تمدید مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی آموزشی تا 6 اسفند


به گزارش ارزیاب، ثبت نام نهمین مسابقه استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال 1400 که از روز چهارشنبه 26 بهمن ماه آغاز شده بود، تا روز جمعه 6 اسفند ماه تمدید شد. قرار است از این طریق 34 هزار و 800 نفر در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار شوند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام برای شرکت در نهمین مسابقه استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org این کار انجام می شود و داوطلبان می توانند در مهلت مقرر (27 بهمن الی 2 اسفند 1393) در آزمون ثبت نام کنند.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه و آزمون

نهمین دوره مسابقات دستگاه های اجرایی در دو زمان مختلف برگزار می شود. کارت شرکت در آزمون فوق الذکر برای رشته های تخصصی مرتبط با آموزش و پرورش از روز سه شنبه (4 اردیبهشت 1401) و گواهی اشتغال به کار رشته های تخصصی مربوط به وزارت آموزش و پرورش روز جمعه (15 اردیبهشت 1401) قابل مشاهده و دریافت است. در تهران و طبق آمار شرکت کنندگان حسب مورد در مراکز استان ها برگزار خواهد شد.

شرایط خاص استخدامی وزارت آموزش و پرورش

به گفته وزیر آموزش و پرورش، علاوه بر پذیرش افراد از طریق کنکور سراسری، هر ساله آزمون استخدامی نیز برای تامین نیرو برگزار می شود. اساسنامه دانشگاه سهمیه استخدامی دریافتی در سال جاری 34 هزار و 800 نفر است.

در طول دوره یکساله کارآموزی، داوطلبان با رعایت شرایط و ضوابط زیر از جمله شرایط ویژه استخدام در این وزارتخانه می باشند:

بر اساس مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور در تاریخ 19/02/1300 و مفاد ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان قرارداد استخدامی مشاغل آموزشی آموزش و پرورش موظف به گذراندن دوره آموزشی می باشند. سالانه (این دوره شامل مجموعه دوره های آموزشی، تخصصی و کارورزی (نظری، مهارتی) است که برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف تحصیلی و حوزوی پذیرفته شده در آزمون استخدامی آموزش و پرورش طبق آیین نامه خودشان) در دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود. تدریس، تدریس، مربی، امور آموزشی، مشاوره، مراقبت های پزشکی) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (کارآموزی)، بدون دریافت مزد و مزایا و صدور حکم استخدامی منوط به موفقیت در دوره می باشد.

– دانشجویانی که از حضور در کلاس ها، آزمون ها و دوره ها خودداری کنند، انصراف از ادامه مراحل جذب تلقی و مشمول پرداخت شهریه و غرامت خواهند شد.

– بخشی از هزینه های انجام دوره آموزشی یک ساله (خدمات آموزشی و کمکی) به عهده متقاضی خواهد بود و در صورت انصراف هر یک از متقاضیان از ادامه تحصیل و اشتغال در طول دوره آموزشی یک ساله، وزارت امور خارجه آموزش و پرورش ممکن است به صلاحدید خود تصمیم بگیرد هزینه های مربوطه را محاسبه و بدست آورد.

– شرایط، ضوابط و نحوه درخواست دوره آموزشی یک ساله پس از قبولی نهایی و گذراندن صلاحیت های عمومی با گزینش توسط دانشگاه های مجری دوره آموزشی یک ساله (دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) اعلام خواهد شد. رعایت قوانین و مقررات اعلام شده توسط دانشگاه میزبان دوره الزامی می باشد.

– پذیرفته شدگان نهایی دوره های فنی و حرفه ای جهت اطلاع از نحوه درخواست و شرکت در دوره آموزشی یک ساله به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به نشانی www.Sru.ac.ir و اساتید، اساتید، مراقبین سلامت، مشاوران مراجعه کنند. و مربیان امور آموزشی نیز می توانند این موضوع را از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان به نشانی www.cfu.ac.ir پیگیری کنند.

– مدت کارآموزی یکساله جزء سنوات خدمت محسوب نمی شود و صرفاً شرط قرارداد کار در آموزش و پرورش می باشد. گواهی پایان دوره آموزشی برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر نمی باشد.

– محل آموزش دوره یک ساله بر اساس کار محل پس از اعلام نتایج نهایی مشخص می شود.

– تغییر محل آموزش فقط در صورت وجود شغل با توجه به جنسیت توسط دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار می گیرد.

کارآموزان در زمان ثبت نام در دوره آموزشی یکساله موظف به ارائه گواهی قرائت و روانخوانی قرآن کریم و گواهینامه ICDL می باشند در غیر این صورت باید قبل از پایان دوره متعهد به ارائه مدارک مذکور باشند. از یک سال دوره آموزشی یک ساله

– دانشگاه های برگزار کننده دوره آموزشی مسئولیتی در قبال اسکان و غذای کارآموزان ندارند، با امکانات و تقاضای مردم، امکان ارائه خدمات با هزینه مربوطه وجود خواهد داشت.

– پذیرفته شدگان مشاغل نواحی آموزش و پرورش عشایری پس از گذراندن دوره آموزشی یکساله با موفقیت جهت تعیین محل خدمت به اداره کل آموزش و پرورش استان متبوع اعزام خواهند شد.

– متقاضیان شرکت در دوره های کارورزی (کارشناسی ارشد) باید دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و یا در صورت داشتن مدرک لیسانس دارای مدرک دیپلم حرفه ای باشند.

با توجه به تصویب جلسه 965 مورخ 17/4/1388 شورای عالی آموزش و پرورش و همچنین تبصره 4 ماده منحصربفرد «نحوه جذب نیروی انسانی در پست های آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» مصوب جلسه 833 مورخه. انقلاب فرهنگی 27/8/1389، هرگونه گزینش و استخدام در پست های آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش، بر اساس نیاز به اکوسیستم خدماتی خواهد بود که در سطح استان انجام خواهد شد، لذا پس از طی مراحل جذب نیرو، نیرو (فرد پذیرفته شده) از اکوسیستم خدمات خارج می شود یک استان به عنوان خاتمه رابطه استخدامی تلقی می شود و حفظ خط به صفحه استان واگذار می شود.

فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق)، دانشگاه فرهنگیان و فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی که متعهد به خدمت در وزارت آموزش و پرورش هستند، حق ثبت نام در آزمون استخدامی را ندارند.

دفترچه راهنمای ثبت نام شرکت در نهمین دوره مسابقات متمرکز دستگاه های اجرایی کشور از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس قرار گرفت.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.