خدمات برش لیزر چیست؟ (3)

خدمات برش لیزر چیست؟
برش لیزر

یک دستگاه برش لیزری به تولیدکنندگان این امکان را میدهد تا طرحهای متنوعی بر روی انواع فلزات، چوب، پلکسی گلاس، چرم، پارچه، کریستال، سرامیک و … اجسام از قبیل ورق های پلکسی گلاس، ورق های چوبی و … بریدگی نیز باید طولی کمتر از 5 برابر عرض داشته باشد. طول بریدگی توسط برش لیزر فلزات نیز نباید بیشتر از 5 برابر عرض آن باشد. یک قاعده کلی آن است که در این گونه موارد کوچک ترین روزنه ممکن را با دستگاه برش لیزر فلزات ایجاد کنید (در صورت امکان با توجه به ضخامت قطعه فلز) و آن گاه روزنه ها را بزرگ و بزرگ تر کنید تا به اندازه دلخواه برسد. علاوه بر آن، قدرت برش و حکاکی آن برای طیف وسیعی از مواد باعث می شود تا بتوانید در هر زمینه ایده های جدیدی داشته و کارهای تان را با دقت و ظرافت بیشتری انجام دهید.پیشنهاد می کنیم که پیش از انتخاب و یا کار با این دستگاه ها، به خوبی آن ها را شناخته و با ویژگی های مختلف شان آشنا شوید تا بتوانید بهترین استفاده ممکن را از آن ها داشته باشید.

این مهم ترین و منطقی ترین قانون طراحی قطعات است.

این نرم افزار شناخته شده ترین نرم افزار ویرایش برداری است و به شما امکان می دهد با بهره گیری از دقت و کارایی ابزارهای حرفه ای طراحی، برای هر پروژه ای گرافیک برداری تهیه کنید. هر کدام از این اعداد بزرگ تر باشد باید برای فاصله در نظر گرفته شوند. کیفیت برش را می توان با بالا بردن یا پایین آمدن نقطه کانونی از بالای سطح صفحه ، در سطح یا دقیقاً زیر سطح تحت تأثیر قرار داد. همچنین استفاده از این روش بسیار آسان می باشد و حتی بدون اپراتور نیز می توان کار برش را انجام داد. البته قیمت و اندازه برش لیزر فلزات هر روزه در دنیا سیر نزولی داشته است بنابراین شاید در سال های آینده حتی شاهد دستگاه های برش فلزاتی باشیم که روی سطح میز هم بتوان آنها را جا داد. در پاسخ باید گفت که خیر ، زیرا این دستگاه بسیار قوی و هوشمند است که میتوان جامداتی چون ، چوب ، پلاستیک ، پارچه و حتی فولاد را برش داهد . این مهم ترین و منطقی ترین قانون طراحی قطعات است.  This post h​as be᠎en c᠎reated wi th t he ᠎he lp of GSA Content G ener​ator ​DE MO᠎!

ابتدا در نرم افزارهای طراحی برداری (مثل کورل) طرح خود را آماده کنید. در ابتدا برای شروع این فرایند باید اشعه لیزر دستگاه برای برش حاظر شود ، که این پروسه از تحریک مولد لیزر در جایگاهی به نام تخلیه الکتریکی و گاهی با تابش مستقیم نور یک لامپ در محیطی بسته ایجاد می شود . به طور خلاصه ، لیزر پرتوی متمرکز از نور است ، انرژی زیادی را در یک ناحیه بسیار کوچک متمرکز می کند. گاز مورد نظر ترکیبی از کربن دیاکسید می باشد که به صورت الکتریکی برانگیخته شده است. 5. منتظر دریافت قطعه مورد نظر بمانید. هر کدام از این موارد عدد بیشتری داشته باشند آن را باید برای ضخامت زبانه ها در نظر بگیرید. فلزات مختلف نیاز به دستگاه برش لیزر فلزات خاص خود را دارند به این دلیل که هر ماده نیاز به مقدار مشخصی از انرژی برای سوراخ شدن دارد. برش پلاسما: به دلیل داشتن تنوع در قیمت و انجام کار بسیار کاربردی است و نسبت به روش هواگاز سرعت بالاتری دارد.

علاوه بر مزایایی که در بالا گفته شد، تعمیر و نگهداری آن رایگان می باشد، تعویض قطعات آن بسیار ارزانتر می باشد و طول عمر استفاده از آن نیز بیشتر است، چیزی حدود ۲۵.۰۰۰ ساعت. بعلاوه قیمت بالا، دستگاه های برش لیزر فلزات نیازمند گاز (معمولاً گاز اکسیژن) نیز هستند. برش فلزات با دقت خاصی صورت می گیرد و این امر بستگی به ضخامت قطعه مورد نظر ما دارد. دستگاه برش لیزر فلزات چه میزان مصرف انرژی دارد ؟ روزنه ایجاد شده توسط برش لیزر فلزات باید قطری بین ۲ تا ۳ میلی متر داشته باشد ولی قطر روزنه در نهایت به نتیجه نهایی و ضخامت فلز بستگی دارد. کارایی مناسب و مصرف انرژی هر دستگاه برش لیزر فلزات تا حدود زیادی به پارامترهای عملی و نوع مصرف آن بستگی دارد. بخاطر داشته باشید که دستگاه برش لیزر فلزات اسباب بازی نیستند ، به خصوص که می توانند فلز را برش دهند. به این ترتیب که فلز جلوی لیزر ذوب یا تبخیر می شود و سوراخ ایجاد می شود. دستگاه های برش لیزر فلزات هر روز ارزان تر و کوچکتر می شوند ، بنابراین احتمالاً می توان در چند سال آینده انتظار برش لیزر رومیزی برای فلز را داشت.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قدردانی بلینکن از قطر برای “نقش سازنده” آن در دیپلماسی با ایران

وزارت امور خارجه از نقش همتای قطری خود در دیپلماسی دوحه آمریکا با ایران قدردانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.