خسارت بیش از 27 میلیارد و 907 میلیون تومانی سیل و تگرگ به مزرعه کشاورزی گناباد


ایسنا/ خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: متاسفانه بر اثر سیل و تگرگ در روزهای 11 و 12 اردیبهشت خسارات زیادی به بخش کشاورزی و قنوات شهرستان وارد شد و بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 27 میلیارد و در این منطقه 907 میلیون تومان خسارت وارد شد.»

رمضانعلی قاسمی اظهار داشت: سیل و تگرگ اخیر در بخش مرکزی و کاخک شهرستان گناباد به بیش از 2 هزار و 334 هکتار از باغات و 171 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده است که خسارت اولیه آن 12 میلیارد و 946 میلیون تومان برآورد شده است.

وی همچنین به خسارت بیش از 19 لاین قنوات شهرستان اشاره کرد و افزود: پس از بارندگی شدید 2 روز گذشته بیش از 13 میلیارد و 380 میلیون تومان در قنوات شهرستان خسارت وارد شد.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت: اعتبار اولیه برای بازگشایی قنوات مسدود شده تامین و عملیات بازگشایی قنوات از همان ساعات اولیه پس از سیل آغاز شد.

قاسمی همچنین به تلف شدن چند دام سبک و تخریب بخشی از تأسیسات دامپروری شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: خسارت وارده به دامداران شهرستان در مجموع یک میلیارد و 581 میلیون تومان برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت سیل اخیر به محصولاتی از جمله گندم، جو، باغات پسته، بادام، زردآلو، انگور و انار وارد شده و برخی زیرساخت ها در بخش کشاورزی نیز به شدت آسیب دیده است.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی گناباد، مدیر جهاد کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، حوادث و خسارات غیرمترقبه، بیمه محصولات کشاورزی در جبران خسارت کشاورزان کمک زیادی خواهد کرد.

انتهای پیام


soreces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

“سلام فرمانده”؛ یک محصول فرهنگی منحصر به فرد / شایعه علیه مداح یک اثر نادرست است

ایسنا/ گیلان دادستان لنگرود با تکذیب شایعات منتشر شده در رسانه های معاند علیه ابوذر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.