تشکیل شورای ویژه دانشجویان ایرانی در اوکراین / وجود 220 پروژه بیمارستانی نیمه تمام در کشور


وزیر بهداشت از تشکیل هیئت سنجش و انتقال دانشجویان ایرانی در دانشگاه های اوکراین خبر داد.

به گزارش ایسنا، بهرام عین اللهی در حاشیه افتتاح بیمارستان 160 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی شهدای سلامت ملارد گفت: تولید مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا بخشی از سلامت مردم مواد غذایی است که مصرف می کنند. بسیاری از مشکلات و بیماری های قلبی عروقی ناشی از مصرف روغن است. سازمان غذا و دارو مسئول بررسی کیفیت غذا است و در این مورد دستورالعملی برای تسریع در صدور مجوزهای غذایی صادر شد اما باید استاندارد و کیفیت رعایت شود.

تصمیم گیری در مورد محدودیت ها ستاد ملی مبارزه با کرونا است

وی در خصوص محدودیت‌های کرونا گفت: ما به محدودیت‌های شدید سال‌های گذشته که همه امور و زندگی مردم مشکل دارد و رفت و آمد نمی‌کنند، اعتقاد نداریم، اما طرح مدیریت هوشمند کرونا در کشور اجرا می‌شود، مثلاً در شهرهای قرمز باید از 30 درصد سالن ها استفاده شود و مدت زمان جلسات و تجمعات محدود باشد.تصمیمات محدودیت ها محدود به وزارت بهداشت نیست، بلکه توسط ستاد ملی کرونا اتخاذ می شود.

وزیر بهداشت افزود: دیگر شاهد محدودیت های قدیمی نیستیم و مردم باید زندگی خود را بگذرانند. اگر افراد واکسینه شوند، شدت بیماری بسیار کمتر می شود، بنابراین دیگر نیازی به محدودیت های شدید دو سال اخیر ندارند. تاکنون، حدود 92 درصد از جمعیت هدف بالای 18 سال یک دوز واحد و حدود 85 درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که تا حد زیادی در اجرای محدودیت‌های هوشمند کمک می‌کند.

عین اللهی تاکید کرد: منابع مالی وزارت بهداشت شامل منابع پایدار مانند مالیات بر ارزش افزوده یک درصدی و مالیات بر دخانیات و درآمدهای مشخص است. در حال حاضر به دلیل گران شدن خدمات و داروها هزینه ها بالاست و باید منابع بیمه ای تامین شود تا بتوانند پوشش مناسبی داشته باشند. نسخه های ویژه وزارت بهداشت در دوران کرونا آسیب زیادی دید زیرا بیمارستان ها درگیر کرونا بودند و امیدواریم با کاهش این بیماری نسخه های ویژه تقویت شود.

وزیر بهداشت گفت: خوشحالیم که امروز یکی از بیمارستان های کشور مجهز به دستگاه های بسیار پیشرفته در منطقه محروم ملارد استان تهران افتتاح شد.

وزیر بهداشت گفت: هیئت سنجش و انتقال دانشجویان دانشگاه های اوکراین به منظور بررسی مدارک تحصیلی دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند و برای مدتی به دانشگاه های علوم پزشکی دعوت می شوند و در آنها تحصیل می کنند، در نظر گرفته شده است.

220 پروژه بیمارستانی نیمه تمام در کشور وجود دارد

به گزارش وب دا، وزیر بهداشت همچنین در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهدای سلامت ملارد اظهار داشت: مردم ایران در هر صحنه حضور داشتند و قدرت واقعی ایران مردم هستند. دولت سیزدهم اولین اولویت خود را تهیه واکسن کرونا دانست و وقتی به مردم گفتیم کمک کنید همه آمدند و اکثر مراکز ورزشی، فرهنگی و مذهبی به مراکز واکسیناسیون تبدیل شدند و تا کنون حدود 142 میلیون دوز واکسن کرونا در ایران تزریق شده است. و نشان دهنده اعتماد مردم به جمهوری اسلامی ایران است در حالی که در آمریکا حدود 62 درصد مردم واکسینه کرونا شده اند.

عین اللهی ادامه داد: ویروس وحشی Omicron در اکثر کشورها از جمله همسایگان ما تلفات زیادی داشته است اما به لطف خداوند و همکاری و مشارکت مردم امروز کمترین تلفات را داریم. تا زمانی که برنامه های ما محبوب باشد، در همه چیز موفق خواهیم بود.

وزیر بهداشت یادآور شد: نیروهای بهداشت و درمان کشورمان قهرمانانه تا جان و شهادت از بیماران حمایت کردند و در ایران بر خلاف کشورهایی که مدعی پیشرفت هستند هیچ بیماری به تعویق نیفتاده است.

عین اللهی تاکید کرد: برای تکمیل پروژه های بهداشتی نیازمند کمک و همکاری همه دستگاه ها هستیم. یکی از برنامه های دولت و وزارت بهداشت رسیدگی به مناطق نیازمند و محروم است. ما در حوزه عدالت سلامت در کشور مشکل داریم و باید بی عدالتی ها را کاهش دهیم.

وی گفت: در سفر استانی رئیس جمهور به شهرستان های استان تهران پروژه های بهداشتی نیز در نظر گرفته شده و این سفر در آینده نزدیک انجام خواهد شد و امیدواریم این پروژه ها در دستور کار دولت قرار گیرد. 220 پروژه بیمارستانی نیمه تمام در سراسر کشور داریم که باید سریعا تکمیل شود. بیمارستان شهدای سلامت ملارد پس از بیمارستان رباط کریم دومین پروژه افتتاح شده در این دولت است و این نشان دهنده اولویت پروژه های بیمارستانی وزارت بهداشت به ویژه در استان تهران است.

وزیر بهداشت گفت: بعد از انقلاب در زمینه های مختلف پیشرفت های زیادی داشته ایم که یکی از مهم ترین آنها در حوزه علم پزشکی است. در دوران قبل از انقلاب به نظر می رسید غربی ها و آمریکایی ها از ما حمایت می کردند، اما در علم پزشکی کمترین چیزی را در کشور نداشتیم و از پزشکان و لیسانس های پاکستانی، هندی و بنگلادشی برای خدمات پزشکی و دریافت خدمات در خارج از کشور استفاده می شد. و از حداقل امکانات بهداشتی محروم هستیم.

عین اللهی افزود: در دوران قبل از انقلاب وابسته بودیم اما پیشرفت نکردیم و حداقل نیروهای متخصص در کشور نداشتیم اما امروز یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب با وجود تحریم ها و فشارها این است که برای افزایش قدرت کشور از جمله در حوزه سلامت». جمعیت کشور در این مدت بیش از سه برابر شده است، اما خدمات بهداشتی و درمانی توسط نیروهای متعهد و متخصص داخلی ارائه می شود. در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی در تمامی استان ها با بیش از 250000 دانشجوی پزشکی، 20000 هیات علمی، 1000 بیمارستان، 150000 تخت بیمارستانی و 800 مرکز تحقیقات سلامت وجود دارد.

وی گفت: امروز در حوزه سلول های بنیادی جزو 5 کشور برتر دنیا هستیم و جهش های زیادی در زمینه بیوتکنولوژی و حوزه های مختلف پزشکی داشته ایم و زیرساخت ها در حوزه سلامت بزرگترین پشتوانه است. برای انقلاب». وزارت بهداشت در سال 65 ایجاد شد و در این وزارتخانه نیروهایی برای ارائه خدمات آموزش داده می شود و شبکه های بهداشت و درمان ایجاد می شود و خدمات لازم حتی در دورافتاده ترین نقاط ارائه می شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس غرب و متجاوزان برای نابودی نظام جمهوری اسلامی به ایران حمله کردند اما مردم و جامعه پزشکی به صحنه آمدند و قیام کردند. حملات ناجوانمردانه شیمیایی دشمن را حتی در بیمارستان های صحرایی فراموش نکرده ایم، اما جامعه پزشکی حماسه های زیادی خلق کرده است.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.