توزیع شیرخشک رژیمی در داروخانه ها / اولتیماتوم به داروخانه های متخلف


رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو از توزیع شیرخشک رژیمی در داروخانه های سراسر کشور خبر داد و گفت: با تلاش های صورت گرفته از ابتدای هفته جاری، شیرخشک های ضد حساسیت برای کودکان در توزیع قرار گرفت. چرخه».

به گزارش ایسنا، بهادر صیدمحمدیان با بیان این مطلب گفت: از ابتدای هفته جاری 13 هزار قوطی شیرخشک پس از شناسایی در چرخه توزیع قرار گرفته است. سایر قسمت های محموله بزرگ پودرهای رژیمی وارداتی (یک میلیون قوطی) بلافاصله پس از برچسب زدن توزیع می شود.

وی افزود: خوشبختانه با توزیع محموله جدید، کمبود بازار برطرف می شود و برنامه ریزی لازم برای تامین ماه های آینده انجام شده است.

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو با بیان اینکه پودرهای رژیمی مشمول دریافت ارز دولتی هستند و یارانه ای ندارند، گفت: تا کنون ثبت نام این محصول در سامانه تاک اجباری نبوده و عرضه، غذا و به نمایندگان دارو از سراسر کشور، الزام توزیع کنندگان و داروخانه ها به ثبت اطلاعات فروش و عرضه شیرخشک رژیمی و غذاهای خاص در سامانه TTAC ابلاغ شد و در صورت عدم ثبت اطلاعات، سهمیه As داروخانه های متخلف را اعلام خواهد کرد. بسته شود

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی دلیل کمبود کوتاه مدت در عرضه شیرخشک رژیمی را تاخیر در تخصیص ارز با کیفیت دانست و یادآور شد: .

لازم به ذکر است داروخانه پس از تایید دریافت از شرکت توزیع کننده، اطلاعات فروش محصول را در سامانه زنجیره تامین خود به نام “ثبت الکترونیکی اقلام مرتبط با سلامت” شامل ثبت ملی و تاریخ تولد مصرف کننده، ثبت نام پزشک معالج ثبت می کند. کد سیستم پزشکی و سابقه بارکد UID محصول است.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.