تشدید محاصره نفتی در یمن؛ تهدید انصارالله به آغاز عملیات جدید “گردباد یمن”


به نظر می رسد در واکنش به تشدید محاصره ورود فرآورده های نفتی به بندر الحدیده، «گردباد هوایی» جدیدی در انتظار پایتخت ها و تأسیسات ائتلاف سعودی و اماراتی باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، جنبش انصارالله یمن روز دوشنبه تهدید کرد که بزرگترین عملیات “گردباد هوایی” را علیه تاسیسات نفتی در عربستان سعودی و امارات متحده عربی در پاسخ به تشدید محاصره یمن انجام خواهد داد.

محمد مفتح مشاور شورای عالی سیاسی صنعا در راهپیمایی در بزرگترین میادین صنعا علیه محاصره یمن گفت: ورود نفتکش ها به بندر الحدیده.

این اعتراضات پس از آن صورت گرفت که ائتلاف سعودی – امارات کشتی های حامل بنزین و گازوئیل را توقیف و از ورود آنها به بندر الحدیده منع کرد. این در حالی است که تجار فرآورده های نفتی به واردات نفت از بندر الفجیره امارات با شرایط فوق پایبند هستند. آنها همچنین عمداً برخی از راهروها را بستند که از طریق آنها مقادیری فرآورده های نفتی با تانکرها از استان های جنوبی حمل می شد.

این بحران منجر به افزایش قیمت مواد غذایی و کالاها، افزایش قیمت خدمات و تهدید توقف فعالیت های تجاری و صنعتی و آسیب به بخش کشاورزی شده است. به دنبال این اقدامات، فرماندهی ائتلاف اخیراً از مسئولیت خود برای آزادسازی کشتی های سوختی که برای چندین ماه توقیف شده بودند، صرف نظر کرد. اما شرکت نفتی در صنعا که سازمان ملل را مسئول توقف فعالیت های انسانی و هشدار در مورد فاجعه انسانی به دلیل کمبود سوخت می داند، روز دوشنبه اعلام کرد که کشتی های مورد ادعای ائتلاف سعودی آزاد شده و همچنان جلوتر از عربستان هستند. . بندر جیزان. آنها ممنوع شده اند.

این شرکت گفت که سازمان ملل متحد تنها طرف بین المللی است که مسئول تسهیل ورود کالاهای ضروری به بندر الحدیده است.

این شرکت تاکید کرد: سازمان ملل همچنان موافق است و عواقب انسانی کمبود شدید سوخت را به رسمیت می شناسد.

معترضان در استان های صنعا و صعده، الحدیده و ضمار بر لزوم مقابله با محاصره فرآورده های نفتی تاکید کردند. آنها بسته شدن بندر الحدیده را جنایت جنگی می دانستند.

آنها به فرماندهی انصارالله یمن اجازه دادند تا به این جنایات واکنش مناسب نشان دهد. آنها حمایت خود را از اقدامات نظامی انصارالله اعلام کردند و تاکید کردند که پاسخ کافی تنها گزینه مقابله با محاصره است و عملیات هوایی و زمینی “تورنادو یمن” یکی از مهمترین ابزارهاست.

در همین رابطه ضیف الله الشامی سخنگوی دولت نجات در صنعا گفت: حساب کشورهای متجاوز را باز کنید تا مردم را گرسنه نگه دارید و محاصره شکست خواهد خورد و مردم یمن در برابر یمن بسته نمی شوند. تجاوز و محاصره».

وی به حملات موشکی و پهپادها در پاسخ به محاصره یمن و محاصره فرآورده های نفتی اشاره کرد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.