خانواده؛ مهمترین نهاد اجتماعی که مورد غفلت قرار گرفت


ایسنا/ زنجان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نشست توانمندسازی بازیگران خانواده با هدف تحکیم خانواده توسط فعالان اجتماعی آغاز شد.

امرالله حسنی شب گذشته (26 خرداد) در نشست توانمندسازی فعالان خانواده با بیان اینکه خانواده به عنوان یکی از مهم ترین نهادهای اجتماعی مورد بی توجهی قرار گرفته است، گفت: در تلاش هستیم سه ضلع مسجد، مدرسه و خانواده را با حضور فعالان بسازیم. بیایید دور هم جمع شویم تا ارتباط برقرار کنیم.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در استان در شورای فرهنگ عمومی و فاصله گرفتن خانواده ها از سبک زندگی اسلامی، افزود: اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کانون توجه خانواده است. این نشست همچنین با هدف تحکیم خانواده از طریق فعالان اجتماعی آغاز شد.

این مقام مسئول با اشاره به حضور مؤسسه خانواده و تربیت معنوی اسلامی در نمایشگاه قرآن و ارائه توصیه های اسلامی، گفت: این دانش زمینه دعوت از این مؤسسه برای حضور در استان زنجان و استفاده از توانمندی آن را فراهم می کند. خانواده های بازیگر را در زنجان تربیت کنید.” این برنامه با همکاری نهادهای فرهنگی هنری و کانون های مساجد نیز اجرا می شود.

در ادامه این نشست، مدیرعامل موسسه خانواده و معارف معنوی اسلامی نیز با بیان اینکه در دوران انقلاب نزدیک ترین مدیران به مردم در اذهان عموم ماندگار شدند، اظهار کرد: اگر پیام انبیا قدرت نفوذ دارد، زیرا پیامبران محبوب هستند

محمدحسین چاوشیان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مردمی ترین انقلاب است و هر چیزی که مردمی است ماندگارتر است و هر حرکتی که مردم را به بدنه نظام پیوند دهد اثرگذارتر است، ادامه داد: خانواده را باید از دید اجتماعی دید. چشم انداز. همه آسیب های اجتماعی در جامعه به نهاد خانواده برمی گردد و هر چقدر خانواده را رکن تمدن نوین اسلامی بدانیم، جامعه رشد خواهد کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در شانزده سیاست بر موضوع خانواده تاکید کرده اند، اما متاسفانه هنوز پیوند خانوادگی در تشکل ها نداریم، بنابراین این موسسه در تلاش است تا با نگاه تخصصی، فعالانی را برای ارتقای دانش خانواده تربیت کند. . چالش ها و مسائل.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هیچ تمدن و کشوری موفق نیست مگر اینکه زنان آن حفظ شود، گفت: باید به همه اعضای خانواده نگاه کنیم و اگر از جزئیات و سایر مولفه ها غافل شویم نتیجه ای نخواهیم گرفت.

قائم مقام مؤسسه خاتم در ادامه این نشست با بیان اینکه علیرغم اهمیت خانواده، هنوز در هیچ سازمانی وابستگی خانوادگی وجود ندارد، گفت: خانواده مفهوم جدیدی نیست، اما گاهی بدیهیات باعث می شود که به آن توجهی نشود.

فاطمه السادات رازقی با یادآوری اینکه در سخنان رهبر معظم انقلاب در سال 92 امید چندانی به دولت و دولت در حوزه خانواده نبود و بر ورود مردم به این عرصه تاکید کرد. کار ما را تقویت می کند.

وی با بیان اینکه در ایران نهادهای متعددی در حوزه خانواده وجود دارد و بسیاری از این موسسات صرفا حوزه هایی هستند که در مناطق محروم خدمات اجتماعی ارائه می کنند، گفت: اگر خانواده ها را آموزش دهیم دیگر به دنبال یادگیری در فضای مجازی نخواهند بود. ما همچنین به دنبال آموزش فعالانی برای آموزش خانواده هایی مانند شبکه مویرگی هستیم.

رازقی با اشاره به طرح توانمندسازی فعالان و تهیه و ارسال محتوا با موضوعات آموزش کودک و نوجوان، آموزش زوجین و مادری و غیره، ارسال آن به سازمان ها، گفت: اجازه دهید حلقه واسط مردم و دولت باشیم. ” شبکه تسهیل کننده خانواده در هر حوزه و ارائه محتوای تخصصی به آنها.

وی تاکید کرد: طرح آموزشی به صورت عملی و آکادمیک در مدت دو هفته و در موضوعات پیش بینی شده اجرا می شود و افرادی که در این دوره شرکت کردند حلقه های خود را آموزش خواهند داد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستگیری جاعلان اسناد در کازرون

ایسنا/پرس فرمانده انتظامی شهرستان کازرون استان فارس از دستگیری ۹ جاعل اسناد در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.