول در مسابقات بعدی به زمان بیشتری برای توجه به جزئیات نیاز دارد.

برخی دیگر انتظار دارند که یک ورزشکار صاحب سبک باشد. از ستاره‌های معروف انتظار می‌رود که دارای استایل و امضا باشند و در صورت موفقیت، در فیلم‌های جدید رفتار مناسبی داشته باشند.

رسیدن به مقام بالا و حفظ مقام بالا بسیار سخت تر از رسیدن به مقام بالاست. درست است که یک ورزشکار موفق است، اما تکرار موفقیت دشوارتر و زمان برتر به نظر می رسد و نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارد و در عین حال به دلیل محدودیت ها و محدودیت های جدید تمرکز بیشتری برای حفظ همان موقعیت لازم است.

عامل دیگر این است که وقتی از دیگران جلوتر باشند، دشمنان بیشتری خواهند داشت. ممکن است خیلی ها از موفقیت یک ورزشکار خوشحال شوند، اما برخی ممکن است طرفی بگیرند و طرف مقابل را نشان دهند.

موفقیت یک ورزشکار می تواند او را محدود کند. به عنوان مثال، وقتی یک هنرمند حرفه ای بهترین هنر خود را روی یک نقش ارائه می کند، همیشه به خاطر آن نقش در ذهن مردم باقی می ماند و باید بتواند مدیریت کار را داشته باشد.

نتیجه این است که موفقیت ورزشکار بینش خود را تغییر می دهد. همیشه به این فکر می کنید که آیا او می تواند در کاری موفق شود؟ شاید هم شایستگی را در خودش نمی بیند! شاید دیگران بگویند که او لیاقت پیروزی را ندارد، اما او حداقل می‌دانست که یک فرد معمولی است. وقتی یک ورزشکار موفق می شود، مردم از او راهنمایی و رهبری می خواهند و به این ترتیب او برای همیشه نظرش را در مورد خودش تغییر می دهد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.