تکمیل 81 درصدی طرح های نجات مقاومتی کرمان تا پایان بهمن ماه


ایسنا/ کرمان یازدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان عصر امروز به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و سایر اعضا تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان، رودری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دبیر ستاد استان، آخرین گزارش از تعداد طرح های اقتصاد مقاومتی کشور در سال 1400 را ارائه کرد و گفت: در مجموع پیش بینی سرمایه گذاری 362.894 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و 835 میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی تعیین شده است.

دکتر. رودری سرمایه گذاری انجام شده برای طرح های مذکور را تا اسفند ماه 1400 186 میلیارد و 770 میلیون ریال و درصد تحقق هدف سرمایه گذاری را 56 درصد اعلام کرد.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان پیشرفت فیزیکی ۱۱ ماهه طرح‌های اقتصاد مقاومتی یاد شده را ۸۱ درصد اعلام کرد و گفت: لازم است دستگاه‌های اجرایی که کمتر از میانگین پیشرفت فیزیکی استان دارند در اجرا جدی‌تر باشند. از پروژه های مذکور
رودری در ارائه وضعیت اشتغال طرح های اقتصاد مقاومتی استان تا اسفندماه 93، میزان اشتغالزایی طرح های اقتصاد مقاومتی در سال جاری را 14 هزار و 708 نفر اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در 11 ماهه سال 60 درصد از این تعهد انجام شده است. برآورده شد.
وی از تقسیم بندی دستگاه های اجرایی استان ها بر اساس تعداد طرح های نجات مقاومتی به دو دسته دستگاه های بیش از 5 پروژه و دستگاه های با 5 طرح و کمتر خبر داد و افزود: بر این اساس 4 دستگاه اجرایی در گروه بیش از 5 پروژه 5 پروژه و 8 دستگاه اجرایی در گروه 5 پروژه یا کمتر زیر میانگین گروه قرار دارند.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان همچنین از پیگیری مشکلات 5 پروژه نیپا بر اساس مصوبات جلسه قبلی فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خبر داد و افزود: بررسی وضعیت طرح های پیشنهادی پروژه های انجام شده در 23 شهر نشان می دهد که 58 و 31 درصد از اهداف مورد نظر محقق شده است، سرمایه گذاری و ایجاد 1972 شغل جدید در سال جاری.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در ادامه عملکرد هفت برنامه اجرایی اقتصاد مقاومتی استان را تشریح کرد و گفت: در سال جاری میانگین عملکرد برنامه اجرایی رفع خلاء SME و تکمیل زنجیره تولید و فرآوری، توسعه گردشگری است. استفاده از ظرفیت معین توسعه ای و بنگاه های بزرگ اقتصادی استان 54 درصد، طرح اجرایی حمایت از اقتصاد دانش بنیان 81 درصد، طرح اجرایی بهبود فضای کسب و کار و تکمیل پنجره واحد استان 65 درصد، طرح اجرایی احصای قوانین مزاحم و سایر موانع تولید 71 درصد، طرح اجرایی طرح فقر و کاهش اقتصاد کرونا 73 درصد، طرح اجرایی محاسبه فرصت های سرمایه گذاری در مناطق جمعیتی استان بر اساس توانمندی ها و توسعه متوازن 83 درصد، طرح اجرایی شناسایی ظرفیت های خالی بود. مربوط به پروژه های نیمه فعال و غیر فعال و آنها شناسی 82 درصد بود.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان از نظارت بر پروژه های اقتصاد مقاومتی استان در سال جاری و بازدید از 73 پروژه از ابتدای سال تا آذرماه خبر داد و افزود: 81 موضوع و مشکل در اجرای پروژه ها به وجود می آید. از جمله 25 مورد کمبود منابع مالی، تسهیلات و کمبود نقدینگی، 18 مورد پایین بودن مناطق تحت پوشش اینترنت در مناطق روستایی و طولانی مدت مجوز، قاچاق دام و کمبود خز، تاخیر در بهره برداری و افزایش قیمت تجهیزات و ساخت و ساز. مواد، کاهش شدید گردشگران داخلی و خارجی، 16 مورد کمبود گاز، برق و آب، 7 مورد محدودیت ناشی از کرونا و 15 مورد بدون مشکل گزارش شده است.
لازم به ذکر است در این جلسه گزارش تشکیل سازمان مسئولیت اجتماعی در استان و همچنین برنامه اجرایی احصای فرصت های سرمایه گذاری در استان ارائه شد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.