جوشکاری GTAW الکترود تنگستنی (3)

جوشکاری GTAW الکترود تنگستنی
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

در این روش از تنگستن به عنوان الکترود مصرف نشدنی در فرآیند استفاده می شود. دراینرابطه معمولاً برای بالابردن نرخ رسوب جوش از مفتول گرم (Hot-Wire) که از طریق اعمال یک جریان الکتریکی جداگانه باعث گرمشدن آن میشود، استفاده میشود. گاز خنثی به گازی اطلاق میشود که با مواد ذوب شده هیچ نوع واکنشی را انجام ندهد. حتی زمانی که جوشکاری توسط اپراتورهای خوب آموزش دیده انجام می شود، کیفیت جوش می تواند نوسان یابد. نحوه دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه ای دوره آموزش جوشکاری آرگون چگونه است؟ دوره آموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG) با هدف ورود هنرجو به بازار کار به صورت عملی توسط آموزشگاه فنی برق برگزار می شود.این دوره جوشکاری CO2 در این آموزشگاه به صورت جامع بوده و تمامی مباحث جوش CO2 و نحوه تنظیمات دستگاه جوش CO2 را پوشش می دهد. با شرکت در این کلاس آموزش جوشکاری co2 به طور جامع و کامل با مباحث جوش CO2 آشنا شده و با دریافت مدرک فنی جوشکاری CO2 به راحتی وارد بازار کار شوید. گاز دی اکسید کربن با فرمول شیمیایی CO2 از دو اتم اکسیژن و یک اتم کربن تشکیل شده است.

کرده و آموزشهای پایه آن را فرا بگیرید.

جوشکاری قوس الکتریکی با گاز محافظ شامل دو روش MIG و MAG میباشد. درموقع استفاده از این گاز برای ثبات قوس و پیشگیری از ناجور شدن آن، از الکترودهای روپوش شده یا تنه کار استفاده می کنند. استفاده می شود. هر کدام از این سیم جوش ها ،مناسب با فلزی باید انتخاب شود که قصد اتصال دادن آنها را داریم. این سیم دو نقش اساسی را در فرآیند ایفا می کند به طوری که علاوه بر هدایت جریان الکتریکی به حوضچه جوش عمل فیلر یا پرکننده را نیز انجام می دهد. به علت اینکه تزریق فلز پرکننده از خارج قوس انجام می شود، اغتشاش در جریان قوس پدید نمی آید. از آنجا که جوشکاری خطرات بالقوه زیادی را به همراه دارد، برای جوشکارها بسیار مهم است که با انجام مراحل زیر ایمنی کار را رعایت کنند. برای فراگیری مهارت لازم در زمینه جوش کاری آرگون و دریافت مدرک معتبر نیاز است تا در دورههای جوشکاری آرگون شرکت کرده و آموزشهای پایه آن را فرا بگیرید. جوشکاری قوس الکتریکی ممکن است خطرناک باشد اگر اقدامات احتیاطی لازم صورت نگیرد. لازم به ذکر است تغذیه آرام سیم جوش، می تواند باعث ایجاد خوردگی کناره جوش (Under cut)، ترک در خط مرکزی جوش و عدم پر شدن اتصال شود.

جوشکاری آرگون

در این شیوه میزان جرقه کم است و به دلیل اینکه سیم جوش دائما تغذیه می شود زمانی برای تعویض الکترود صرف نمی شود، از اکترودی با قطر نسبتا کم استفاده می شود و درصد بالایی از سیم جوش در منطقه اتصال رسوب می کند . زیرا برای محافظت می توان ترکیبی از گازهایی که خنثی نیست را برای کاربردهای معینی استفاده نمود برای مثال می توان از گاز فعال CO برای جوشکاری فولادهای زنگ نزن آستنیتی استفاده نمود. دستکش جوشکاری آرگون یکی از بهترین وسایل و تجهیزات برای محافظت از دست جوشکار در برابر مواد شیمیایی و مذاب متعددی است که در هنگام جوشکاری با گاز آرگون و همچنین دیگر انواع جوشکاری وجود دارد. به این خاطر که قیمت تمام شده جوشکاری با گاز co2 ده برابر کمتر از گاز آرگون می باشد. آموزش جوشکاری CO2 از دیگر دوره های پرطرفدار جوشکاری است. این کابل ویژگی های بیشماری دارد که برترین آن نسوز بودن است.

This data has be en done by G SA ​Cont ent Ge᠎nerator DEMO!

چهار عامل اصلی وجود دارد که بیش از بقیۀ عوامل در نتیجۀ جوشکاری TIG اثرگذارند. اصلی ترین دلیل این امر را میتوان در شروع و توقف آسان جوشکاری با این روش و نتیجتا امکان قابلیت تولید بالا بیان کرد همچنین در مقایسه جوشکاری قوس- الکترود دستی(MMA) نیازی به تعویض مرتب الکترود و تمیز نمودن سرباره جوشکاری نخواهد بود. از مهم ترین این ابزار می توان به ماسک جوشکاری و دستکش اشاره کرد. الکترودی که بیشترین کاربرد را دارند عبارتند از ER480 S-3 , ER480 S-6 , ER480 S-3 پرمصرف ترین الکترود برای جوشکاری فولاد ساده کربنی بوده و با گاز محافظ CO2 و یا مخلوطی از آرگون انجام می گیرد. همچنین با اینکه جوش CO2 از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است ولی در درز جوش ها و سازه هایی که استحکام بالا نیاز است توصیه نمی گردد . پس گرمایش در حدود 700 تا 800 درجه سانتیگراد خاصیت استحکام به ضربه فلز جوش را بهبود میدهد.

الکترود مورد استفاده در جوشکاری آرگون از تنگستن یا آلیاژ تنگستن ساخته شده است، زیرا تنگستن بالاترین درجه دمای ذوب را در بین فلزات خالص، حدود 3422 درجه سانتیگراد (6192 درجه فارنهایت) را دارد. جوشکاری CO2 برای انواع فلزات در ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و بعد از جوش مقاومتی بالاترین کیفیت جوش در ضخامت های بالا را دارا می باشد . اجرای عملیات جوشکاری آرگون با توجه به استفاده از ابزار و دستگاههای پیشرفته، مزیتهایی به همراه داشته است که امروزه بیشترین کاربرد را در صنایع کوچک و بزرگ دارد. از پوشش مناسب استفاده کنید: هنگام جوشکاری پوشش شما تاثیر مستقیم بر امنیتتان دارد. در اين نوع جوشکاري از سيم جوش(Filler metal)بعنوان فلز پرکننده استفاده مي شود.و سيم جوش شبيه جوشکاري با اشعه اکسي استيلن(MIG/MAG)در جوش تغذيه مي شود. در اروپا این فرآیند را معمولاً جوشکاری MIG/MAG یا فقط MIG می نامند. برای جوش دادن دو فلز به یک دیگر مطابق تصویر، ابتدا چند جوش بسیار کوچک ایجاد کرده و در نهایت جوش را تکمیل کنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سیاست های مرگبار برای عابران پیاده!

یک کارشناس شهرسازی و ایمنی معتقد است برای کاهش تعداد عابران پیاده در تصادفات باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.