تلاش 20 روزه برای کاهش تشنگی در کرمانشاه


ایسنا/ کرمانشاه پروژه آبرسانی بلندمدت شهر کرمانشاه از سد گاوشان در سال 1389 آغاز شد تا آب مورد نیاز جمعیت یک میلیون و 500 هزار نفری کرمانشاه برای افق 1415 تامین شود.

این پروژه شامل 73 کیلومتر خط انتقال، تصفیه خانه، مخازن و خطوط بین مخازن بود. با اتمام تقریبی خط انتقال در سال 1391، آب این سد تا اجرای کامل پروژه وارد تصفیه خانه فعلی (شهید نظری) کرمانشاه شد و از این محل برای شهر کرمانشاه تامین می شود.

در آن سال ها بین یک تا 1.5 متر مکعب آب از این سد به کرمانشاه تحویل داده می شد، اما با کم آبی و تنش آبی که کرمانشاه با آن مواجه بود، تمرکز بر تکمیل کامل پروژه بود تا این شهر یک میلیون نفر کرمانشاهی داشته باشد. نباید کمبود آب داشته باشد

تابستان امسال با تاکید مدیران استانی، تکمیل تصفیه خانه به طور جدی در دستور کار قرار گرفت تا بتوان از ظرفیت این پروژه بیشتر استفاده کرد، اما بخش هایی از خط لوله انتقال آسیب دیده و نشتی داشته و عملا امکان پذیر است. ظرفیت بیشتری را به این پروژه تحمیل کند.

اکنون با نزدیک شدن به فصل گرمایش آینده باید کار بهسازی و نگهداری شیرآلات و واشرهای این خط انتقال 73 کیلومتری انجام شود تا برای پیک تابستانی دیگر شاهد مشکلات کمتری در تامین آب کرمانشاه باشیم.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه، عملیات بهسازی و سرویس دهی خط انتقال آب سد گاوشان به طول 73 کیلومتر از 7 اسفندماه آغاز و به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت.

محمودرضا شهلایی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: این عملیات تعویض واشر و اتصالات شیر ​​فرسوده است.

وی با بیان اینکه پیش از این گاهی 1.3 تا 1.5 مترمکعب بر ثانیه آب از این خط به شهر کرمانشاه می رسید، خاطرنشان کرد: با اجرای عملیات بهسازی و خدمات رسانی این رقم به بیش از دو متر مکعب در ثانیه می رسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با بیان اینکه با وجود عملیات بهسازی، بخشی از کار این پروژه همچنان باقی مانده است، تصریح کرد: تکمیل فاز اضطراری خط انتقال آب 85 میلیارد تومان و تکمیل تصفیه خانه 200 اعتبار دیگر نیاز دارد. میلیارد تومان.

شهلایی با بیان اینکه خط انتقال آب گاوشان به کرمانشاه در زمان بهسازی و سرویس دهی باید بسته شود، افزود: در این مدت از ظرفیت سراب طاقبستان استفاده می شود.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.