جوشکاری آرگون مکران سوله

جوشکاری آرگون – مکران سوله
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

این الکترودها که در کارهای با حساسیت کمتر بکار می روند ،در گروه الکترودهای ذوب نشدنی قرار دارند. جریان متناوب به ندرت در روش GMAW بکار میرود. الکترود تنگستن خالص نسبت به سایرین ارزانتر، ظرفیت حمل الکتریسیته کمتر، قابل استفاده با جریان برق متناوب یا AC و با طول عمر کوتاه است. در نتیجه استفاده از جریان متناوب منجر به کاهش گرمای الکترود شده و طول عمر آن را افزایش میدهد. در این روش برای اتصال قطعات فولادی به یکدیگر از دستگاه جوشکاری co2 استفاده می شودهمچنین به جای استفاده از الکترود که خیلی زود تمام می شود از سیم جوش استفاده می شود که باعث کاهش هزینه و افزایش سرعت فرآیند جوشکاری می شود. با این حال، تاثیرات مخرب بر سلامتی، یکی از بزرگترین چالش هایی است که این روش به همراه می آورد. گرمای حاصل از اتصال کوتاه ، همراه با گاز غیر واکنشی ( از این رو بی اثر ) بطور محلی فلز را ذوب می کند . از فرایند جوشکاری TIG میتوان برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت، آهنی و غیر آهنی در تمام ضخامتها استفاده کرد. به همین علت این نوع فرایند به جوشکاری آرگون معروفیت پیدا کرده است. پیش از این گفتیم که استفاده از گاز دی اکسید کربن در فرایند جوشکاری MAG کمترین خطر را به دنبال دارد. This  data w​as w᠎ritten ᠎by G SA Con​tent Gen er᠎at᠎or Dem​over᠎sion!

جوشکاری آرگون

برای جوشکاری با گاز دی اکسید کربن از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده می شود. اما، نمی توان از تولید گاز مونو اکسید کربن در فرایند جوشکاری مگ با گاز CO2 جلوگیری کرد! اقدامات مشابهی حین جوشکاری فولادهای نیمه فریتی و کوئنچ تمر شده با 12 تا 14 درصد کربن (دسته ب ) نیز ضروری است. فولادهای کرم دار مارتنزیتی (دسته ج)معمولا قابل جوش نیستند و صرفا به منظور تعمیر و اصلاح عیوب جوشکاری بر روی آنها انجام میپذیرد. کاربردها: روش جوشکاری با الکترود تنگستن و گاز محافظ برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن ،آلومینوم ،منیزیم،مس و فلزات فعال(مثل تیتانیوم و تانتالوم) ونیز فولادهای کربنی و آلیاژی استفاده می شود.در جوشکاری فولادهای کربنی معمولا برای جوشکاری پاس های ریشه کار می رود. فولاد کربن، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم ، منیزیم ، مس ، نیکل ، برنز سیلیکون و آلیاژهای دیگر . در جوشکاری فولاد معمولی بیشترین گازی که مورد استفاده قرار میگیرد CO2 می باشد و همان طور که گفته شد بزرگترین مزیت این گاز ارزان بودن آن است . با توجه به مزایا کاربردی این روش اغلب صنایع کشور تمایل زیادی به استفاده از این شیوه جوشکاری دارند و همین موضوع باعث شده تا این رشته بازار کار خوبی داشته باشد.

خروجی تمیزتری نسبت به سایر جوش ها دارد.

این دوره به صورت عملی بوده و تمام تلاش آموزشگاه ورود هنرجو به بازار کار است. اگر در جمع شدن سیم به هر دلیلی مشکل ایجاد شود (این اتفاق هر از گاهی روی می دهد) باید این قسمت از دستگاه را بررسی کنید. در هنگام جوش کاری، نباید زاویه جوش را نسبت به خط عمود بر کار بیشتر از 25 درجه تنظیم کنید، چرا که این کار باعث می شود گاز محافظ کاملا روی حوضچه جوش نریزد. کارایی بالا: جوشکاری CO2 خروجی تمیزتری نسبت به سایر جوش ها دارد. اگر سیم را از قرقره دنبال کنید ، می بینید که از مجموعه ای از غلطک ها عبور می کند که سیم را از رول بزرگ بیرون می کشد. بعد از اینکه سیم، از غلطک ها عبور کرد، به مجموعه ای از شیلنگ ها که به اسلحه جوش منتهی می شوند ، ارسال می شوند. در داخل دستگاه جوش یک قرقره سیم و یک سری غلطک پیدا خواهید کرد که سیم را به سمت تفنگ جوش ارسال می کند.

در خیلی از مواقع جوشکاری MIG با نام تفنگ چسب مذاب نیز شناخته می شود. گرچه از این روش با نام علمی Gas Tungsten Arc Welding» GTAW» نیز یاد میشود. به احتمال زیاد این قسمت از روال جوش برای شما تنظیم شده است . امکان جوشکاری فلزات رنگین و ورقهای نازک با دقت بسیار زیاد وجود دارد. شیر اصلی مخزن را باز کنید و مطمئن شوید مقدار کافی گاز در مخزن وجود دارد. شیلنگ و بست های گاز: هر چند این دو وسیله از نظر اندازه کوچک هستند و در ابتدای امر زیاد مهم جلوه نکنند اما باید توجه کنید بدون داشتن این دو وسیله امکان جوشکاری وجود ندارد. از این راهنما می توانید به عنوان نقطه آغازی در عرصه جوشکاری استفاده کنید. بطور عمده یکی از راحت ترین انواع جوشکاری است که می توانید فرا بگیرید. جوشکاری MIG از آنجایی بسیار مفید است که از آن می توانید برای جوشکاری انواع مختلف فلزات استفاده کنید. جوشکاری آرگون روی استیل یکی از انواع سبک های جوشکاری روی استیل استینلس است که مزایا و معایب خاص خود را دارا می باشد. برخلاف روش های جوشکاری دستی و برقی در این روش الکترود مصرف نمی شود بلکه نوک الکترود روی فلز قرار می گیرد تا با گرمای حاصل فلزات به هم جوش بخورند.

جوشکاری گاز آرگون چیست ؟

به علاوه به منظور حفظ امانتداری سعی شده تا در مفهوم متن اصلی تغییری حاصل نشود. گازهای خنثی با عناصر دیگر قابلیت واکنش ندارند پس به منظور حذف گازهای فعال مانند اکسیژن و نیتروژن از اطراف قوس و حوضچه مذاب، اکسیدها و نیتریدهای فلزی (Porosity)ایدهآل میباشند بدین ترتیب میتوان از شکل گرفتن تخلخلهای گازی جلوگیری نمود. در صورتیکه الکترود تنگستنی با حوضچه مذاب تماس داشته باشد، آخالهای تنگستن می تواند وارد فلز جوش شود. بیشتر بدانید: الکترود جوشکاری چیست و چه کاربردی در صنعت جوشکاری دارد؟ انبر جوش چیست و چه کاربردی دارد؟ جوش ارگون چیست و چگونه عمل می کند؟ جوشکاری گاز آرگون چیست ؟ برای برداشتن لایه اکسیدی باید از گاز محافظ آرگون استفاده شود. میزان دمش گاز محافظ با قطر سیم جوش را به درستی تنظیم کنید. در صورت گرم شدن، لاستیک ها می توانند منفجر شوند.روی ظروف نگهدارنده مواد قابل احتراق یا ظروف بسته مانند مخازن، طبل ها یا لوله ها جوش نزنید، مگر اینکه طبق AWS F4.1 و AWS A6.0 به درستی آماده شده باشند (به استانداردهای ایمنی مراجعه کنید).

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.