حداکثر فشار در لیگ برتر برای دفع طاعون کرونا


مسابقات باشگاهی فوتبال ایران در این فصل به گونه ای دنبال می شود که بازیکنان روزهای کمی برای استراحت و تمرین دارند تا شاید عواقب طولانی مدت کرونا جبران شود.

به گزارش ایسنا، شیوع ویروس کرونا در اواخر سال 98 و تعطیلی حدود 4 ماهه لیگ برتر نوزدهم منجر به تاخیر در تقویم مسابقات باشگاهی شد و از آن زمان لیگ برتر نوزدهم، بیستم و بیست و یکم با هرج و مرج و تاخیر دنبال شد. ، بازی های شدید در ساعات غیر معمول هفته و از دست دادن زیبایی بازی; به طوری که تیم ها زمانی برای استراحت و انجام تمرینات تاکتیکی ندارند و از طرفی مدام در سفر هستند و همین موضوع ضمن کاهش جذابیت مسابقات باعث مصدومیت های زیادی شده است.

در واقع برنامه فعلی سازمان لیگ به جای تمرکز بر افزایش کیفیت، به پایان فصل جاری و جلوگیری از تاخیر در پایان فصل می پردازد و مدیران این سازمان می گویند چاره ای جز التیام این وضعیت ندارند. برای حل مشکل فعلی بیمه شده است.

معمولاً مسابقات باشگاهی ایران همیشه از اواخر تیر یا اوایل مرداد شروع می‌شود و در اردیبهشت یا خرداد به پایان می‌رسد، اما در دو فصل اخیر مسابقات در اواخر مرداد به پایان می‌رسید و در نتیجه فصل جدید از مهر و آبان آغاز می‌شد.

با شروع جام جهانی در 20 آبان 1401، این نگرانی وجود داشت که تاخیر در شروع فصل بیست و دوم لیگ برتر مشکلاتی را برای تیم ملی و باشگاه ها ایجاد کند، اما فشار زیادی که امروز در لیگ برتر وجود دارد برای جلوگیری از این مشکل است.

سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات فوتبال ایران اخیرا از تلاش و برنامه خود برای پایان مسابقات در خرداد ماه سال آینده خبر داده است. وی درباره جزئیات این برنامه و آغاز فصل آینده درباره تحقق جام جهانی در رقابت های باشگاهی گفت: مسابقات. در حالت ایده آل، انتظار داریم پایان فصل جاری در ژوئن و شروع فصل جدید در ماه آگوست و پایان نیم فصل قبل از شروع جام جهانی باشد.

وی با جبران دو ماه و نیم تاخیر در مسابقات باشگاهی گفت: در سال اول و دوم شروع تاج، مسابقات باشگاهی ما تقریبا دو ماه و نیم تاخیر داشت. برای جبران آن دو ماه و نیم باید نمایش را از شکل زیبایش خارج می کردیم. به همین دلیل است که همه بازی ها در یک روز و ساعاتی هستند که وضعیت خوبی ندارند. امیدوارم با همکاری خوب باشگاه ها، تیم های فوتبال و …. که تا امروز ما را همراهی کرده اند، بازی ها را به گونه ای پیش ببریم که خرداد ماه بازی ها را به پایان برسانیم و سپس با یک استراحت خوب، قهرمانی را به گونه ای آغاز کنیم که جام جهانی یک با نیمه بعدی. فصل بعد لیگ که شرایط ایده آلی است.

این برنامه ریزی به این دلیل است که در صورت عدم جبران عقب ماندگی دو ماه و نیم و شروع بازی ها از مهرماه مانند دو فصل گذشته، به دلیل تعطیلی بازی های باشگاهی به دلیل جام جهانی از اواسط 2017 آبان ماه، تاخیر بیش از دو ماه و نیم در لیگ برتر ایران امری عادی است، اما سازمان لیگ و باشگاه ها در مقابل فشار بازی های این فصل مقاومت کرده اند تا پیامدهای شیوع ویروس کرونا در آینده را جبران کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.