تمام نقاط متصرفی در سواحل گیلان آزادسازی شده است


ایسنا/گیلان استاندار گیلان از روند آزادسازی نوار ساحلی در شهرستان های شرق استان به صورت میدانی، بازدید و تاکید کرد که باید زمینه ای فراهم شود تا آحاد مردم، از موهبت دریا استفاده کنند.

اسدالله عباسی از نوار ساحلی شرق استان در شهرستان های رودسر، لنگرود، لاهیجان و بندرکیاشهر بازدید و بر روند اجرای دستور صریح رئیس جمهوری مبنی بر آزادسازی سواحل نظارت کرد.

وی در جریان این بازدیدها در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا زمان حاضر و بر اساس گزارش های رسیده، تمام نقاط متصرفی در سواحل استان آزادسازی شده و برای راستی آزمایی این امر، از نزدیک بازدید کرده و این مهم را بررسی می کنم.

استاندا گیلان با اشاره به عقب نشینی موارد متصرفی و جمع آوری بناهای غیرمجاز خاطرنشان کرد: فقط جاهایی که طرح سالم سازی دریا برقرار است و شهرداری برای عموم مردم ایجاد کرده، تاکید نموده‌ام که مراقبت کنند به گونه ای که آحاد مردم از موهبت دریا محروم نمانند.

عباسی بیان کرد: طبق گزارش‌های دریافتی، بسیاری از نقاط مورد تصرف قرار گرفته، با اهتمام مدیران دستگاه های مربوطه عقب نشینی کرده اند و در نقاطی هم بخش خصوصی و غیردولتی هستند که به دستگاه قضایی اعلام کرده ایم بر اساس قانون، برخورد نمایند.

وی گفت: به فرمانداران هم تاکید کرده ام اجازه ندهند ساخت و سازی غیر از مجاری قانونی، صورت گیرد و گزارش کامل اقدامات صورت گرفته در این خصوص، به زودی اطلاع رسانی می شود.

استاندار گیلان همچنین در جریان این بازدیدها، در تماس با دادستان مرکز استان، خواستار حمایت بیش از پیش دستگاه قضایی برای برچیدن حصارها و بناهای غیرقانونی که بخش‌هایی از نوار ساحلی را محصور کرده اند، شد.

وی در نماز عبادی سیاسی جمعه بندرکیاشهر نیز حضور یافت و از مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی بندرکیاشهر، به صورت سرزده بازدید کرد.

انتهای پیام


خبر مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.