توقف پروژه رستوران غذاهای دریایی آستارا تا تعیین مساحت 60 متری


ایسنا/ گیلان معاون وزیر دادگستری گیلان دستور توقف اجرای طرح رستوران غذاهای دریایی تا تعیین تکلیف حریم ساحلی را صادر کرد.

احمد آقایی در حاشیه بازدید از روند ساخت رستوران غذاهای دریایی آستارا دستور توقف اجرای این پروژه در ساحل را صادر کرد و گفت: مساحت 60 متری این پروژه باید تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: با توجه به جست و جو و مطالبه مردم برای آزادسازی 60 متر از حریم دریایی، نحوه اجرای آن، مدت زمان و تعهدات مجری طرح، توسط مجری طرح و فرماندار مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. آستارا و بر اساس نتایج تصمیم گیری خواهد شد.» شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه آزادسازی 60 متر حریم دریایی یکی از حقوق عمومی مردم است، افزود: یکی از برکات سفر رئیس جمهور به گیلان دستور آزادسازی دریا بود. و نباید در این زمینه کم کاری کرد.”

آقایی با اشاره به وجود موقوفات طبیعی مانند دریا و جنگل در آستارا گفت: قوه قضائیه هوشیارانه از این موقوفات به ویژه نوار ساحلی گیلان از آستارا تا چابکسر حفاظت می کند.

به گزارش ایسنا، ساخت رستوران غذاهای دریایی آستارا در زمینی به مساحت 1320 متر مربع و با سرمایه ای بالغ بر هفت میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی از خرداد ماه سال 97 در ساحل خیرخواه این شهر آغاز شد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.