تشکیل انجمن تولیدکنندگان کود و سم در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان


ایسنا/ کرمان اولین کارگروه تشکیل انجمن تولیدکنندگان کود و سم رفسنجان با حضور جمعی از تولیدکنندگان منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، روح الله بهرامشاهی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان عصر امروز 30 فروردین ماه در اولین جلسه کارگروه انجمن صنفی تولیدکنندگان کود و سم با حضور جمعی از تولیدکنندگان کود و سم، اظهار کرد: سم کود و سم است. کشور، همچنین واحدهای تولید کود و سم در شهرستان فعال هستند، اهدافی در کارگروه وجود دارد.

بهرامشاهی بیان کرد: شناخت سیستم و شناخت ظرفیت شرکت ها از اهدافی است که در منطقه دنبال می شود. برای تشکیل انجمن تولیدکنندگان کود و سم، منطقه ویژه بازوی قوی انجمن خواهد بود و به مسائلی که نیاز به حل و فصل دارد رسیدگی خواهد کرد. در بحث صادرات، واردات، مواد اولیه، حمایت از نهادهای نظارتی و سایر دستگاه های اجرایی کشور وارد و پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به اخذ مجوز برای حمایت از شرکت ها بر اساس توانمندی های آنها، گفت: پرکردن شکاف بین کشاورز و تولیدکننده از دیگر اهدافی است که در این راستا دنبال می شود.

بهرامشاهی افزود: افراد زیادی برای سرمایه گذاری به رفسنجان آمده اند به طوری که در 6 ماه گذشته 16 سرمایه گذاری جذب شده است و منطقه ویژه با حسن نیت هر شرکتی که بخواهد برای رفع مشکلات گام بردارد در حال فعالیت است. از مصرف کنندگانی که کشاورز هستند.

در این جلسه که تولیدکنندگان کود و سم مستقر در منطقه ویژه، تولیدکنندگان شهرک صنعتی، کارکنان جهاد کشاورزی و صمت حضور داشتند، تامین مواد اولیه به ویژه اسید توسط شرکت مس برجسته شد. ناتوانی در تامین حداقل اسید مورد نیاز تولیدکنندگان، باعث ظلم شد.

در مورد اهداف انجمن، شش هدف عبارتند از: رفع موانع دسترسی به مواد اولیه، تلاش برای نظارت و پیگیری کیفیت مواد اولیه، افزایش ارتقای کیفیت محصول و اولویت بندی نیازهای پسته کاران، آسیب شناسی کشاورزی پسته و تولید کودهای مرتبط، مدیریت قیمت و صادرات تعریف شد. ابتدا تعیین شد هیأت مؤسس باید تشکیل شود و منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به صورت مجازی یا حضوری رئیس مجمع باشد و اعضای هیأت مدیره انتخاب شوند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.