ترویج فرهنگ مطالعه با یادگیری اسکن اهدای کتاب/کتاب عضویت رایگان دریافت کنید


ایسنا/ ایلام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: اهدای کتاب موجب ارتقای کمی و کیفی منابع کتابخانه ای می شود و در صورت فراگیر شدن این فرهنگ قطعاً شاهد افزایش ترویج فرهنگ مطالعه در استان خواهیم بود.

سمیه حیدری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه از 15 تا 18 اسفندماه بازدید از کتابخانه های سراسر کشور با هدف بازدید از کتابخانه ها و اطلاع از نوع خدمات ارائه شده در آن انجام می شود، اظهار کرد: بازدید از کتابخانه های سراسر کشور انجام می شود. جریمه دیر امانت گرفتن کتاب بخشیده می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام افزود: از مردم و کارکنان انتظار می رود برای آشنایی بیشتر با فضای کتابخانه و خدماتی که کتابداران به مردم و عموم مردم در سراسر کشور ارائه می دهند، از کتابخانه ها بازدید و در برنامه های این طرح شرکت کنند. امسال.”

حیدری تاکید کرد: تلاش ما بیشتر تبدیل کتابخانه ها به پایگاه اجتماعی و فرهنگی است و از این حیث برنامه های مهمی برای آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ ایرانی اسلامی اجرا شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نخستین روز از طرح بازدید از کتابخانه های ملی 18 میلیون ریال کتاب و اسباب بازی برای توزیع در مناطق روستایی استان آماده کرد. البته در حال حاضر 60 هزار جلد کتاب در 53 باب کتابخانه های استان وجود دارد و مردم می توانند با عضویت در پویش «اهدای کتاب، میراث ماندگار» کتاب های مازاد را برای تقویت منابع کتابخانه های استان اهدا کنند.

وی ادامه داد: تیم اجرایی حضرت امام (ره) قبل از سال 98 برای تکمیل پنج کتابخانه یک میلیارد تومان به کتابخانه های استان ایلام کمک کرد و همه آنها افتتاح شد.

حیدری با بیان اینکه در سال 99 بالغ بر 400 میلیون تومان کمک مالی به تصویب رسیده است، افزود: برای تکمیل دو کتابخانه در شهرستان های دره شهر و چرداول 200 میلیون تومان اعتبار مصوب ستاد اجرایی و امسال برای کتابخانه های شهرستان مهران و هلیلان هر کدام هزینه شد. از 40 تا 80 میلیون تومان برای تعمیر این کتابخانه ها توسط ستاد اجرایی.

وی افزود: با اهدای کتاب، منابع کتابخانه های استان از نظر کیفی و کمی ارتقا می یابد و از سوی دیگر در صورت رونق این حرکت در جامعه، قطعاً شاهد افزایش فرهنگ کتابخوانی خواهیم بود. در استان “

حیدری با تاکید بر اینکه با کمک و حمایت مسئولان و فعالان فرهنگی و رسانه ای تلاش خواهیم کرد برای افزایش سرانه مطالعه و جذب کودکان و نوجوانان به سمت کتاب و کتابخوانی فضاهای مطلوبی را در کتابخانه ها ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: 24 هزار نفر قبل از تاج گذاری در کتابخانه ها عضویت داشتند. در استان ایلام اما با شیوع این ویروس این تعداد کاهش یافته است که پیش بینی می کنیم در این مدت افزایش یابد.

وی یادآور شد: از 30 اسفند ماه سال جاری تا 4 فروردین 1392 کتابخانه مرکزی شهرستان ایلام و شهرستان های چرداول، دهلران و مهران به درخواست اعضا فعال است.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.