تلاش کارکنان برای تکمیل پایانه صادراتی فارس

ایسنا/ فارس رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، دادستان کل و انقلاب فارس، بازرس ویژه استانداری و روسای سازمان های صمت و جهادکشاورزی در بازدید از روند اجرایی پایانه صادرات محصولات کشاورزی، مشکلات و گلوگاه ها را بررسی و تاکید کردند. نیاز به تسریع پروژه

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، خاک، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدید روز سه شنبه 27 بهمن ماه، توجه مسئولان کشور به امنیت غذایی را بسیار مهم دانست. موضوعی که با امنیت ملی مرتبط است.

محمدجواد عسکری با اشاره به اینکه ظرفیت ها و ظرفیت های این استان در بخش کشاورزی به خوبی مورد توجه قرار نگرفت، افزود: صادرات محصولات کشاورزی در فارس مهم است. زیرا سلامت و رعایت استانداردها در تولید محصولات کشاورزی در ایران دو ویژگی بسیار مهمی است که ما را با عرصه تولید در بین سایر کشورهای جهان آشنا کرده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در خصوص صادرات ناشی از مازاد محصولات کشاورزی گفت: برزیل تا کنون از 15 کشور واردکننده محصولات کشاورزی بوده و اکنون به یک میلیارد و پانصد میلیون نفر محصولات کشاورزی صادر می کند که نشان دهنده وضعیت این کشور است. تجربه موفق در تولید و صادرات

عسگری با گلایه از کندی توسعه فیزیکی پایانه کشاورزی استان فارس در شیراز، گفت: در راستای وظیفه خود در قبال تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی، از مردم و سرمایه گذاری ها در این زمینه حمایت می کنیم، اما امیدواریم مدیران شرکت این پروژه باعث سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های اقتصادی برای کشاورزان استان نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه هم دستگاه های اجرایی و هم سرمایه گذار موظف به تعیین تکلیف پروژه پایانه صادرات محصولات کشاورزی با هدف تکمیل و بهره برداری از آن هستند، گفت: مدیران پروژه پایانه های صادراتی هفته ای یک بار به جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های اجرایی گزارش دهند. و مسئولان دستگاه های اجرایی نیز باید گزارش پیشرفت فیزیکی طرح را ماهانه به کمیسیون کشاورزی مجلس ارائه کنند.

عسگری گفت: در صورتی که مشخص شود مجریان پروژه پایانه صادرات محصولات کشاورزی استان فارس صلاحیت و توان اجرایی برای تکمیل و بهره برداری از پروژه را ندارند، از ابزار قانونی لازم استفاده کرده و پروژه را به دستگاه جدید واگذار خواهیم کرد. تیم مدیریت.”

وی گفت: هیچ بهانه ای برای پیشرفت فیزیکی این پروژه وجود ندارد. هرکس بخواهد روند تولید و اشتغال را متوقف یا کند کند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: خط قرمز ما شعار سال یعنی تولید، حمایت و موانع است و از هیچکس در این زمینه تمجید نداریم. “

تلاش کارکنان برای تکمیل پایانه صادراتی فارس

دادستان فارس پس از بازدید از پایانه صادرات محصولات کشاورزی استان فارس با تاکید بر اینکه مشکلات باید به صورت اساسی حل شود، گفت: سرمایه گذار باید کسی باشد که اگر مشخص شود این پروژه پیشرفت فیزیکی مناسبی ندارد. به موجب قانون لغو خواهد شد.

سید مصطفی بحرینی با اشاره به اینکه قوه قضائیه استان و وزارت کشور تمام تلاش خود را برای تحقق شعار سال به کار خواهند گرفت، افزود: قوه قضائیه در راستای تولید و رفع موانع به صورت شبانه روزی تلاش می کند و از آنها حمایت قانونی می کند. سرمایه گذاران واقعی خواهد داشت.

وی درباره اهمیت پروژه پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان فارس در تقویت تولید و رونق اقتصادی گفت: انتظار می‌رود کمیسیون کشاورزی و دستگاه‌های متولی این طرح نیز با همکاری ادارات و دستگاه‌ها روند بهره‌برداری را تکمیل کنند. مرحله باز شدن را در زمان تعیین شده در شرایط دلخواه به دست آورید.

دادستان شیراز با تاکید بر اینکه قوه قضائیه به حمایت از تولیدکنندگان واقعی ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد: در صورت وجود اراده جدی و عدم همکاری در پیشرفت فیزیکی پروژه، قطعا وزارت کشور وارد عمل شده و با نویسندگان آن برخورد خواهد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس همچنین با بیان اینکه پایانه صادراتی می تواند محصولات کشاورزی را به کشورهای همسایه منطقه و جهان صادر کند، گفت: به صورت مستقیم و با حداقل واسطه، محصولات خود را در قالب بسته بندی، سورت و سایر اقداماتی که در زمینه ارزش افزوده محصولات نیز تعریف شده است صادر کنید و به مصرف کنندگان خارجی عرضه کنید.

حمیدرضا ایزدی با اشاره به اینکه متاسفانه مشکلاتی برای این پروژه اقتصادی وجود دارد، افزود: در حال حاضر این پروژه نیمه کاره رها شده است و با ورود کمیسیون کشاورزی مجلس امیدواریم شرایط برای تسهیل و تسریع در ساخت و ساز فراهم شود. پایانه صادرات.”

ایزدی گفت: مسائل و مشکلات این پروژه بررسی شده و لازم است هرچه سریعتر شاهد اقدام جدی مجری و سرمایه گذار برای پیشرفت فیزیکی پروژه باشیم و امیدواریم این حمایت ها و موانع پیش برود. با یک برنامه زمان بندی مشخص اجرا خواهد شد.»

رئیس سازمان صمت فارس با تاکید بر اینکه هدف اصلی این طرح تقویت بخش کشاورزی است، گفت: استان فارس ظرفیت های زیادی در زمینه محصولات کشاورزی دارد که باید هم در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی باشد و هم در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی. در تقویت نظام عرضه که صادرات می تواند گام بردارد اگر در این راستا توسعه ای حاصل شود تغییرات محسوسی برای جامعه ایجاد خواهیم کرد.

ایزدی تاکید کرد: در حال حاضر صادرات محصولات کشاورزی استان فارس به کشورهای خارجی منطقه و جهان وضعیت مناسبی ندارد که باید با برنامه ریزی هدفمند در چارچوب تقویت سطح تجارت خارجی استان را افزایش دهیم. سیستم تولیدی در کشور

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز بر ارتقای ارزش افزوده بخش کشاورزی با استفاده از ظرفیت های صادراتی تاکید کرد و گفت: در این راستا ایجاد پایانه صادراتی ضروری است.

مجتبی دهقان پور در جریان بازدید از محل احداث پایانه صادراتی استان فارس گفت: پایانه صادراتی یکی از قابلیت هایی است که به صادرات محصولات کشاورزی به خارج از استان و حتی خارج از کشور کمک می کند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.