تفاوت ترازو خانگی هوشمند با ترازوهای معمولی بلاگ سایمان دیجیتال

تفاوت ترازو خانگی هوشمند با ترازوهای معمولی – بلاگ سایمان دیجیتال
ترازو خانگی, ترازو خانگی آشپزخانه, ترازو خانگی شیشه‌ای, ترازو دیجیتال خانگی خوب, قیمت ترازوی خانگی, ترازو خانگی ارزان

ترازو فروشگاهی: معمولا در فروشگاه ها یک نوع ترازوی دیجیتال برای وزن کشی اجسام استفاده می گردد که بستگی به نوع کاربری فروشگاه، در طرح ها و حداکثر وزن قابل تحمل مختلف ارائه می شوند.

ترازو خانگی آشپزخانه

این ترازو دیجیتالی زرگری است و حداکثر ظرفیت قابل تحمل آن 2 کیلو گرم است. حتما دقت فرمایید باتری ترازوی شما قیمت بالایی نداشته باشد و به راحتی قابل تعویض یا شارژ باشد.

یک دکمه خاموش و روشن، محل تعویض باتری و نحوه تعویض باتری و یک نمایشگر برای رویت وزن، اصلا چیز پیچیده­ ای نیست.به همین سادگی می­توانید نحوه استفاده ترازوی دیجیتال را بیاموزید و در منزل از آن استفاده کنید.

ترازوی آزمایشگاهی: ترازوهای بسیار دقیق و حرفه ای که برای اندازه گیری اجسام بسیار کوچک و ریز در حد کمتر از گرم حتی، در آزمایشگاه های شیمی و پزشکی کاربرد دارد.

اندازه گیری وزن ابتداییترین خدمتی است که این ترازو ارائه میدهد. ترازوها بر حسب کاربری که دارند به انواع مختلفی تقسیم ­بندی می­شوند.

ترازو خانگی ارزان

علاوه بر این برای مصارف آشپزخانه نیز کاربرد دارد ترازوی جیبی به وسیلهی باتری قلمی کار می کند و دارای یک صفحه دیجیتالی است که وزن محصول شما روی آن نوشته می شود که اکثراً به رنگ آبی هستند.

میزان دقت ترازو نیز حائز اهمیت است، منظور از دقت ترازو، مقدار انحراف عددی که دستگاه نشان می دهد، از مقدار واقعی است.

ترازو دیجیتال خانگی خوب

اهمیت این مساله به این دلیل است که وزن انسان ارتباط مستقیمی با کارکرد صحیح اندام داخلی بدن دارد. اگر بخواهیم به معنای واژه ترازو بپردازیم میتوان گفت که ترازو به معنای هم سطح بودن است . ᠎A rt​ic​le w as c᠎reated by G​SA C᠎on᠎te nt Ge nerato r DE᠎MO!

از دیگر ویژگیهای این ترازوی دیجیتال میتوان به قابلیت نمایش وزن به دو واحد کیلوگرم و پوند، منبع انرژی باتری نیمقلم و قابلیت خاموشی خودکار اشاره کرد.

قیمت ترازوی خانگی

شما بسته به نیاز و کارایی که از ترازوی دیجیتال خود انتظار دارید، اقدام به خرید دستگاه مورد نظر خود نمایید.

اما همیشه برای خرید اینترنتی ترازو باید در نظر داشته باشید که فروشگاه های معتبر و نمایندگی های مجاز را انتخاب نمایید تا بتوانید تجربه خوبی از خرید اینترنتی ترازو داشته باشید.

ترازو خانگی شیشه‌ای

انواع ترازو آشپزخانه در طرحها و رنگهای مختلف و چشمنواز ساخته میشود که هر کسی به فراخور سلیقه و متناسب با دکور آشپزخانه خود میتواند یکی از آنها را تهیه کند.

اما اگر می خواهید مواد آشپزخانه را وزن کنید، 50 گرم شاید بهتر باشد. که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارا می باشند و در طرح ها و قیمت ها و برندهای مختلف طراحی و تولید می شوند.

برند ایرانی محک با سابقه بیست ساله در تولید ترازو توانسته جایگاه مخصوص به خود در این بازار پیدا کند.

ترازو خانگی در واقع همان ترازو زیر پایی می باشد که در منازل یا مطب پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد تنوع ترازو خانگی بسیار زیاد است و تغذیه ی ترازو در تمام مدل ها تنها باتری بوده و جنس ترازو از پلاستیک فشرده و شیشه ی نشکن تشکیل می گردد .

ترازوی زعفران : ترازوهای دفت 0.1 و 0.01 گرم مورد استفاده برای زعفران می باشند. البته اگر تفاوت این عدد را برای ترازوی دیجیتال مارک خوب بخواهید، بین 5 تا 30 کیلوگرم اختلاف خواهند داشت.

لازم به ذکر است که تنها باسکولهای باشگاهی هستند که عدد دقیق وزن شما را نشان میدهند و این نکتهای است که بسیاری از افراد به آن توجه نمیکنند.

قابلیت اندازه ­گیری وزن تا کوچکترین واحدهای اندازه ­گیری مانند میلی گرم و از این دست موارد که هرکدام کاربردی دارند.

قیمت برخی اجناس به قدری بالاست که خطای بسیار کوچک در وزن کشی می­تواند، هزینه گزافی روی دست شما قرار دهد.

شرکت آلمانی بیورر یکی از مطرحترین برندها در ساخت ترازوهای وزن کشی است. خرید ترازو گرمی این یک ترازو بدون برند و ساخت متفرقه هست هر چقدم گشتم ی جنس مارک پیدا کنم پیدا نشد خوبه ولی برای جنسای پایین ده کیلو یبار خاستم ی کیسه برنج 30 کیلویی بکشم باهاش ک کلا نابود شد .

بسیار راحت است که هر هفته روی ترازو قدم بگذارید و سپس بتوانید وزن خود را در طول زمان از گوشی خود ردیابی کنید.

سطح محصول: از دیگر موارد مهمی که حتما باید در هنگام خرید یک ترازوی این چنینی به آن توجه داشته باشید، وجود سطح مناسب بر روی قسمت اندازه گیری ترازوها می باشد که سبب گذاشتن و برداشتن راحت تر مواد غذایی بر روی آن می گردد و در نهایت عدد به مراتب دقیق تری را در خصوص وزن موادی که بر روی آن گذاشته شده است را به شما نمایش میدهد.

همچنین در بعضی از ترازو های دیجیتال جدید، امکان اتصال به کامپیوتر و استفاده از برنامه های مربوط به تناسب اندام وجود دارد که در آن با وارد کردن مشخصات فردی همچون، قد، سن و جنسیت، اطلاعاتی مانند نمایش درصد آب بدن، چربی، دمای بدن و اندازه گیری شاخص توده بدنی را نمایش می دهد.

از این مدل ترازوها برای وزن کشی بزرگسالان استفاده می شود و مناسب مواد غذایی و نوزادان نیست. وزن­ کردن دقیق نوزادان و کودکان نوپا بسیار دشوار است و از آنجایی که برای اندازهگیری دقیق وزن آنها، نمی­توانیم آنها را به حالت ایستاده در ترازو قرار دهیم، خرید ترازو منحنی که مخصوص نگهداری نوزادان است بهترین گزینه است.

ما در تکنولایف همواره در تلاشیم تا انواع لوازم خانگی نظیر لوازم آشپزخانه، ترازو دیجیتال، جارو شارژی، بخارشوی و اتو را با بهترین قیمت و کیفیت در سریعترین حالت ممکن به دست شما کاربران عزیز برسانیم.

اجازه ندهید آب و مایعات روی دستگاه بریزد، در صورت خیسی سریعاً با دستمال مخصوص، رطوبت را خشک کنید زیرا آب و رطوبت قطعات داخلی و الکترونیکی ترازو را خراب میکند.

از ریختن آب و مایعات روی دستگاه اجتناب نمایید و در صورت خیس شدن دستگاه، بلافاصله با دستمال مخصوص رطوبت را از روی آن تمیز نمایید تا به قطعات داخلی ترازوی دیجیتال شما نفوذ نکرده و باعث خرابی آن نشود.

هر چند روز یک بار تمام سطوح ترازوی دیجیتال را تمیز نمایید تا از ورود جرم و گرد و غبار به قطعات داخلی دستگاه جلوگیری شود و عمر دستگاه افزایش یابد.

از زمانی که داد و ستد در نسل بشر آغاز شده است، استفاده از ترازو جزئی از آن بوده است و بشر هر روز با این وسیله سر و کار داشته است.

برای چکاپ وزن خودتان می توانید هر روز از آن استفاده نمایید. این اجناس یک کفه ترازو را پر می کردند و کفه دیگر متعلق به جنسی بود که نیاز به دانستن وزن آن بود.

شما فقط کافیست جنس یا شیء مورد نظر خود را که قصد اندازه گیری وزن آن را دارید، روی ترازو قرار دهید و وزن را بطور دقیق روی نمایشگر ترازو رویت کنید.

بهترین ترازوی آشپزخانه که دقت اندازه گیری آن از 1 گرم تا 2.25 کیلو است در دسته بندی ترازوهای دیجیتال قرار دارد.

همچنین اگر میخواهید ترازویی را برای آشپزخانه بخرید که طول عمر بادوام و کیفیت عالی داشته باشد، حتماً به مشخصههای فنی از جمله مدل و برند توجه زیادی داشته باشید.

توجه بفرمائید که یکی از کاربردهای ترازوی دیجیتال مراقبت از سلامت شماست. برای انتخاب بهترین برند ترازوی دیجیتال وزن کشی در منزل و اطلاع از حدود قیمت ترازو دیجیتال شارژی و غیر شارژی و ترازو دیجیتال مارک خوب باید به نکات زیر دقت نمایید.

در صورتی که تمام نکات ذکر شده، رعایت شود، ترازو دقت و دوام خوبی خواهد داشت. دفعه اول برای یکی از دوستان خرید کردم که سپرده بود یه ترازو با قیمت مناسب و کارایی خوب براش پیدا کنم.چندین مدل رو گشتم و با خوندن نظرات به این رسیدم.من برای وزن کردن سبد قهوه اسپرسو پمپی مسافرتی واکاکو و اسپرسوساز خونگی و احیانا خرید جواهرات (صدسال آینده) خریدم.

مقدار خطای این ترازو فقط ۱درصد است؛ بنابراین میتوانید با خیال آسوده وزنتان را اندازهگیری کنید. اگر چنین قابلیتی را مد نظر دارید، به مشخصات ترازوی دیجیتال منتخب خود نگاه کنید.

از دیگر امکانات جالب این ترازوی هوشمند توانایی بیدار کردن کاربر توسط ساعت زنگدار است و این ترازو همچنین میتواند اطلاعات هواشناسی را در اختیار کاربر بگذارد.

آیا ترازوهای هوشمند خوب هستند؟ اگر نگران نحوه استفاده از ترازوی دیجیتال هستید، آموزش کار با ترازوهای دیجیتال بسیار آسان است.

از این رو، معمولا در مکانی قرار داده میشود که در دید است. جریان الکتریسیته در آب، استخوان و ماهیچه در مقایسه با چربی سریعتر حرکت میکند.

ترازوی دیجیتال با نمایش اطلاعات مهمی مثل وزن، شاخص توده بدنی، حجم بافت چربی و عضلانی و میزان آب بدن در اطلاع از وضعیت جسمانی به شما کمک زیادی میکند.

شاخص سلامت شامل مواردی از قبیل درصد چربی، درصد آب بدن، فشار خون، دمای بدن و برخی موارد دیگر می باشد.

تمام سطح این ترازو پوشیده از شیشه رسانای ITO است و این پوشش سطحی روی ترازو باعث افزایش دقت در جمع آوری شاخص های آنالیز بدن میشود حتی وقتی پای کاربر مقداری نم و رطوبت داشته باشد.

در نوع دیجیتالی ترازوها، با استفاده از سنسور بار الکتریکی، وزن مواد را تشخیص داده و با نمایشگر کریستال مایع، آن را نمایش میدهند؛ پس اگر دقت ترازو برای شما از اهمیت ویژهای برخوردار است، از ترازوهای دیجیتال استفاده کنید.

اگرچه دقت آنها نسبت به پسرعموهای گران قیمتشان کمتر است، ترازوهای ساخته ­شده برای بازار عمومی می­تواند قرائت ­هایی را ارائه ­دهد که در محدوده خطای منطقی هستند.

ترازوی صنعتی: برای استفاده در مراکز کار با مواد بسیار سنگین کاربرد دارد. ترازوی وزن کشی نفری یا خانگی: این ترازو برای سنجش وزن افراد کاربرد دارد.

پس اطلاع از کاهش یا افزایش وزن اهمیت جدی دارد. اگر شما بهترین برند ترازوی دیجیتال وزن کشی را هم در منزل داشته باشید و از آن به خوبی مراقبت نکنید، عمر دستگاه شما به شدت کاهش پیدا می­کند.

در گذشته این نوع از ترازوها طرفداران بسیاری داشت. در حال حاضر بسیاری از برندهای آلمانی، چینی و کره ای، اسپانیایی، سوئیسی، ژاپنی، کانادایی و چند کشور دیگر در بازار ایران رقابت دارند.

همه نکات ذکر شده در این مقاله هنگام انتخاب ترازو دیجیتال مناسب اهمیت دارند. اشتباه نکنید و این قابلیت را دست کم نگیرید.

هرکدام از برندهای مختلف، احتمالا از هر کدام از انواع متریال، نمونه هایی را در بازار داشته باشند. در خانه ها، داروخانه ها و مراکز درمانی می توان برای وزن کشی افراد استفاده کرد.

4. وزن این ترازوها نیز بسیار سبک است و می تواند به راحتی حرکت کند. اهمیت استفاده از ترازوهای دیجیتال در امکان وزن کشی دقیق آن با کمترین خطای ممکن است.

قابلیت­هایی مانند صفحه نمایشگرهای LED و LCD، حافظه به خاطره سپاری قیمت­ها و امکان اندازه ­گیری وزن در مقیاس دقیق­تر و کوچک­تر.

ترازوی دیجیتال شیائومی به صفحه نمایش LED با نور سفید مجهز است و با ۳ باتری نیم قلم کار میکند.

دارای دفترچه راهنمای استفاده بصورت فارسی دارای نشانگر اندازه گری دما روی صفحه وزن بدون بسته بندی ۱.۹ کیلو گرمدارای ظرفیت ۵ تا ۱۸۰ کیلوگرم وزن با ۰.۱ کیلوگرم دقت وزن کشی است.دارای ترمز زیر ترازو جهت جلوگیری از حرکت ترازو در سطوح صاف است.میزان خطا: ۱ درصد.صفحه نمایش LCD شش رقمی با نور بک لایت و نمایشگر دمای هوا.منبع تغذیه با دو باطری نیم قلم.

امروزه انواع ترازوهای دیجیتال برای استفاده در صنعت، علم، آموزش، کاسبی و حتی مصارف خانگی به بازار عرضه می­شود. چک کردن وزن بطور روزانه باعث می­شود بیشتر به فکر سلامتی خودمان باشیم.

بیشتر به ذوق و سلیقه شما در انتخاب ترازوی دیجیتال برمی گردد. رعایت همه این نکات ممکن است سخت به نظر برسد، به همین دلیل در ادامه مطلب، ۲۲ مدل ترازو دیجیتال ارزان، باکیفیت و دقیق را برای شما آماده کردهایم.

پایه و اساس کار ترازو هوشمند، مقدار آب بدن است. البته کشور سازنده ترازو تاثیر مستقیمی روی قیمت آن نیز خواهد داشت.

کار کردن با آن ها سخت بود و وزن کردن با آن ها نیز کار آسانی نبود. مواد را بر روی ترازو جهت وزن کردن قرار دهید.

لازم است ترازو روی سطح صاف و محکمی مانند سرامیک قرار گرفته شود و از قرار دادن ترازو بر روی فرش، خودداری شود.

اشیا و وسایل سنگین را روی کفهی ترازو قرار ندهید. برخی از انواع ترازوها دارای تکنولوژی آنالیز وزن هستند و به صورت بلوتوثی وزن را ردیابی می کنند.

بهتر است محل قرارگیری پاها روی ترازو مشخص باشد، چون در انواع دیجیتال بارها مشاهده شده است که با تغییر محل قرارگیری وزن تغییر می کند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.