حقوق ها سه برابر بیشتر از کارآفرینان پرداخت می شود


رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه کارکنان تقریبا سه برابر کارآفرینان مالیات پرداخت می کنند، گفت: میانگین مالیاتی که شرکت ها در سال می پردازند به 5 میلیون تومان هم نمی رسد.

به گزارش ایسنا، داوود منظور در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: از ابتدای امسال تا ابتدای اسفند حدود 278 میلیارد تومان مالیات اخذ شده که نسبت به سال گذشته تقریبا 60 درصد افزایش داشته است. این افزایش درآمد مالیاتی ناشی از پوشش مالیاتی و شناسایی خلأهای فرار مالیاتی محقق شد.

تحقق 305 میلیارد درآمد مالیاتی در سال 1400

وی با بیان اینکه تمامی تخصیصات از بودجه جاری به درآمدهای بودجه تا پایان بهمن ماه اجرایی شده است، گفت: با وصول درآمدهای مالیاتی تا پایان سال ارزش درآمدهای مالیاتی در سال 1400 به 305 میلیارد تومان می رسد.

500000 مدل را شناسایی کنید مالیات جدید

رئیس سازمان امور مالیاتی درباره ساماندهی دستگاه های کارت خوان توضیح داد: با اجرای ماده 11 قانون پایانه های فروشگاه ها و سامانه مودیان مالیاتی که دارندگان کارت و درگاه های پرداخت الکترونیکی را موظف می کند دستگاه های کارتخوان خود را در سامانه مالیاتی ثبت و به سامانه مالیاتی متصل کنند. پرونده مالیاتی معادل 500 هزار پرونده مالیاتی توافقنامه جدیدی مبنی بر اینکه سال آینده 500 هزار فعال اقتصادی باید اظهارنامه مالیاتی و اظهار مالیات کنند منعقد شد.

منظور افزود: 50 درصد مالیات هایی که اخذ می شود فرار مالیاتی در کشور وجود دارد. در سیستم مالیاتی فعلی کشور، حقوق بگیران تقریباً سه برابر افراد تجاری می پردازند. درآمد مالیاتی بازرگانان 20 هزار میلیارد تومان و وصول مالیات حقوق و دستمزد 45 تا 50 هزار میلیارد تومان است.

متوسط ​​مالیات کسب و کار پرداخت شده کمتر از 5 میلیون این است

وی ادامه داد: دلیل این امر این است که تاکنون اطلاعات دقیقی از درآمد مشمول مالیات شرکت ها وجود ندارد، اما در سال آینده اشراف اطلاعاتی به درآمد شرکت ها خواهد رسید که بدیهی است درآمد مالیاتی کارآفرینان در سال آینده رشد خواهد کرد. سال.” البته این به دلیل فشار بر شرکت ها نیست، بلکه به دلیل شناسایی کارآفرینانی است که هنوز اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکرده اند.

رئیس سازمان امور مالیاتی متوسط ​​مالیاتی را که شرکت ها در سال پرداخت می کنند کمتر از 5 میلیون تومان دانست و گفت: بخش بزرگی از شرکت ها 2 تا 3 میلیون تومان مالیات پرداخت می کنند.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.