تفاوت جوشکاری آرگون با CO2 (2)

تفاوت جوشکاری آرگون با CO2
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

مانند سایر فرآیندهای جوشکاری، گازهای محافظ در جوشکاری آرگون نیز وظیفه محافظت از محل جوشکاری در برابر گازهای جوی مانند نیتروژن و اکسیژن را دارند که در صورت تماس با آنها می تواند باعث عدم نفوذ کافی و تخلخل در فلز جوش شود. تنگستن برند دلتا از دیگر برندهای موجود می باشد. ماسک جوشکاری آرگون در نوع خود بسیار متنوع است و هر کدام آنان دارای ویژگی و برند خاص خود هستند. آرگون گازی غیر سمی است و برای انسان خطری ندارد؛ اما اگر گاز آرگون در مجاورت اکسیژن و حرارت قرار بگیرد بسیار سمی و مضر میشود. اگر به گاز آرگون خالص دسترسی ندارید، می توانید برای جایگزین از ترکیب گاز آرگون و هلیوم نیز استفاده کنید. برای مخلوطهای آرگون/هلیوم، باید سرعت جریان بیشتری تنظیم شود؛ زیرا که تراکم هلیوم کم است. یکی دیگر از گازهای محافظ رایج، هلیوم است که اغلب برای افزایش نفوذ جوش، افزایش سرعت جوشکاری و جوشکاری فلزات با هدایت گرمای بالا مانند مس و آلومینیوم استفاده می شود.

جوش کاری آرگون

• اکسید سریم (یا سریا) به عنوان یک عنصر آلیاژی باعث افزایش پایداری قوس و سهولت شروع قوی هنگام کاهش حرارت می شود. • الکترودهای آلیاژی اکسید توریوم (یا تریا) عملکرد قوس بسیار خوبی را ارائه می دهند که این الکترودها را محبوب می کند. در نتيجه کيفيت فلز جوش در حد بسیار مطلوبی است. با حرکت الکترون ها به سمت الکترود، گاز محافظ یونیزه به سمت فلز پایه برگشت می یابد و جوش را با از بین بردن اکسیدها و سایر ناخالصی ها پاک می کند و بدین ترتیب کیفیت و ظاهر جوش بهبود می یابد. این الکترودها مقاومت در برابر گرما و انتشار الکترون کمی دارند. الکترود با بار منفی با انتشار الکترون هایی که در طول قوس حرکت می کنند، گرما ایجاد می کند و باعث یونیزاسیون گاز محافظ و افزایش دمای فلز پایه می شود. • الکترودهای حاوی اکسید زیرکونیوم (یا زیرکونیا) ظرفیت های فعلی را در حالی که پایداری قوس را افزایش می دهد و با افزایش عمر الکترود، افزایش می دهد. الکترود زیرکونیوم دار از بهترین نوع الکترود در جوشکاری آلومینیوم و منیزیم است. از این روش معمولاً برای جوشکاری مس و آلومینیوم استفاده میشود. C ontent was g᠎en erated wi th GSA Co nten​t  Generator ᠎DEMO!

برای کمک به حفظ شکل الکترود و جلوگیری از نرم شدن آن، از الکترودهای با سایز بزرگتر استفاده می شود. کوله پشتی کپسول اکسیژن برای بیماران تنفسی قابل استفاده است. جوشکارى با آزبست برای عایق کردن و پوشاندن سطوح با آزبست باعث رسوب آزبست در ریهها و افزایش احتمال سرطان ریه و پرده جنب میشود. جوشکاری روشی برای متصل کردن فلزات به یکدیگر است که خود به انواع مختلف تقسیم میشود. این گاز در دسته گازهای بی خطر قرار می گیرد و ایجاد مسمومیت برای انسان نمی کند. جوشکاری TIG باید با یک منبع تغذیه ثابت صورت گیرد. جریان مستقیم با الکترود با بار مثبت (DCEP) کمتر متداول است و در درجه اول برای جوش های کم نفوذ استفاده می شود زیرا گرمای کمتری در قلز پایه ایجاد می شود. در این فرایند بین دو الکترود تخلیه بار الکتریکی انجام می شود. جریان مستقیم با الکترود با بار منفی (DCEN) اغلب هنگام جوشکاری فولادها، نیکل ، تیتانیوم و سایر فلزات به کار می رود.

جوشکاری آرگون

قابل استفاده برای جوشکاری الیاژهای منیزیم-الیاژهای نیکل-الیاژهای مس الیاژهای تیتانیوم -الومینیوم-فولادهای کم الیاژ وفولاد های غیر خوردگی است. در این مقاله میخواهیم به بررسی اهمیت استفاده از گاز آرگون در جوشکاری بپردازیم و ببینم که آرگون در جوشکاری چه نقش مهمی را ایفا میکند. انتخاب گازهای مناسب جهت جوشکاری از اهمیت خاصی برخوردار است ، زیرا که اگر گاز مناسب انتخاب نشود کیفیت جوشکاری پایین می آید. این نوع جوش از رایج ترین و متداول ترین انواع جوشکاری در صنعت به شمار می آید. دو قوس بین هر کدام از الکترودها و سطح کار و قوس الکتریکی سوم هم بین نوکهای الکترودها به وجود می آید . هدف از استفاده از این نازل های سرامیکی کنترل جریان محافظ گاز و کم کردن تلاطم و جلوگیری از ورود هوای آلوده به داخل ناحیه جوشکاری شود. لازم بذکر است که خود ماسک جوشکاری آرگون دارای سنسور نور است و این باطری ها برای کار کردن با این مدل ماسکها در فضای نسبتا تازیک تعبیه شده اند , فروشگاه توسعه صنعت ایرانیان در فروشگاه خود از مدلهای مختلف ماسک جوشکاری آرگون بهتره میبرند .

اگر به دنبال شناخت روش جوشکاری با آرگون هستید، پیشنهاد میشود خواندن این مقاله را از دست ندهید. یکی از مهم ترین بخش های اجرای سیستم چاه ارت ایجاد اتصال محکم بین سیم مسی و صفحه ارت است زیرا اگر این بخش سست باشد سیستم ارتینگ از کار افتاده و اصلاح آن هزینه بردار است. در جوشکاری آرگون از منبع تغذیه با جریان ثابت استفاده می شود و این به آن معنی است که جریان (و بنابراین گرما) حتی اگر فاصله قوس و ولتاژ تغییر کند، نسبتاً ثابت باقی می ماند. دقت، ظرافت و کیفیت بسیار بالای جوش آرگون باعث شده تا سازندگان زیورآلات، بهره زیادی از آن ببرند. جوش آرگون و co2 با این دستگاه بسیار لذت بخش بوده و همه کاره بودن این دستگاه موجب آنشده تا جوشکاران آرگون در جهان توجه ویژه ایی برای تجهیز کارگاه با یک دستگاه بجای چند دستگاه به آن داشته باشند. کابل جوش سیمی جهت ارتباط برق از دستگاه به انبر جوش و اتصال می باشد. همان طور که از نام این دستگاه جوشکاری پیداست می توان به راحتی متوجه شد که گاز مورد استفاده در فعالیت جوشکاری گاز ارگون می باشد. همان طور که از اسم این فرآیند پیداست گاز حفظ کننده آرگون است که ادغام این گاز با هلیم بیشتر کاربرد داراست .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.