خرید-همه-چیز-درباره-سردخانه-+-سردخانه-چگونه-کار-میکند؟

خرید همه چیز درباره سردخانه + سردخانه چگونه کار میکند؟
ساخت سردخانه, هزینه ساخت سردخانه, قیمت ساخت سردخانه, نحوه ساخت سردخانه, ساخت سردخانه میوه, ساخت سردخانه زیر صفر

این مورد به خصوص در زمان کار با کمپرسورها اهمیت بالایی پیدا می کند. هم چنین اگر به صورت همزمان قصد نگهداری گوشت و لبنیات و میوه و سبزیجات را دارید، باید از موتورهای دو منظوره یا همان دو مداره استفاده کنید که در زمان های لازم بتوان میزان برودت آن را به بالای صفر و یا زیر صفر تغییر داد. شرکت برودت بوران امیدوار است با راهنمایی مشاوران و متخصصان خود بتواند خدمتی به شما عزیزان که قصد ساخت سردخانه را دارید وظیفه خود را ایفا نماید. بوی شدید آمونیاک : آمونیاک بوی نامطبوعی دارد و در صورت نشت کردن، بالافاصله قابل تشخیص است. همین طور که سیال آومنیاک به عنوان مبرد سیکل های تبرید دارای مزایای مشخصی است، معایبی هم دارد که باعث می شود گاهی طراحان به جای آمونیاک به سراغ دیگر مبردهای تبریدی بروند. این عمل سبب افت فشار ناگهانی سیال می شود که در نتیجه دمای آن نیز به شکل چشمگیری پایین خواهد آمد. در نتیجه عمل انتقال گرما در بخش های اواپراتور و کندانسور بهتر و سریع تر انجام می گیرد. در تابلو برق نوع کلید کنتاکتوری کنترل سردخانه توسط مدار فرمان و در تابلو برق با کنترل PLC توسط پنل مخصوص انجام میشود.  Th᠎is has be​en created with the help ​of G SA Content G en​er at᠎or DE᠎MO.

هزینه ساخت سردخانه

سردخانه کانکسی گوشت : این سردخانه ها مخصوص نگهداری از گوشت، پروتئین، مرغ و اواع فرآورده های گوشتی است چرا که بسته بندی و ذخیره محصولات گوشتی برای جلوگیری از فاسد شدن، از واجبات است و با این روش نه تنها گوشت به مدت زیادی قابل نگهداری است بلکه کیفیت، بهداشت، سلامت و طراوت آنها مادامی که در دمای مطلوبی نگهداری شوند، به خوبی حفظ می شود. تنها راه ورود و خروج به داخل سردخانه، درب سردخانه است. همچنین اگر سردخانه در سایه و یا در داخل یک سوله ساخته شود بار برودتی وارد بر آن بسیار کمتر از شرایطی خواهد بود که سردخانه در فضای باز و در زیر آفتاب احداث شود. به همین منظور شرکت های بزرگ تولیدی، به ساخت سردخانه میوه روی آوردند تا بدین ترتیب با نگهداری محصولات در این سردخانه ها، طول عمر آنها را افزایش دهند. از طرف دیگر تولید گاز آمونیاک در صنعت پتروشیمی فرایندی است که سابقۀ چندین ساله دارد و از محصولات انبوه این صنعت است. حالا نوبت به محاسبه هزینههای تامین وسایل حمل و نقل محصولات (معمولا کشاورزی) در سردخانه است.

لازم به توضیح است که مقادیر جدول، برگرفته از اطلاعات شرکتهای داخلی میباشد. کندانسور در سردخانه میتواند از نوع هوا خنک و یا آب خنک باشد. گوشت و فراورده های لبنی در انبارهای سردخانه در سراسر آمریکا جمع شده اند. به این شکل که سیال آب در اطراف کویل حرارتی جریان پیدا می کند و در تماس با مبرد آمونیاک خنک می شود. به گونه ای که سیال مبرد از درون لوله عبور داده می شود و سپس به کمک جریان آب خنک می شود. اگر راهی وجود دارد که خدمات سردخانه ما می تواند به شما کمک کند ، ما دوست داریم با شما صحبت کنیم. معمولاً این گاز را به کمک فرایند هابر تولید می کنند. طی این فرایند، گاز نیتروژن موجود در هوا جداسازی شده، در دما و فشار بالا با مولکول های هیدروژن وارد واکنش می شود. ضریب هدایت حرارتی این عایق نسبت به پلی اورتان بالا بوده و چگالی آن 20 تا 30 کیلوگرم بر مترمکعب است. مهم ترین فاکتور سردخانه ها ظرفیت و مصرف انرژی آن ها است. اواپراتور سردخانه از یک کویل فین و تیوب و فن آکسیال تشکیل شده است.

پس از ایده پردازی، طرح ذهنی و تصمیم برای ساخت پروژه سردخانه ای، لازم است متقاضی اقداماتی برای تأمین زمین، دریافت مجوز ساخت، اخذ انشعابات، انتخاب مشاور، و در نهایت عملیات اجرایی تامین و نصب تجهیزات اقدام نماید. سردخانه ها از لحاظ دمای کاری دارای دو نوع بالای صفر و زیر صفر هستند و به صورت سردخانه های اتاقکی، کانکسی، متحرک و صنعتی تقسیم می شوند. به طور کلی اگر هزینه های جاری را از مبلغ کرایه کسر کنیم، سود سردخانه ها در حالت عادی تقریبا 25 درصد خواهد بود. با این حال اصلیترین عامل تعیین کننده هزینه ساخت سردخانه “ابعاد سردخانه” میباشد. همچنین بر قیمت ساخت سردخانه 100 تنی میوه تاثیر میگذارد. نگهداری میوه در سردخانه میوه به انگلیسی “fruit Refrigerator” سبب میشود تا قیمت آن در بازار کنترل شده و یا حتی گاهی اوقات از افزایش بی رویه قیمت نیز در بازار جلوگیری شود. بنابراین همیشه در ساخت سردخانه میوه این موضوع را در نظر گرفته و ظرفیت کل سردخانه میوه را در سالن های متعدد تقسیم نمایید. سردخانه های آمونیاکی همان سردخانه های صنعتی و بزرگ می باشند. همین موضوع سبب شده تا در طراحی و ساخت سردخانه های صنعتی بزرگ اغلب به سراغ آمونیاک بروند. پس از آن میبایست طراحی، نظارت و اجرای بنای سردخانه شامل طراحی پی و سازه، اجرای سوله، کفسازی، اجرای دیوارها، اجرای تاسیسات عمومی ساختمان سردخانه، هزینههای نظارت ساختمان (که معمولا توسط شهرکهای صنعتی اخذ میگردد) محاسبه و گزارش گردد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

«پیاده رو غذا» کرمانشاه ناقص کاوش است/ به سرمایه گذار هشدار می دهیم

ایسنا/ کرمانشاه شهردار کرمانشاه گفت: پروژه پیاده راه مواد غذایی کرمانشاه به صورت ناقص مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.